سورپلاس، راهنمای طراحی خلاقانه سبد هدیه برای تولد مادر + عکس

640

 با طراحی خلاقانه یک باکس هدیه برای تولد مادر و تزیین کیک تولدش، او را حسابی غافلگیر کنید؛ ما چند ایده جذاب و پیشنهاد عالی برایتان داریم.

تاریخ تولد مادرتان نزدیک است، و مثل همیشه در این فکر هستید که امسال با چه هدیه ای او را خوشحال کنید. به هر هدیه ایی که فکر می کنید، یا تکراری است، یا مورد پسند شما نیست، یا احتمالا با سلیقه مادرتان هم خوانی ندارد، و این کار شما را خیلی سخت کرده است. معمولا انتخاب هدیه برای تولد مادر کار آسانی نیست، مخصوصا اگر ندانید که او دقیقا چه چیزی دوست دارد، یا چه چیزی لازم دارد. اگر این موضوعی است که به خاطرش به این صفحه و خواندن این مقاله آمده اید، باید به شما تبریک بگوییم! شما از همین لحظه هدیه تولد مادر را انتخاب شده فرض کنید، چون ما در این مقاله به شما می گوییم که چطور به روشی خلاقانه، هدیه تولد امسال مادرتان را متفاوت تر و حتی هیجان انگیزتر از سال های قبل آماده کنید.


تزیین سبد هدیه ی تولد مادر

ما معمولا عادت کرده ایم که یک هدیه تهیه کنیم، و همان یک هدیه را در باکس یا جعبه هایی که مدتی ست استفاده از آن ها خیلی متداول شده، بگذاریم و نهایتا با یک دسته گل کار را تمام کنیم، ولی باور کنید راهکارهای دیگری هم وجود دارند! فارغ از ارزش مادی هدیه، آن هم هدیه روز مادر، زیبایی ظاهری آن نیز بسیار مهم است، زیرا نشان می دهد که او چقدر برای شما ارزشمند است که تمام ذوق و سلیقه خود را خرج کرده اید، تا حتی ظاهر هدیه اش نیز دوست داشتنی باشد. برای این کار پیشنهاد ما به شما آماده کردن یک سبد هدیه است، اما نه به شکل متداول آن، بلکه به شکلی کاملا خلاقانه، جذاب و بیاد ماندنی.

ابتدا لازم است هدیه اصلی را تهیه کنید؛ هدیه اصلی می تواند هر چیزی باشد، لباس، جواهرات، و…، مهم این است که کاربردی و مورد علاقه مادر باشد، مثلا اگر مادرتان به جواهرات علاقه دارد، طلا، ساعت، انگشتر و…، یا اگر عاشق کیک و شیرینی پزی است، ظروف شیرینی پزی یا ظروف چینی خاص و آنتیک و مواردی از این دست. هدایای دیگری هم می توانید تهیه کنید، مثل لباس خانه، لوازم آرایشی، لوازم بهداشتی، عطر و ادکلن، روسری، دمپایی روفرشی، کتاب، کیف چرم، مانتو، یا حتی لباس مجلسی؛ دقیقا لباس مجلسی هم می تواند یکی از گزینه های شما باشد! چون شاید به نظر خیلی کاربردی نرسد، اما یک روز دُرست زمانی که مادر به میهمانی، عروسی یا جشن تولد برنامه ریزی نشده ای دعوت شود، و لباس مجلسی مناسبی نداشته باشد، به دادش خواهد رسید. فقط قبل از اقدام به هر خریدی حتما به سورپلاس سر بزنید، و انواع مدل های جدید لباس مجلسی، مانتو و مانتو مجلسی را ببینید تا با دید بهتری خرید کنید.

بعد از انتخاب هدیه اصلی، یک سبد چوبی یا باکس شفاف پلکسی به سلیقه خودتان تهیه کنید. برای سبد هدیه تم رنگ انتخاب کرده و مطابق با تم رنگ انتخابی، روبان، پاپیون، گل (طبیعی یا مصنوعی بودن آن مهم نیست) و چند قلم هدیه نُقلی و کوچک که جنبه دکوری داشته باشد، مثل شمع، شکلات، عطرهای مینیمال و… تهیه کنید. به عنوان مثال اگر تم باکس را صورتی انتخاب کردید، رنگ پاپیون ها، روبان ها و گل هم باید صورتی، سفید یا صدفی باشد. کف باکس را پر از گلهای خشک یا پوشال های رنگی کنید. هدیه اصلی را کادو نکنید، فقط به شکلی زیبایی تا کنید و دور آن را با روبان پهنی، پاپیون پیچ کنید. یک گوشه از باکس را با گل هایی که قبلا تهیه کردید، پر کنید. سپس، مابقی هدایای کوچک را هم با سلیقه در کنار هم داخل باکس قرار دهید، و نهایتا بعد از اتمام کار، با روبان توری پهن کل باکس را پاپیون پیچ کنید. اگر دوست داشتید می توانید یک یادداشت، یا کارت تبریک یا حتی نامه، با دست خط خودتان روی باکس بگذارید. به همین سادگی، هدیه ساده شما تبدیل به یک هدیه خاص و استثنایی می شود!

تزیین کیک تولد مادر با گل و میوه های تازه

بعد از آماده کردن سبد هدیه تولد، نوبت به کیک تولد تولد می رسد. پیشنهاد ما این است که کیک را به سلیقه خودتان، و با گل ها و میوه های طبیعی و تازه تزیین کنید. این کار فقط برای زیبایی ظاهری کیک نیست، گل همیشه نماد عشق، احترام و دوست داشتن بوده و شما با استفاده از آن در تزیین کیک، به مادرتان نشان می دهید که چقدر برایتان عزیز، دوست داشتنی و با ارزش است. اگر زمان کافی و دستی در هنر شیرینی و کیک پزی دارید، هر آن چه برای تهیه کیک لازم است تهیه کنید، گل های تازه و ترجیحا شبیه گل های داخل باکس هدیه را هم فراهم کنید، دست به کار شوید، و کیک را با هنر دستان خودتان تزیین کنید. ولی اگر زمان کافی ندارید یا به تزیین کیک وارد نیستید، اشکالی ندارد. می توانید مدل تزیین کیک مورد نظرتان را از سورپلاس که دنیای متنوعی از انواع طرح ها و ایده های جذاب برای تزیین کیک است، انتخاب کنید و به قنادی یا شیرینی پز ماهری سفارش دهید، فقط یادتان باشد که تاکید کنید، گل ها حتما تازه باشند.

وقتی سبد هدیه و تزیین کیک کامل شد، با سایر اعضای خانواده هماهنگ کنید و یک برنامه شاد برای شب تولد مادر بچینید و برنامه خوشحال سازی مادر را کامل کنید.
فراموش نکنید شب تولد فقط یک بهانه است، ما در هر روز دیگری می توانیم با انجام کارهای کوچک و کم هزینه مادر را خوشحال کنیم؛ مثل بوسیدن، بغل کردن، خریدن گلدان مورد علاقه، خریدن یک کرم ضد چروک، خریدن یک روسری خنک، نوشتن یک نامه با زبان و دست خط خودتان، یک روز آشپزی کردن به جای مامان، تهیه یک cd از آهنگ های مورد علاقه اش، بلیط یک سفر کوتاه زیارتی یا گردشی، بلیط یک جلسه ماساژ برای رفع خستگی ، بلیط سینما، و در ساده ترین شکل، تنها نگذاشتن او؛ به مادرها در عمل نشان دهیم که برایمان خیلی ارزشمند هستند.