روش های از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری

2,976

همانطور که می دانید، انواع مختلفی از کاغذهای دیواری تولید شده اند، برخی قابل شستشو نیستند و برخی دیگر قابل شستشو تولید شده و به سادگی می توانید آنها را پاک کنید. در این بین هستند لکه های بسیاری که پس از افتادن بر روی کاغذ های دیواری به سادگی پاک نشده و ما در مطلب امروز قصد داریم راهکارهایی ساده برای شما ارئه دهیم که به واسطه آنها تمامی لکه های روی کاغذ دیواری را به سادگی پاک کنید.

برای از بین بردن لکه روی کاغذ دیواری بسته به نوع لکه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

– قبل از هر چیزی به خاطر داشته باشید که لکه‌ها باید همان لحظه که ایجاد شدند پاک شوند، لکه‌ها اگر به مدت طولانی بر روی کاغذهای دیواری باقی بمانند تنها پایدار می‌شوند. غبارروبی از روی دیوارهایی که با کاغذدیواری پوشانده شده‌اند بسیار مهم بوده، زیرا همین خاک و گرد غبار می‌توانند زیبایی کاغذ را گرفته و به‌مرورزمان رنگی کدر به آن بدهند.


– بیشتر لکه‌های موجود باکمی آب گرم و صابون ملایم پاک می‌شوند، پس از پاک کردن لکه‌ها حتماً از حوله‌های آبگیر استفاده و مواظب باشید تا در محل اتصال بین رول‌ها آب به زیر نفوذ نکند.


– استفاده از سیم و اسکاچ‌های فلزی ممنوع است. همچنین از استفاده پودرهای قوی و یا حلال‌هایی مانند استون اجتناب کنید، چراکه این نوع از مواد به کاغذدیواری شما آسیب می‌زنند.


– لکه‌های شمع را ابتدا با کارد نوک‌تیز از روی کاغذدیواری برداشته و سپس با استفاده از مدادپاک‌کن بر روی آن کشیده تا مابقی مواد به‌خوبی پاک شود.


– برای پاک کردن لکه‌های مداد رنگی از کمی مایع پاک‌کننده بر روی یکپارچه بدون رنگ استفاده کنید، اگر لکه‌ها عمیق بود می‌توانید از مسواک و کمی خمیردندان بدون رنگ نیز بهره بگیرید.


– اگر کاغذدیواری غیرقابل شستشو دارید به‌واسطه یک گوش پاک‌کن مواد ریخته شده بر روی کاغذدیواری را به‌سرعت پاک‌کنید و سپس توسط یک دستمال تمیز و خشک لکه‌ها را پاک‌کنید.


– برای پاک‌سازی لکه‌های جوهر و پاک کردن لکه خودکار روی کاغذ دیواری ابتدا گچ خیاطی بر روی لکه موردنظر کشیده، پس از جذب لکه موردنظر با استفاده از مسواک و یا برس بر روی آن کشیده و به‌خوبی پاک‌کنید؛ اما یادتان باشد این کار به‌آرامی صورت بگیرد تا لکه جوهر پخش نشود.