۳۶ مدل طرح حنا روی دست

7,254

طرح حنا روی دست و یا بدن یکی از راه هایی شگفت انگیز برای کسانی می باشد که عمیقا علاقه ای زیاد به خالکوبی و تاتو داشته اما به هیچ عنوان نمی خواهند تا سوزن های تاتو در بدن آنها ایجاد خراش کند. این نوع از طرح ها در مدل های مختلفی از حنا هندی سنتی گرفته تا فشن، دخترانه و حتی انواع مدل از طراحی حنا روی دست عروس را در بر خواهد گرفت.

طرح حنا چیست؟

خالکوبی حنا یک تکنیک موقت هنری بر روی بدن است که شامل نقاشی روی پوست با استفاده از جوهر مبتنی بر حنا می شود. حنا گیاهی است که  در هند، آفریقای شمالی و خاورمیانه یافت می شود. در واقع طرح های حنا نقاشی های روی پوست هستند که بدون درد و خون ریزی بر روی بدن زده می شوند و در نهایت به صورت موقت بر روی پوست خواهند ماند و در طول گذشت زمان کم رنگ شده و محو خواهند شد. تاتو طرح حنا در سایه هایی از قرمز، نارنجی، قهوه ای یا آبی-سیاه قرار دارد و بر روی طیف گسترده ای از رنگ های پوست قابل اجراست و بیشتر در مصر و مراکش استفاده از آن رایج است.

طراحی با حنا روی دست
انواع مدل طرح حنا روی دست ساده
آموزش طرح حنا روی دست و پا
طرح حنا روی کف دست ساده و شیک
قیمت طراحی حنا روی دست
آموزش طرح حنا روی دست ساده

چگونه طرح حنا را روی دست بکشیم؟

خال کوبی حنا توسط خمیر حنا اجرا می شود که در آن پودر خمیر خشک با مایعی از آب یا چای و یا آب لیمو مخلوط شده و در نهایت بر روی پوست کشیده خواهد شد. برای کشیدن طرح حنا روی انگشت دست، طرح حنا روی مچ دست، طرح حنا روی ساق دست، بر روی پا و هر یک از اعضای بدن کافیست تا از قبل شابلون طراحی حنا روی دست و یا بدن را بر روی یک تکه کاغذ و توسط یک روان نویس و یا خودکار بکشید. پس از آن بر روی دست خود مقداری نرم کننده بزنید و کاغذ را بر روی دست و یا نقطه مشخصی که قصد دارید تا طرح حنای خود را بکشید بچسبانید. کمی کاغذ را بفشارید و سپس آن را بلند کنید تا طرح کشیده شده روی کاغذ بر روی بدن شما بیافتد.

فیلم طرح حنا روی دست ساده و شیک
شیک طرح حنا روی مچ دست
عکسهای طرح حنا روی دست
طرح های شیک حنا روی دست
عکس طرح حنا روی دست و پا
طرح های حنا روی دست ساده
طرح حنا روی دست شیک
عکس طرح حنا روی دست ساده

پس از این کار باید پودر حنای با کیفیتی که خریداری کرده اید را با مقداری از چای و یا آب طبق دستورالعمل های نوشته شده در پاکت آن آماده کرده و توسط یک قیف کاغذی کوچک بر روی دست خود پیاده سازی کنید. این خمیر باید چیزی در حدود ۲ ساعت بر روی پوست قرار بگیرد تا رنگ خود را به پوست بدهد و پس از گذشت این مدت زمان می توان آن را توسط یک تکه دستمال پاک کرد.

مدت زمان ماندگاری طرح حنا روی دست، پا و…

طرح حنا یک نقاشی روی پوست به صورت موقت است و معمولا حدود ۲ تا ۳ هفته محو خواهد شد. این میزان از ماندگاری به نوع نگهداری آن و اینکه تا چه میزان در اثر تماس با آب و شوینده قرار دارد متغیر است. علاوه بر این، این طرح ها به نور خورشید نیز حساسیت داشته و آن قسمت هایی از بدن که در مجاورت نور خورشید مداوم نیز باشند زودتر از بقیه قسمت ها پاک خواهند شد. عموما طرح های حنا برای ماندگاری بیشتر بهتر است بر روی ناحیه ای از پوست زده شوند که از قبل پاکسازی و لایه برداری در آن نقطه انجام شده باشد، چراکه در این شرایط جوهر حنا بر روی پوست مرده زده نخواهد شد و از این رو ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

طرح حنا روی دست ضربان قلب
طرح حنا روی شست دست
مدل طرح حنا روی دست عروس
طرز طراحی حنا روی دست
طرح حنا بر روی دست عروس
طراحی حنا روی دست عروس
عکس طرح حنا روی دست
طرح حنا روی دست و پا عروس
طرح حنا روی دست عاشقانه
طرح حنای هندی روی دست عروس

چگونه طرح حنا را از روی دست پاک کنیم؟

جوهر حنا در واقع رنگ خود را به پوست شما خواهد داد و از این رو پاک کردن آن کمی سخت خواهد بود. استفاده از نرم کننده ها و پاک کننده های آرایشی می توانند در زودتر پاک شدن تاتو های موقتی به شما کمک شایانی کنند. حتی استفاده از لایه بردار ها نیز قادر هستند تا به سرعت پوست را از این نقش ها پاک کنند، چراکه طرح حنا روی بدن فقط بر روی لایه سطحی پوست رنگ دهی داشته و در لایه های زیرین هیچ نفوذی نخواهد داشت. برای از بین بردن طرح حنا روی دست یکی از راه های ساده و خانگی لایه برداری بدن در خانه است که استفاده از یک فنجان نمک معمولی که در داخل آب گرم حل شده است می تواند کمک کننده باشد، تنها کافیست به مدت ۲۰ دقیقه داخل آن پوست خیس بخورد، پس از آن می توان از اسکراب شکر استفاده کرده و بر روی پوست کشید تا نقش حنا کم کم از بین برود.

مدل طرح حنا روی دست عروس

تاتو طرح حنا در رنگ های مختلفی وجود دارد. یکی از رنگ هایی که برای دست عروس خانم ها و یا کسانی که دارای رنگ های تیره ای در پوست خود هستند مناسب است، طرح حنا سفید می باشد. این نوع از طرح حنا خمیری متفاوت داشته و هیچ بخشی از آن از گیاه حنا تشکیل نمی شود! در این روش طرح ها به رنگ سفید پیاده شده و هیچ اثری از لکه دار شدن پوست نیست و ماندگاری کمی حدود ۳ تا ۱۰ روز خواهد داشت.

طرح ظریف حنا روی مچ دست
طرح حنا عربی روی دست
طرح حنا روی مچ دست ساده
طریقه طراحی حنا روی دست
طرح حنای زیبا روی دست
طراحی زیبا حنا روی دست

طرح حنا روی دست دخترانه

طرح های حنا در مدل های مختلفی پیاده سازی می شوند. شانه و ساعد دست در دختران یکی از بهترین قسمت هایی در بدن است که می تواند جذابیت فوق العاده زیادی را برای آنها ایجاد کند. در واقع شانه ها یکی از اعضای بدن برای یک خالکوبی حنای سنتی بشمار می روند. که در آن می توان با ایجاد طرح های دایره ای، زیبایی بسیار زیادی را ایجاد کرد.

طرح حنا روی انگشت دست

طراحی حنا هنگام استفاده از انگشتان دست حیرت انگیز به نظر می رسد. طراحی های رایج شامل قطره ها، نقاط و برگ ها و یا شکلک هایی خاص و دارای معانی خاص می توانند بر روی انگشتان دست بسیار جذاب باشند. اما به دلیل ریز بودن این طرح ها حتما باید یک متخصص برای پیاده سازی طرح خود انتخاب کنید.

آموزش زدن طرح حنا روی دست
طرح زدن حنا روی دست
طرح های زیبا حنا روی دست
طرح های زیبای حنا روی دست
طرح حنا روی دست زنانه
طرح زدن با حنا روی دست
طرح حنا گل رز روی دست
طرح حنا روی دست ریز
عکس زیبا طرح حنا روی دست
طرح های زیبا حنا روی دست و پا
عکس طراحی حنا روی دست
طرح حنا روی دست ستاره و ماه
زیباترین طرح های حنا روی دست
طرح حنا روی دست ساده و شیک دخترانه
طرح حنا هندی روی دست ساده
نمونه عکس طرح حنا روی مچ دست

طرح حنا روی مچ دست

حنا برای استفاده بر روی مچ و دست ها بسیار زیبا خودنمایی می کند. طرح های پیاده سازی شده بر روی مچ دستان شما می توانند از مجموعه طرح های دستبند و گل و گیاه انتخاب شوند.

طراحی نقشه حنا روی دست
طرح نقش حنا روی دست
طراحی حنا روی مچ دست
طرح حنا هندی روی مچ دست
طرح نقاشی با حنا روی دست
آموزش طرح حنا روی مچ دست
هزینه طراحی حنا روی دست
طرح ساده نقش حنا روی دست
طراحی حنا هندی روی دست
طرح حنای هندی روی دست
طرح حنای ساده روی دست
طرح های حنای روی دست خاص
طرح حنا هندی روی دست بچه بزرگسال
طرح بی نهایت حنا روی دست
طراحی حنا روی دست کوچک
عکس طراحی حنا روی دست ساده

طرح حنا روی ساق دست

ساعد و ساق دست به این دلیل که می توان هر زمان که تمایل داشت آن را از چشم پنهان کرد قسمتی بسیار خوب برای طرح حناست. این مکان ایده آل برای طرح های بلند و کشیده مانند برگ و تاک است که در هنر بدن سازی حنا عربی سنتی بیشتر دیده می شود. از طرف دیگر، می توانید اشکال هندسی مانند خطوط و شبکه ها یا یک پیام کتبی را به سادگی در این قسمت پیاده سازی کنید.

طرح حنا گل روی دست
طرح کشیدن حنا روی دست
طرح حنا روی دست مرحله به مرحله
طرح حنا روی کل دست
طرح حنای عربی روی دست
طرح حنا هندی روی دست کوتاه