راه هایی ساده جهت نظم بخشیدن به اتاق کودک

0 957

اگر شما هم کودکی شیرین در خانه داشته باشید، به خوبی می دانید که خانه ای که کودک دارد هیچ گاه تمیزی بر نمیدارد! عموما کودکان راه می روند و تکه وسایل بازی خود را در جای جای خانه پخش می کنند، و جمع آوری این وسایل گاها موجب سردرگمی و اذیت شدن مادر خواهد شد. به همین دلیل در مطلب امروز سعی داریم راهکارهایی ساده برای نظم بخشیدن به وسایل کودکان را به شما آموزش دهیم که توسط آنها قادر هستید هم جلوه ای زیبا به دکوراسیون اتاق کودک بدهید و هم از شر نا منظم بودن وسایل راحت شوید. همراه ما باشید.

از جعبه های میوه بلا استفاده در جمع آوری وسایل استفاده کنید

برای سامان دهی به اتاق کودک می توانید از ساده ترین وسایل کمک بگیرید، یک جعبه چوبی میوه تهیه کنید، آن را سمباده زده و مطابق با دکوراسیون اتاق کودک خود رنگ آمیزی کنید، سپس تمامی وسایل بازی کودکتان را در آن جمع آوری کرده و به او یاد بدهید که جعبه زیبای ساخته شده جایگاهی برای وسایل بازیش می باشد. این جعبه زیبا را در گوشه ای از اتاق کودک قرار داده و از زیبایی و تمیزی که با خود به اتاق کودکتان آورده لذت ببرید.

استفاده از سبد های حصیری و پارچه ای در جمع آوری وسایل اتاق کودک

 

راه دوم استفاده از سبد های پارچه ای است که به راحتی خودتان هم می توانید آنها را بدوزید، این سبد های پارچه ای در رنگ های متفاوت و طرح های زیبا قابل دوخت هستند، با توجه به اندازه وسایل بازی کودکتان، پارچه هایی ضخیم تهیه کرده و سپس آنها را بدوزید و سبد دوخته شده را در گوشه ی از اتاق یا کمد قرار دهید. حتی می توانید از سبد های حصیری نیز بهره بگیرید، انواع مختلف این نوع از سبد ها با اندازه و رنگ های متفاوت در بازار موجود هستند، یکی از آنها را تهیه کرده و در گوشه ای از اتاق قرار دهید، این نوع از سبد ها هم باعث زیبایی اتاق کودک خواهند شد هم وسیله هایی مقاوم بوده که مدت ها می توانند یار شما در سامان دهی به اتاق کودکتان باشند.

استفاده از سطل های پلاستیکی و ارزان قیمت و قرار دادن آنها در نقطه ای مشخص

 

راه سوم استفاده از سطل های پلاستیکی می باشد. سطل های پلاستیکی در اندازه و رنگ های متفاوتی وجود دارند. به سلیقه کودک خود چند سطل پلاستیکی رنگی تهیه کنید و آنها را در قسمتی از اتاق قرار دهید، وسایل کودک را از یکدیگر تفکیک کرده و هر کدام را در سطلی مختص به خود قرار دهید. این نوع از سطل ها دارای مقاومت بالایی نیز خواهند بود و به خوبی می توانند در ساماندهی به اتاق کودک ایفای نقش کنند.

بهره وری از گهواره های قدیمی و نظم بخشیدن به اتاق خواب کودک

 

راه آخر استفاده از گهواره های قدیمی است، اگر یکی از آنها را دارید، که به متعلق به کودکی شما و یا فرزند اولتان هستند ودیگر به کارتان نمی آیند، آنها را بیرون آورده و به زیبایی در گوشه ای از اتاق کودک قرار دهید، این گهواره های قدیمی به شدت در زیبایی و جمع آوری اتاق کودک موثر خواهند بود؛ از این رو خاطره ای زیبا برای کودکتان خواهید ساخت.