راهکارهای شستشوی مبلمان چرمی در منزل

25

مبلمان چرمی از جمله مبلمان مدرن و زیبایی هستند که به نظر می‌رسد برای تمام فضاهای داخلی با دکوراسیون های متفاوت مناسب می باشند . این مبل ها بسیار راحت و بادوام بوده و با مراقبت منظم از آنها می‌توان سالهای زیادی از خرید مبلمان جدید بی‌نیاز شد . اموری که برای رسیدگی به مبلمان چرمی باید انجام شود از محل صحیح قرارگیری آن در اتاق تا نظافت و شستشوی مبلمان چرمی به طور مداوم برای زدودن و پاک کردن گرد و غبار و لکه های روی روکش چرمی از اهمیت زیادی برخوردارند.

نظافت و شستشوی مبل چرمی

به نظر می رسد که روکش چرمی مبلمان برخلاف سایر مبلمان با روکش پارچه ای کثیفی را به خود جذب نمی کنند و تنها کافی است با یک پارچه مرطوب روی آن را پاک کنید تا براق ، تمیز و مانند نو به نظر برسد . پیچیدگی مراقبت از چرم طبیعی در این واقعیت است که چرم طبیعی یک ماده بسیار متخلخل است که سطح آن نیز با ترک های ریزی پوشیده شده است . این منافذ و ترک ها هستند که چرم را می سازند و به آن جذابیت می بخشند . اما هر روز گرد و غبار و زباله های کوچکی که با پا از روی زمین بر روی مبلمان چرمی آورده می شود مانند خرده های غذا و غیره این منافذ و ترک های ریز را مسدود می کنند و ابتدا باعث خراش بر روی سطح آن می شوند و سپس به منافذ آن نفوذ می‌کنند، در نتیجه رنگ مبل به دلیل این خراش های ریز و گرد و غبار جمع شده محو و نامناسب می شود.

جلوگیری از چنین اتفاقی بسیار ساده است فقط باید به طور مرتب حداقل هر دو هفته یکبار مبلمان چرمی را از گرد و غبار تمیز کنید و برای این کار موارد زیر را انجام دهید :

بهترین خشکشویی آنلاین مبل
شستشوی مبل در منزل

۱. تمیز کردن مبل چرمی با استفاده از جاروبرقی

یک روش ابتدایی و در دسترس برای تمیز کردن مبل چرمی ، استفاده از جاروبرقی و برس های مخصوص جاروبرقی می باشد . به آرامی برس دستگاه را بر روی سطح مبل چرمی بلغزانید به طوری که خراشیده نشود و تمام سطح مبل را جاروبرقی بکشید و به هر فرورفتگی توجه ویژه‌ای داشته باشید، شکاف بین دسته و صندلی و صندلی و پشتی مبل را نیز کاملاً تمیز کنید.

۲. تمیز کردن مبل چرمی به روش مرطوب

برای استفاده از این روش به ابزار خاصی نیاز نیست بلکه یک پارچه تمیز و آب تمام چیزی است که به آن نیاز دارید.
پارچه را با آب مرطوب نموده و کاملاً فشار دهید تا آب اضافه آن خارج شود به طوری که گرد و غبار و زباله های کوچک بتوانند به پارچه بچسبند . آنها را به طور کامل توسط پارچه پاک کنید و دستمال را در تمام شکاف های روی مبل بکشید تا گرد و غبار را از همه جا جمع کنید. برای آنکه روکش چرمی مبلمان خود را جلا داده و درخشان کنید می‌توانید پارچه را با آب لیمو مرطوب کرده و مبل را با آن پاک کنید.
همچنین استفاده از وازلین بر روی سطح مبل چرمی و اشباع کردن روکش مبل با این ماده به آن درخشش و جلا می بخشد و برای مدتی نوعی سد محافظ ایجاد می‌کند که اجازه نمی‌دهد کثیفی وارد منافذ و ترک های روی چرم مبل شود و باعث می شود که مبل مدت بیشتری تمیز بماند.

۳ . تمیز کردن لکه های مواد غذایی از روی مبل چرمی

برای پاک کردن لکه های مواد غذایی از روی مبلمان چرمی ، می توانید از محلول کف صابون استفاده کنید . بدین منظور یک اسفنج را با محلول کف صابون مرطوب کنید و آن را بر روی سطح مبلمان بکشید، اما فراموش نکنید که قبل از اعمال اسفنج بر روی مبلمان آب اضافه آن را خارج کنید . در انتها از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید و برای خشک کردن چرم مبل از آن استفاده کنید.
در صورت پاک نشدن لکه می‌توانید به محلول آب صابون خود کمی آمونیاک اضافه نموده و آن را در محلول حل کنید، سپس آن را توسط اسفنج بر روی لکه موجود بر روی روکش چرمی مبلمان اعمال نموده و پس از پاک شدن لکه برای پاک کردن و خشک کردن چرم مبل از یک پارچه تمیز و خشک استفاده کنید.

شستشوی مبل در منزل را به حباب بسپارید

یک گزینه بی دردسر و مطمئن برای شستشوی انواع مبل ، کمک گرفتن از مراکز خشکشویی معتبر است .

شستشوی مبل در منزل را بسیاری از خانواده ها به خشکشویی ها می سپارند . زیرا این خدمات با استفاده از تجهیزات و شوینده های خاص با کیفیت بالا و در منزل انجام می شود .

یکی از خدمات خشکشویی آنلاین حباب ، مبل شویی در منزل تهران است . با یک تماس و یا بصورت آنلاین در سایت خشکشویی حباب ، درخواست خود را ثبت کرده تا در کمترین زمان درخواست شما انجام شود.

خشکشویی حباب در غرب تهران واقع شده و یکی از بهترین خشکشویی غرب تهران محسوب می شود که خدمات مبل شویی در غرب تهران را با بالاترین کیفیت ، انجام می دهد .
۹۱۰۹۲۷۳۲ – ۰۲۱
www.hobabb.com