بهترین راه کارهای خانگی برای تقویت ابرو

3,595

تاکنون محصولات زیبایی بسیاری به عنوان تقویت رشد ابرو و مژه و مو روانه بازار شده اند. بسیاری از این محصولات توانسته اند تاثیر زیادی بر رشد و تقویت موهای ابرو و یا مژه بگذارند، اما همیشه در دسترس نبوده و یا اغلب دارای هزینه های زیادی هستند و یا دارای موادی در فرآیند ساخت خود می باشند که در تمامی دوره های زندگی نمی توان از آنها استفاده کرد. خصوصا که برای تقویت ابرو در دوران بارداری بهتر است از مواد طبیعی شود که مواد خاص موجود در تقویت کننده های مو آسیبی به جنین وارد نکنند. در مطالب گذشته بهترین تقویت کننده های ناخن را برای شما آموزش دادیم؛  امروز می خواهیم راهکارهای خانگی را به شما معرفی کنیم که بدون کوچکترین ضرر و هزینه های گزافی در نهایت کمک به تقویت ابرو های شما خواهند کرد.

برای تقویت ابرو چه روغنی مناسب است؟

روغن های بسیاری وجود دارند که می توانند منجر به تقویت ابروها گردند. برخی از این روغن ها حتی می توانند بر روی مژه ها نیز استفاده گردند. از آنجا که پوست دور چشم از قسمت های حساس در بدن می باشد لذا در زمان استفاده از روغن ها حساسیت لازم را به خرج داده و آن را دقیقا بر روی نقطه مورد نظر استفاده کنید.

ایا روغن کرچک برای تقویت ابرو مفید است؟

یکی از روغن هایی که برای رشد و تقویت ابروها از آن به وفور استفاده می شود روغن کرچک است. این روغن دارای خاصیت محرکی بوده و می تواند فولیکول های مو را تغذیه و نقویت کند. برای این منظور کافیست مقداری از روغن کرچک را به ریشه مژه و یا ابروهای خود به آرامی بزنید و اجازه دهید شب تا صبح بر روی محل مورد نظر باقی بماند.

تقویت ابرو حکیم تهرانی چی میگه؟
برای تقویت ابرو چی بزنم؟

آیا وازلین برای تقویت ابرو خوب است؟

وازلین یکی از روغن هایی است که می توانید از آن برای متوقف کردن ریزش ابروها استفاده کنید. برای این منظور می توانید مقداری وازلین را به عنوان یک تقویت کننده و ضد خشکی پوست بر قسمت ابروها ماساژ داده و اجازه دهید شب تا صبح بر روی پوست شما باقی بماند. این ماده از ریزش بیش از حد ابروها می کاهد.

تقویت ابرو با روغن زیتون

اگر دقت کرده باشید از روغن زیتون در بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این روغن دارای مقادیر بالایی از ویتامین A و E بوده که برای تقویت ابرو و مژه بسیار مناسب است. برای این کار تنها لازم است مقداری از روغن زیتون را به مژه و یا ابروهای خود زده و شب تا صبح اجازه دهید تا بر روی ناحیه مذکور باقی بماند. صبح محل مورد نظر را بشویید و این کار را حداقل دو ماه انجام دهید.

تقویت ابروها با روغن بادام

روغن بادام سرشار از ویتامین E است، این روغن دوستدار پوست و مو بوده و می تواند منجر به رشد مجدد موها گردد. برای اینکار می توان روزی دوبار از روغن بر روی ابروها زده و آنها را به خوبی ماساژ داد.

تقویت ابرو ها توسط روغن نارگیل

تقویت ابرو خرگوشک به چه صورت است؟
راه های تقویت ابرو بعد از کاشت

روغن نارگیل دارای خاصیت رطوبت دهی بالا بوده و دارای قدرت جذب بسیار بالایی از پوست می باشد. می توانید روزی دوبار از این روغن استفاده کرده و آن را به ابروهای خود بزنید و ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود.

ایا سیر برای تقویت ابرو خوب است؟

سیر یکی از موادی است که در دسترس همه می باشد. برای تقویت ابرو با سیر لازم است تا یک حبه سیر را برداشته و از وسط به دو نیم تقسیم کنید. حالا آب ترشح شده از درون سیر را بر روی ابروهای خود بزنید به طوریکه بر پوست زیر موها نیز برسد. کمی تحمل کنید و زمانیکه این آب خشک شد ابروهای خود را به خوبی بشویید. زمانیکه از سیر استفاده می کنید قطعا سوزش زیادی در پوست خود شاهید بود. اگر این سوزش غیر قابل تحمل بود به سرعت این ماده را از روی پوست خود پاک کنید.

تقویت ابرو با بادام سوخته

تقویت ابرو با فندق سوخته و بادام سوخته : بادام سوخته در واقع همان سرمه است که درقدیم در داخل چشمان خانم ها کشیده می شد. دود حاصل از بادام سوخته در تقویت ابروها نقش مهی را ایفا می کند و می تواند بهتر از هر ماده گران قیمت دیگری برای رشد و تقویت ابروها اثر گذار باشد. برای این کار لازم است تا بادام شیرین را پوست بگیرید، سپس آن را توسط یک سوزن بزرگ بر روی شعله بگیرید. حالا باید یک بشقاب از جنس روی را بالای آن بگیرید تا دود حاصل از بادام بر روی این بشقاب بنشیند. دود حاصله را جمع کرده و بر روی ابروهای خود بزنید. اینکار دقیقا با همین روش برای فندق پوست گیری شده نیز انجام می شود.

آیا تقویت ابرو با قرص ال دی امکان پذیر است؟

راه های تقویت ابرو تبریزیان
راه های تقویت ابرو از نظر طب سنتی

یکی از راهکارهایی که افراد به دنبال آن می روند تقویت ابرو با قرص ال دی است. این قرص با آنکه می تواند منجر به رشد مو در اثر افزایش گردش خون و تحریک فولیکول مو شود، از طرفی دارای عوارض بدی است. به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از قرص ال دی برای تقویت ابروها می تواند باعث سوختن ابرو و رشد بیش از حد و غیر عادی ابروها شود. به علاوه اینکه استفاده موضعی از این قرص منجر به ایجاد جوش در آن ناحیه خواهد شد.

معرفی چند مارک تقویت ابرو ایرانی و خارجی

اگر از راهکارهای خانگی و طول مدت اثر آنها خسته شدید و به هر دلیل تمایل به استفاده از راهکار های خانگی نداشتید می توانید بر اساس لیست زیر یکی از انواع تقویت کننده ابرو خارجی و یا ایرانی که برای کاربران موثر واقع شده اند را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کنید.

 • تقویت ابرو سریتا
 • تقویت ابرو سینره
 • تقویت ابرو ماوالا
 • تقویت ابرو اویدرم
 • تقویت ابرو لامینین
 • تقویت ابرو اوریفلیم
 • تقویت ابرو ایروکس
 • تقویت ابرو آردن
 • تقویت ابرو الی ژن
 • تقویت ابرو پرودرما
 • محلول تقویت ابرو تالیکا
 • تقویت ابرو بلفارول