چه رنگ رژ لبی برای چه پوستی مناسب است؟

8,571

رژ لب چیست؟ رژ لب یکی از مهم ترین وسایل آرایشی بوده و به هیچ عنوان نمی توان نقش مهم آن در آرایش صورت را نادیده گرفت. اگر شما نیز بار ها برای خرید رژ لب با خود درگیر بوده اید و بارها از خود پرسیده اید که “چه رژ لبی به من میاد” و یا  “چه رژ لبی برای چه پوستی مناسب است“، توصیه می کنیم تا انتهای مطلب امروز همراه با ما باشید تا با معرفی چند رژ لب بدون سرب و اطلاعات مناسبی از  اینکه چگونه رژ لب بزنیم تجربه بهتری داشته باشید.

آیا رژ لب سرب دارد ؟

ترکیب چند رژ لب برای پوست های مختلف
چند مدل رژ لب شیک مناسب برای پوست های سفید و گندمی

اولین و بزرگترین سوالی که همیشه در ذهن خانم ها در مورد رژلب وجود دارد این است که  آیا رژ لب سرب دارد و آیا رژ لب سرطان زاست ؟ اصلا چرا رژلب سرب دارد ؟ قطعا در برخی از مواد آرایشی و خصوصا رژلب ها به دلیل افزایش ماندگاری از مقداری عنصر سرب استفاده خواهد شد، حال این میزان از سرب در برخی از مواد آرایشی کم و در برخی بیشتر است؛ اما چیزی که توسط سازمان بهداشت و غذای آمریکا‌ FDA اعلام شده است این مقدار از سرب آنقدری ناچیزاست است که عملا ایجاد هیچ خطری برای انسان نخواهد کرد.

بنابراین سرطان زا بودن رژلب ها عملا رد خواهد شد. بهتراست برای جلوگیری از خطرات احتمالی و حساسیت به رژ لب از مارک های معروف رژلب استفاده کنید و اسیر تبلیغات و قیمت ارزان مارک های متفرقه نشوید. فراموش نکنید هرچه ماندگاری رژلب شما بیشتر باشد نشان از آن دارد که مقدار سرب بیشتری در آنها وجود خواهد داشت.

آیا رژ لب برای زن باردار ضرر دارد ؟

دکتر الهه زارعان در پی گزارشی اعلام کرد: که استفاده از هر گونه مواد آرایشی در زمان بارداری و خصوصا سه ماهه اول بارداری خطرناک خواهد بود. به گفته این پزشک خطر ساز بودن لوازم آرایشی در دوران بارداری تاکنون ثابت نشده است چراکه این مواد بیشتر بر روی حیوانات تست می شوند و عملا تست گسترده ای بر روی انسانها انجام نشده است.

از این رو مادران باردار نباید از لوازم آرایشی در طول بارداری خود استفاده کنند. به گفته این پزشک بیشتر لوازم آرایشی که در دسترس داریم حاوی فتالات و پارابن هستند که می توانند مشکلات هورمونی شدیدی خصوصا برای جنین پسر ایجاد کنند.

در مبحث رژلب ها به دلیل وجود مقداری از سرب احتمال آنکه در نهایت منجر به پارگی کیسه آب شود بسیار زیاد خواهد بود. این پزشک زنان خاطر نشان کرد که سه ماه دوم و سوم به علت آن که اعضای بدن جنین تشکیل شده و جنین در حال رشد است این تاثیر کم‌تر می‌شود. زارعان همچنین اعلام کرد که مادران باردار حتی اگر مارک هایی معروف که دارای برچسب شبنم هستند تهیه می کنند باز هم به مواد نوشته شده در داخل محصول دقت کنند.

آیا رژ لب وضو را باطل میکند ؟

در احکام اسلام هر چیزی که مانع رسیدن آب به بدن شود در وضو و غسل ایجاد مشکل خواهد کرد، بنابراین استفاده از رژ قبل از وضو یا غسل, چنانچه دارای موادی که مانع رسیدن آب به پوست بدن باشد اشکال دارد و باید قبل از وضو برطرف شود.

چطور رژ لب مناسبم را انتخاب کنم؟

چه رژ لبی به پوست گندمی میاد
چند مدل رنگ رژ لب زیبا برای پوست سبزه

زمانیکه برای خرید رژ لب اقدام می کنید حتما رنگ پوست خود را در نظر بگیرید؛ برخی از رنگ ها منجر به گرفتگی صورت شما خواهند شد و بر عکس با چند رنگ رژ لب دیگر می توان صورتی بسیار شاداب و زیباتر داشت. قبل از هر چیزی باید تناژ رنگی پوست خود را شناسایی کنید، ببینید پوست شما دارای چه ته رنگی است؟

اگر ته رنگ پوست شما متمایل به رنگ های سرد است باید رژلب هایی انتخاب کنید که به سردی می روند و اگر تناژ پوستی شما گرم است رنگ هایی با تناژ گرم می توانند زیبایی زیادی برای شما ایجاد کنند. برای کسانیکه رنگ پوست آنها خنثی است نیز هر رنگی مناسب خواهد بود.

  • چه رژ لبی به پوست گندمی میاد ؟ 

کسانیکه دارای پوست گندمی هستند می توانند از رنگ هایی همچون صورتی گرم با پایه آبی، قرمز، نارنجی، رژ لب جگری، رژلب مات صورتی، رژلب قرمز مایل به قهوه ای، زرشکی، مسی و بنفش استفاده کنند.

  • چه رژلبی به پوست سبزه میاد ؟

کسانیکه دارای پوست سبزه ملایم به زیتونی هستند می توانند از رژ لب هایی با رنگ گلبهی، جگری، صورتی پر رنگ و نارنجی استفاده کنند، برای این گروه استفاده از رنگ های قهوه ای به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اگر پوست سبزه تیره و برنزی دارید بهتراست از رنگ هایی با تونالیته قهوه ای و بنفش همچون کاراملی، گردویی و جگری استفاده کنید و از رژ لب های کم رنگ بپرهیزید.

  • چه رژ لبی به پوست سفید میاد ؟

رنگ های صورتی، گلبهی، مات و موکا برای کسانیکه که زیر آفتاب صورت آنها قرمز نمی شود بسیار مناسب خواهد بود. برای آن دسته از افرادی که پوست روشن دارند و در زیر آفتاب صورت آنها قرمز و ملتهب نمی شود هم رنگ هایی همچون قرمز و بنفش و جگری بسیار مناسب خواهد بود. برای این دسته از افراد که دارای پوست سفیدی هستند رنگ طلایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

چطور رژ لب خانگی بسازیم ؟

چگونه رژ لب مات بسازیم
چه چیزی را جایگزین رژ لب کنیم

برای ساختن رژلب خانگی نیاز به یک چغندر قرمز (لبو) و مقداری روغن نارگیل دارید. چغندر را که به خوبی شسته و پوست گرفتید باید داخل مخلوط کن ریخته و آنقدری بزنید که پوره کامل شود؛ حالا توسط صافی آب چغندر را جدا کرده به طوریکه که حتی ذره ای از چغندر داخل آب آن نباشد. حالا یک قاشق چایخوری روغن نارگیل برای جلوگیری از خشک شدن آب به آن اضافه کنید و در داخل ظرفی تمیز بریزید و داخل یخچال قرار دهید. رژلب خانگی شما آماده است و به دلیل دارا نبودن مواد نگهدارنده باید در یخچال نگهداری شود.

چگونه رژ لب بکشیم ؟

چه رژ لبی برای چه لبی مناسب است
چگونه رژ لب بزنیم تصویری

برای کشیدن رژلب مناسب با ماندگاری بالا، بهتر است چند مرحله را به خوبی طی کنید. قبل از هر کاری باید مقداری از کرم پودر خود را بر روی لبها بزنید. حالا توسط یک مداد لب کم رنگ تر از رژلب خودتان یک خط باریک دور لب بکشید.

سپس توسط همان خط لب داخل لب را پر کنید. حالا با رژلبی که انتخاب کرده اید کل لب ها را پر کنید و سپس توسط یک قلم مو با استفاده از کرم پودر دور لب خود را به خوبی تمیز کنید تا ظاهر مرتبی به لب ها بدهید. بهتر است اضافه رژلب خود را توسط یک دستمال کاغذی بگیرید، به این شکل که یک دستمال کاغذی را برداشته و کمی بر روی لب های خود فشار دهید تا اضافی رژلب گرفته شود.

چگونه رژ لب شکسته را درست کنیم
چگونه رژ لب مات بسازیم ؟

حالا اگر می خواهید که رژ لب شما ظاهری مات داشته باشد می توانید یک لایه نازک از دستمال کاغذی را بر روی لب ها قرار داده و سپس به آرامی توسط یک براش مقداری از پودر فیکس و بی رنگ خود را به صورت ضربه ای بر روی لبها بزنید. اگر اینکار کمی برایتان سخت بود می توانید مقداری پودر فیکس کف دست خود ریخته و به آرامی بر روی لب ها بزنید.

معرفی چند رژ لب بدون سرب

  • Gabriel Cosmetics
  • ZuZu Luxe
  • Mineral Fusion
  • ۱۰۰% Pure
  • lavera lipstick