طراحی دکوراسیون اتاق مشترک کودک دختر و پسر

1,352

عموما در خانه های آپارتمانی و کوچک که برای کودک یک اتاق خواب بیشتر وجود ندارد، و در عین حال دارای دو فرزند با دو جنس مخالف باشید طراحی دکوراسیون کار سختیست، چراکه باید برای هر دو جنس المان های متفاوتی را در نظر بگیرید که برای هر دو خوشایند و جذاب باشد. در مطلب امروز برخی ترفندهای طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودک دختر و پسر را بازگو می کنیم، امیدواریم مطلب امروز برای شما مفید واقع شود. 

از طرح های مشخصی استفاده کنید که برای هر دو جنسیت جذاب باشد

لازم نیست که اتاق کودکانتان حتما با طراحی های مشخص از هر نوع جنسیتی باشد، به طور مثال لزومی ندارد حتما از طرح گل و یا ماشین و آدم آهنی بهره بگیرید، در نظر داشته باشید طرح هایی را می توانید استفاده کنید که برای هر دو جنس پسر و دختر جذاب هستند، به این منظور از طراحی های ابزار موسیقی و یا حیوانات بهره بگیرید.

طراحی ساده برای میز، تخت و کمد کودکان در نظر بگیرید

تخت و کمد کودکان عموما برای هر جنسی دارای طراحی و رنگ بخصوص خود هستند، برای اینکه وسایل انتخابی هماهنگ با سلیقه هر دو جنس از کودکانتان باشد نمونه هایی با طراحی های ساده را انتخاب کنید، این وسایل باید دارای رنگهایی خنثی باشند تا برای هر دو کودک دلبندتان خوشایند باشند، به طور مثال می توانید از رنگهایی همچون سفید و یا ترکیبی از سیاه و سفید بهره بگیرید.

رنگهای خنثی بهترین انتخاب برای اتاق مشترک کودک دختر و پسر

برای کودکان دختر و پسر چند رنگ وجود دارد که از دسته رنگهای خنثی می باشند و از این رنگها بلا مانع می توانید در دکوراسیون بهره بگیرید، رنگهایی همچون سبز، زرد، کرم، بنفش و نارنجی با رنگ های ترکیبی قهوه ای ، قرمز و طلایی در این دایره رنگی قرار میگیرند، و می توان با استفاده از آنها اتاقی شاد و در عین حال دلچسب چه برای کودک پسر و چه دختر فراهم کرد.

از طرح های قدیمی که دارای موفقیت بوده اند بهره بگیرید

برای دکوراسیون اتاق کودک خود از الگوهای قدیمی تر که به موفقیت دست یافته اند بهره بگیرید، و سپس رنگهای خنثی را در آن وارد کنید، این رنگهای خنثی می توانند در ملافه ها و یا فرش خود نمایی کنند. یا می توان از استیکرهای دیواری با یک هزینه کم تغییراتی بزرگ را بوجود آورد. حروف الفبا نیز برای طراحی اتاق کودکان شما بسیار مناسب هستند و ایده ای بسیار جالب و شگفت انگیز برای دکوراسیون اتاق کودکان بشمار می آیند، به این واسطه شما اتاق خوابی مشترک با فضایی خنثی برای کودکان خود فراهم کرده اید که در عین حال از زیبایی بسیاری نیز برخوردار است.