راههای مقابله با حشرات و جانوران موذی

0 838

هیچ خانمی وجود ندارد که در خانه سوسک ببنید  و از ترس لرزه بر تنش نیافتد! عموما جانوران موذی همانند سوسک ها علاوه بر آنها موجودات چندش آوری هستند، از دسته جانوران پر آلودگی به حساب می آیند که به سادگی می توانند با حضور در یک خانه سلامت ساکنین را به مخاطره بیاندازند. اما استفاده همیشگی از انواع سم های موجود در بازار جوابگو نبوده و بعضا بسیاری از این نوع حیوانات به سم مقاومت نشان داده و به گفته خودمانی در مقابل آنها واکسینه می شوند! جدای از خمیر های سوسک کشی که در بازار با نام خمیر سوسک کش امحا وجود دارد که سمی نبوده و یکی از بهترین سم سوسک کش در بازار به حساب می آیند، استفاده از انواع سم های دیگر را توصیه نمیکنیم و اگر تمایل به استفاده از موادی جز سم های موجود در بازار دارید راه های خانگی می توانند راهگشای شما باشند. 

قدم اول

اولین قدمی که باید بردارید، این است که کلیه پنجره‌های خود را در طول روز با پارچه‌های توری و یا فلزی بپوشانید تا از این طریق سوسکی اجازه ورود به خانه شما را نداشته باشد. تمامی درزهای موجود که جانوران موذی می‌توانند از آن حرکت کنند و به داخل بیایند را ببندید و در داخل چاه آب حمام و توالت حتماً سم و یا دوغاب بریزید. یادتان باشد سوسک‌ها در طول روز عملکردی ندارند و اکثراً در لانه خود بی‌صدا منتظر رسیدن شب‌ها هستند، با تاریک شدن هوا این جانوران موذی از پناهگاه بیرون آمده و بیشتر در نقاطی می‌روند که آب و غذا برایشان فراهم باشد، پس هر شب آشپزخانه را تمیز کرده و باقیمانده غذاها و آب را خالی کنید. یادتان باشد از سطل آشغالی استفاده کنید که دارای درب محکمی است.

از بین بردن سوسک با روش‌های خانگی

ازآنجایی‌که سوسک‌ها به محیط‌های گرم و تاریک علاقه‌مند هستند، اغلب در آشپزخانه‌ها و زیر تخت خواب پنهان می‌شوند و علاقه‌ای شدید به خوردنی‌های شیرین دارند. از ترفندی ساده استفاده کنید و درون یک شیشه نوشابه را از شهد شیرین و چسبناکی بریزید و آن را در زیر کابینت قرار بدهید، سوسک‌ها برای خوردن این شهد شیرین لحظه‌ای درنگ نکرده و به‌سرعت به سراغ آن خواهند آمد؛ تبریک می‌گوییم! شما توانسته‌اید به‌سادگی تمام سوسک‌ها را در داخل شیشه نوشابه جمع کنید!

دومین راه‌حلی که برای از بین بردن سوسک‌ها از قدیم استفاده می‌شده، استفاده از نفت بوده است. نفت ماده مؤثر در از بین بردن این نوع از جانوران موذی است و کافی است تا آن را در چاهک و سوراخ‌های خانه بریزید و سپس روی آن‌ها را بپوشانید.

از بین بردن پشه با روش‌های خانگی

بوی پیاز و پرتقال منجر به فراری دادن پشه‌ها خواهد شد. از این دو ماده در گوشه‌های خانه خود قرار داده و سعی کنید دمای خانه را خنک نگهدارید، چراکه پشه‌ها به هوای گرم علاقه‌ای بیشتر نشان خواهند داد.

از بین بردن مورچه با روش‌های خانگی

مورچه‌ها به موادی همچون دارچین، سرکه سفید، لیمو، نعناع، پوست خیار، نمک، فلفل، دانه‌های قهوه، صابون جامد قالبی، هسته سیب و بذرهای میخک آلرژی دارند و در اثر تماس با آن‌ها فراری خواهند شد! می‌توانید در خانه آن‌ها از این مواد استفاده کنید. یا می‌توانید با یافتن لانه آن‌ها با گچ و یا پودر تالک خطی به دور لانه کشیده و از این راه سبب شوید تا آن‌ها دیگر پای به خانه خود نگذارند.

دفع مگس در خانه با روش‌های خانگی

تنها چیزی که منجر به وجود مگس در خانه می‌شود، پسماندهای زباله‌ها و بوی بد آن‌هاست، ازاین‌رو پس از هر بار که سطل آشغال را خالی می‌کنید آن را با آب و صابون بشویید تا این موجودات موذی دیگر سراغ شما نیایند.