طراحی خانه ۵۰ متری به سبک مینیمالیسم

0 352

وب سایت اتاق: اگر بدنبال مدلی مناسب برای چیدمان خانه ۵۰ متری ایرانی و شیک می گردید در این مطلب با خانه هایی آشنا خواهید شد که نیاز شما به گشت و گذار بیشتر در اینترنت را برطرف می کند.

خانه هایی که در ادامه معرفی خواهم کرد همگی مساحتی حتی کمتر از ۵۰ متر مربع داشته اما به شیوه ای طراحی و چیده شده اند که اصلا کوچک و یا هم اندازه یک خانه پنجاه متری خفه و گرفته دیده نمی شوند بلکه کارایی در حد یک خانه شصت یا هفتاد متری را ارائه می دهند.

همانطورکه مطلع هستید شهرهای بزرگ مزیت هایی دارند که باعث می شوند زوج های جوان به سمت آن کشیده شوند. شهرهای بزرگ موقعیت های شغلی بهتر و فرهنگ ارتباطی بالاتری دارند که جوانان را برای داشتن آینده ای بهتر به سمت خود می کشند. در نتیجه بسیاری مجبور می شوند از خیلی چیزهای خود مانند زندگی در یک خانه بزرگ بزنند اما در شهر زندگی کنند. خانه های این مطلب که همگی زیر پنجاه متر هستند نشان می دهند که برای زندگی در یک فضای شیک و کاربردی نیاز به قربانی کردن فضا نیست. این خانه ها طوری طراحی شده اند که بسیار بزرگتر از آنچیزی که هستند خودنمایی می کنند.

اولین خانه ایی که به معرفی آن می پردازم برای یک زوج جوان طراحی و ساخته شده و فقط ۴۴٫۳ متر مربع مساحت دارد. دکوراسیون خانه سبکی صنعتی و ساده دارد در معماری داخلی آن از دیوار های جدا کننده خیلی استفاده نشده است. همانطور که در عکس های مشخص است اتاق نشیمن و اتاق خواب و فقط توسط یک پارتیشن کوچک که حکم قفسه را هم دارد جدا شده است. دیوارها رنگی خاکستری و بتنی دارند و کفپوش چوبی خانه به رنگ روشن است. پارتیشن خود اتاق خواب نیز به صورت میله میله بوده که با ایجاد فضایی خصوصی به خوبی اتاق خواب را از سایر قسمت های خانه جدا می کند بدون اینکه فضا گرفته شود.

چیدمان خانه 50 متری ایرانی بهمراه پلان و نقشه داخلی

چیدمان خانه 50 متری ایرانی بهمراه پلان و نقشه داخلی

چیدمان خانه 50 متری ایرانی بهمراه پلان و نقشه داخلی

چیدمان خانه 50 متری ایرانی بهمراه پلان و نقشه داخلی

چیدمان خانه 50 متری ایرانی بهمراه پلان و نقشه داخلی

در قسمت مرکزی خانه چندین اتاق خود را نشان می دهند. زیباترین قسمت این خانه را می شود به آشپزخانه آن اختصاص داد. یک جزیره چوبی شناور که نقش میز کار و میز غذاخوری را ایفا می کند بدون اینکه فضایی زیادی را اشغال کند اجازه رفت و آمد آزادنه در اطرافش را می دهد. کابینت های آشپزخانه نیز به رنگ خاکستری و تیره در دیوار پنهان شده اند اما در عوض هود زیبای آشپزخانه و قطعه مستطیلی روشن شده در داخل کابینت، تمامی نگاه را به سمت خود جذب می کنند. در کنار آشپزخانه راهروی سفید و روشن قرار گرفته که توجهات از گوشه تاریک آشپزخانه را به سمت محیطی بازتر می کشد.