ساده ترین راه روشن کردن مو بدون استفاده از دکلره

28,472

با آنکه رنگ مشکی یکی از زیباترین رنگ ها برای مو بشمار می رود اما گاهی اوقات تنوع نیز می تواند در ظاهر یک شخص زیبایی فوق العاده ای را ایجاد کند. بسته به رنگ پوست افراد رنگ موهای روشن می توانند زیبایی و جذابیت بسیار زیادی را ایجاد کنند، به شرطی که اصول رنگ کردن مو و تطابق رنگ با چهره و رنگ پوست افراد رعایت گردد. در مطلب امروز می خواهیم راهی ساده برای روشن کردن موی سر بدون دکلره را به شما آموزش دهیم؛ اگر شما نیز به دنبال راهی برای روشن کردن موهای تیره بدون دکلره هستید تا انتهای مطلب امروز با ما همراه باشید.

راه های روشن کردن مو بدون دکلره با رنگ

از قدیم تا به امروز راه های زیادی وجود داشته تا به واسطه آن بتوان رنگ موی روشن را بر روی موها ایجاد کرد. در گذشته بسیاری از افراد  به روشن کردن مو با مواد طبیعی می پرداختند؛ به طور مثال روشن کردن مو با حنا، روشن کردن مو با بابونه، روشن کردن مو با آبلیمو، روشن کردن مو با قهوه در دوران گذشته بسیار مرسوم بود. این روشن کردن موی مشکی با روش های طبیعی قطعا نمی توانست موها را به پایه برساند اما یک تا دو درجه منجر به تغییر رنگ می شد.

نحوه روشن کردن مو بدون دکلره
راه های روشن کردن موی مشکی رنگ شده

یکی از ساده ترین راه هایی که پیش روی شماست استفاده از رنگ های روشن در کنار اکسیدان های قوی خواهد بود. اگر تمایل به روشن شدن مو تا حدود ۲ درجه دارید می توانید از رنگ های کاملا روشن با ترکیب در کنار اکسیدان ۶ درصد استفاده کنید. اکسیدان ۹ درصد در ترکیب با رنگ های روشن می تواند تا حدود ۳ یا ۴ درجه موها را روشنتر کرده و اکسیدان ۱۲ درصد تا حدود پایه ۵ یا ۶. بهتر است برای روشن کردن مو از اکسیدان ۱۲ درصد استفاده نگردد، چراکه این اکسیدان برای ریشه مو ها بسیار قوی عمل خواهد کرد و به همان اندازه آسیب بیشتری به موهای شما وارد می کند.

چگونه به رنگ موی دلخواه برسیم؟

یکی از راه هایی که امروزه می توان از آن استفاده کرد و تا حدودی رنگ مو را به پایه های روشنتر رساند تا بتوان توسط آن رنگ موی زیتونی روشن، رنگ موی استخوانی و .. را ایجاد کرد؛ روشن کردن مو با ٣ صفر است. استفاده از رنگ ۳ صفر کمک می کند تا موهای شما در مرحله اول تا حدود پایه ۵ یا ۶ برسد.

آیا رنگ موزی داریم؟
برای موهای کم پشت چه رنگ مویی مناسب است؟

ساز و کار هم به این گونه است که ابتدا باید رنگ سه صفر را با استفاده از اکسیدان ۹ درصد بر روی موها قرار دهید تا رنگ آن به نارنجی تغییر پیدا کند. زمانیکه به نارنجی پایه ۶ رسیدید پس از دو روز استراحت به موها می توانید از رنگ های دیگر استفاده کنید و به رنگ های روشنتر دست پیدا کنید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که به سادگی هر بار مقداری از رنگ سه صفر را با رنگ های دیگر مخلوط کرده و بر روی موهای خود قرار دهید تا هر بار شاهد روشنتر شدن رنگ مو شوید.

در استفاده از رنگ سه صفر باید توجه داشته باشید که در انتهای کار موهای شما متمایل به رنگ های نارنجی خواهد بود. بنابراین برای روشن کردن مو بدون استفاده از دکلره و با استفاده از رنگ سه صفر حتما از رنگ ها، تونر ها و واریاسیون هایی استفاده کنید که ضد قرمزی هستند.

نکته دومی که باید به خاطر داشته باشید این است که در روشن کردن مو با رنگ ۰۰۰ آسیب به همان اندازه ای خواهد بود که در حالت عادی موها را رنگ می کنید. از این رو بهتر است دو تا سه روز به موهای خود استراحت بدهید و پس از گذشت این زمان مجدد رنگ مورد نظر را بر روی موها قرار دهید تا از آسیب به موهای خود بکاهید.

راه های روشن کردن مو با اکسیدان
آموزش ترکیب رنگ مو با استفاده از رنگ سه صفر

توجه کنید زمانیکه می خواهید از رنگ سه صفر بر روی موی مشکی استفاده کنید ابتدا یک تا دو سانت مانده به ریشه تمام موها را رنگ کرده و زمانیکه کامل موها رنگ شد به سراغ ریشه ها رفته و آنها را رنگ آمیزی کنید. چراکه در کف سر شما حرارت بالاست و رنگ پذیری این قسمت ها نیز بالاتر است. این کار به منظور جلوگیری از دو رنگ شدن موها انجام خواهد شد.