اهمیت راه اندازی آموزشگاه آرایشگری در تهران

270

به راستی که امروزه صنعت آرایشگری و مواد آرایشی در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و موجب شده تا بسیاری از افراد و شرکت ها به این حوزه روی بیاورند. یکی از عوامل مهم در رونق گرفتن این صنعت، شبکه های اجتماعی هستند. حضور افراد سرشناس در شبکه های اجتماعی و دسترسی آسان افراد جامعه به صفحات سلبریتی ها و دنبال کردن روتین زندگی آنها، موجب رونق گرفتن مسائل مربوط به آرایشگاه و آموزشگاه آرایشگری شده است. از این رو خانم های زیادی تمایل دارند تا به طور تخصصی وارد این عرصه کاری شوند. از آنجاییکه این یک کار تخصصی و پر اهمیتی است، نیاز به آموزش تخصص و کسب مهارت دارد. امروزه مواد و ابزار آرایشی بر خلاف گذشته، تنوع بسیار بالایی داشته و افراد با آموزشی دقیق و کار آمد در آموزشگاه آرایشگری در تهران می توانند به مهارت کافی در این زمینه برسند.

آموزشگاه آرایشگری در تهران به شما این امکان را می دهند تا با کسب مهارت و تجربه در این زمینه، موفق به کسب مدرک و گواهینامه آرایشگری شده و در این زمینه مشغول به کار شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا با چگونگی تاسیس آموزشگاه و همچنین مهارت های آموزشی و ویژگی های آموزشگاه آرایشگری در تهران آشنا شوید.

آرایش و روش های انجام آن

به طور کلی افراد، آرایش را معادل میکاپ صورت می دانند، در صورتی که زیبا شدن به دو صورت انجام می شود:

 • آرایش به معنای اضافه کردن موادی به صورت در جهت زیباتر شدن
 • پیرایش به معنای کم کردن مواردی به منظور زیباتر شدن

آرایشگری با ابزار و لوازم مخصوص، یکی از نمونه های بارز آرایش است. طبق آمار گرفته شده از جامعه زنان، آن ها بیش از بیست نوع لوازم آرایشی مانند لاک، کرم پودر، ریمل، رژ و غیره را در آراسته کردن خود به کار می گیرند. قسمت عظیمی از لوازم آرایشی که بیش از ۸۰۰ نوع ترکیب شیمیایی در ساختار آن ها وجود دارد، برای دست و صورت استفاده می شوند.

میکاپ، پرطرفدار ترین آموزش در آموزشگاه آرایشگری

میکاپ یا آرایش صورت یکی از مهارت های آرایشگری است که در آموزشگاه آرایشگری در تهران آموزش داده شده و تاثیر بسزایی در هر چه زیباتر شدن افراد می گذارد. با انجام یک میکاپ درست و اصولی می توانید نقص های احتمالی صورت را پوشانده و ظاهری دلفریب پدید آورید. به یاد داشته باشید که این یک کار ساده ای نبوده و مهارت مختص به خود را طلب می کند. مهارت هایی از جمله: آشنایی با مواد و لوازم آرایشی، آشنایی با نحوه و موارد استفاده از آن ها، به کارگیری قوه تخیل و همچنین توانایی پیاده سازی مدل های آرایشی. بنابراین آغاز آرایشگری، آشنایی با این حرفه بوده و بعد از آن آشنایی با اصول اولیه گریم و میکاپ در مراحل بعدی آموزش قرار می گیرند. ناگفته نماند که آرایشگری توانمند محسوب می شود که در یادگیری و همچنین تمرین آن، استمرار داشته باشد.

آموزش های آرایشگری در آموزشگاه آرایشگری در تهران

در آموزشگاه های آرایشگری، مهارت هایی به جز میکاپ و آرایش صورت نیز آموزش داده می شود. برخی از این مهارت ها که در آموزشگاه های زنانه آموزش داده می شوند، عبارتند از:

 • آموزش پاکسازی پوست
 • آموزش رنگ و مش
 • آموزش کوتاهی مو
 • آموزش شینیون حرفه ای
 • آموزش خدمات ناخن
 • آموزش اپیلاسیون
 • آموزش پیگمنتیشن

همانطور که پیدا است، برای آموزش بهتر در این زمینه کاری، بایستی در کنار آرایشگرهای حرفه ای به عنوان کارآموز ایستاده و به نحوه انجام کار و عملکرد آنها توجه نمود.

تاسیس آموزشگاه آرایشگری در تهران

برای تاسیس یک آرایشگاه لازم است در زمینه های مختلفی تحقیق کرده و جنبه های گوناگونی را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که برای فضای آرایشگاه، اللخصوص فضای آموزشگاه آرایشگری، بودجه زیادی را در نظر بگیرید. از مواردی که پیش از تاسیس آموزشگاه آرایشگری در تهران باید به آن توجه کنید، هزینه های تبلیغاتی، روش های راضی نگه داشتن مراجعین، هزینه خرید لوازم و ملزومات آرایشگاه، شناخت نیاز و خواسته های مراجعین و غیره، هستند. برای آنکه در صنف خود موفق بوده و بتوانید مشتری های زیادی را جذب نمایید، بایستی ارتباط خوب و موثری با مشتریان برقرار کنید. برخورد خوب و مناسب، موجب جذب مشتری و کسب رضایت آن می شود. فراموش نکنید که یکی از عوامل مهم برای بقای این کار، به روز بودن است.

ویژگی های یک آموزشگاه آرایشگری خوب

سالن ها و آموزشگاه های موفق و البته محبوب، خصوصیات و ویژگی هایی دارند که زمینه را برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت، برای آن ها هموار نموده است. به طور مثال:

 • وقت شناسی
 • برگزاری کلاس های آموزشی و ارائه مدرک معتبر
 • همکاری با پرسنل و مربیان حرفه ای در زمینه های مختلف آرایشی
 • ارائه خدمات عالی و برقراری ارتباطی موثر با مراجعین
 • محیط کاری و آموزشی تمیز، زیبا و مدرن

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا به ویژگی ها و نحوه تاسیس آموزشگاه آرایشگری بپردازیم. با این حال اگر به دنبال آموزش و کسب مهارت در زمینه آرایشی هستید، ما به شما آموزشگاه دوبانو را پیشنهاد می کنیم. این آموزشگاه یکی از آموزشگاه های برتر در صنف خود بوده که موفق به کسب امتیاز رسمی از وزارت کار شده است. این آموزشگاه از ویژگی ها و امتیازات منحصر به فردی برخوردار است که با مراجعه به سایت dobanoo.com می توانید نسبت به آن آگاه شوید. دوبانو دوره های آموزشی مختلفی از جمله کوتاهی مو، میکاپ حرفه ای، دوره های تخصصی و حرفه ای ناخن، میکروپیگمنتیشن، رنگ و مش، اصلاح ابرو و غیره را برگزار می کند.