روش های جالب برای پاک کردن لکه آب از سطوح چوبی

0 344

اگر شما هم علاقمند به استفاده از میزهای چوبی در زمان نوشیدن چای یا آب و هر نوع مایع دیگری باشید، قطعا برای یک بار هم که شده شاهد ایجاد لکه ای گرد و سفید رنگ از آب بر روی چوب بوده اید.  اما راه حل چیست و برای برق انداختن وسایل چوبی که توسط آب لکه دار شده اند چه راهکارهایی وجود دارد؟

– اگر لکه آب ایجاد شده تازه است، یک دستمال خشک روی لکه قرار داده سپس اتوی بدون بخار و گرم (داغ نباشد) بر روی دستمال قرار دهید تا لکه محو گردد.

– راه حل دوم این است که یک دستمال خشک را برداشته و کمی روغن گیاهی بر روی آن بریزید و سپس روی میز چوبی خود بکشید، این کار را آنقدر ادامه دهید تا لکه پاک گردد.

– راه حل سومی که وجود دارد، استفاده از کمی سس مایونز بوده، کمی سس روی لکه قرار داده و اجازه دهید یک شب تا صبح بر روی آن باقی بماند.

– راه حل آخری که پیش روی شماست، استفاده از مقداری روغن زیتون به همراه پودر سنگ جلا ( پودر سنگ جلا یک ماده پاک کننده مخصوص چوب بوده که برای تمیز کردن و جلا دادن چوب از آن استفاده می شود) می باشد. هر دو ماده را بر روی دستمالی ریخته و سپس بر روی لکه بکشید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا لکه پاک شود.