دلایل تحصیل در کانادا

118

مردم کانادا به تحصیلات بسیار اهمیت داده و سیستم آموزشی عالی با استاندارد بالا توسعه داده اند. این کشور در مقایسه با سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در امر آموزش بیشتر سرمایه گذاری کرده و دومین کشور برتر در میان کشورهای جی هشت است.

نوجوانان کانادایی در تست بین المللی درک مطلب، علوم، و ریاضی بهترین رتبه را کسب کرده که شاهدی بر کیفیت مدارس کانادا است. دیپلم یا گواهینامه های کانادایی در محافل تجاری، دولتی، و آموزشی در سطح جهان معتبر است.

بهترین مکان برای زندگی در کانادا

طبق آمار ملل متحد و واحد اطلاعات اکونومیست، از سال ۱۹۹۴ کانادا یکی از ۱۰ کشور برتر جهان برای زندگی بوده است. کانادا به دلیل دسترسی به آموزش، بالا بودن میزان امید به زندگی (به دلیل سیستم خدمات بهداشتی بین المللی) و میزان کم جرم و جنایت وجهه ی خوبی دارد. تورنتو، ونکوور، و مونترآل به دلیل تمیزی، امنیت، فعالیت های فرهنگی، و سبک زندگی مکان های مناسبی برای زندگی و کار کردن هستند.

استاندارد بالای زندگی در کانادا

کانادا بالاترین استاندارد زندگی را دارد. تقریبا ۷۰ درصد از مردم کانادا صاحب خانه بوده و افراد بیشتری نیز مالک کالاهای بادوام هستند از جمله اتومبیل، یخچال، ماشین لباسشویی، تلویزیون، تلفن، و رادیو. کانادا شامل شبکه ی گسترده ای از خدمات بهداشتی و امنیت اجتماعی است.

رسانه، سرگرمی، و هنر در کانادا پیشرفته است. سیستم پیشرفته ی پخش رادیویی کانادا شامل ۱۹۰۰ ایستگاه رادیویی AM  و FM و ۱۳۸۷ ایستگاه تلویزیونی برای سرگرمی و آموزش مخاطبین است. در کانادا فعالیت های فرهنگی زیادی وجود دارد از جمله موزه، گالری، تئاتر، رقص، موسیقی، و کنسرت.

محیطی خوشایند

کانادا مقصد محبوب مهاجرین بوده و در نتیجه تنوع فرهنگی بالایی دارد. در چنین محیطی، به دیدگاه های مختلف احترام گذاشته شده و به یادگیری جمعی تشویق شده است.

در کانادا تقریبا تمامی قومیت ها یافت می شوند که در نتیجه ی آن، غذاهای قومی و فعالیت های تفریحی فرهنگ های مختلف دیده می شود. می توان گروه های قومیتی را در کلوب ها و گردهمایی ها دید. مشاوران بین المللی در مدارس  به دانش آموزان کمک کرده تا با این گروه ها آشنا شوند.

در تمامی مراکز شهری تنوع فروشگاه ها، رستوران ها، تئاترها، گالری هنری، و موزه زیاد است. در شهرهای کانادا پارک، باغ، و ساحل، و امکانات ورزشی و تفریحی زیادی برای عموم وجود دارد.

محیط زیبا در کانادا

کانادایی ها به محیط زیست اهمیت می دهند. اکنون ۴۲ پارک ملی و پارک محافظت شده وجود دارد. در تمامی ایالت ها و مناطق پارک ملی وجود دارد و برخی نیز در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. در هر ایالت و منطقه پارک های ایالتی، پارک های محافظت شده وجود دارد. بیش از ۲۰۰۰ پارک در کل کشور وجود دارد.

کانادا طبیعت زیبایی داشته و تنوع جغرافیایی بالایی دارد:  خط ساحلی سرسبز بریتیش کلمبیا، کوهستان های آلبرتا، اسکی روی چمن، دهکده ی شکر افرا در دریاچه های بزرگ و سنت لورنس، تپه های ناهموار، و خط ساحلی زیبای استان های آتلانتیک کانادا.

محیطی امن برای تحصیل در کانادا

کانادا یک کشور نسبتا آرام، امن، و قانونمند است. میزان جرم در کانادا مابین سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ کاهش یافت. برخلاف ایالات متحده، حمل سلاح گرم در کانادا ممنوع است.

دانشجویان بین المللی در کانادا باید مراقب بوده و در زمینه ی ایمنی شخصی با مرکز آموزشی کانادا تماس گرفته و اطلاعات کسب کنند. هم چنین دانشجویان می توانند به محض ورود به کانادا در کلاس های دفاع شخصی شرکت کنند.

کشوری پیشرفته

در کانادا به دلیل وجود دانشمندان، محققان، و کارآفرینان برجسته فرصت تجارت و یادگیری خوب است. کشور پیشرو در زمینه ی کامپیوتر و تکنولوژی اطلاعات بوده و در زمینه های ارتباطات راه دور، حمل و نقل، و مهندسی و به خصوص در زمینه ی هوافضا، حمل و نقل شهری، میکروالکترونیک، تجهیزات پزشکی، نرم افزار پیشرفته، انرژی هسته ای و هیدروالکتریک، لیزر و اپتوالکترونیک، بیوتکنولوژی، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی، ژئوماتیک، و صنعت دریایی و محیط زیست برتر است.

یکی از ویژگی های برتر صنعت ارتباطات راه دور کانادا کابل CANTAT 3  در شرکت Teleglobe است که اولین نوع در جهان است و سرعت و ظرفیت بالایی دارد. اتحاد استنتور شرکت های تلفنی ۸ میلیارد دلار برای ارائه ی پیشرفته ترین فن آوری پهنای باند ۸۰ درصد از خانوارهای کانادا سرمایه گذاری کرد. کانادا اولین کشوری بود که لزوم اتصال مدارس و کتابخانه ها به اینترنت را تشخیص داده و برنامه ی نت مدرسه در سراسر جهان اجرا شده است. کانادا اولین کشوری است که مدارس و کتابخانه ها را با موفقیت به بزرگراه اطلاعاتی وصل کرده است.

کشوری ۲ زبانه

انگلیسی و فرانسه زبان های رسمی کانادا هستند. اکثر فرانسوی زبانان کانادا (۷۵ درصد) در استان کبک زندگی می کنند که در بخش شرقی کشور واقع شده اما در دیگر استان ها نیز به زبان فرانسوی صحبت می شود.

طبق نظرسنجی ۲۰۱۱، فرانسه زبان مادری ۸۱ درصد از مردم کبک بوده و در خانه نیز ۸۳ درصد از مردم کبک فرانسه صحبت می کنند.

در کانادا برنامه های آموزش زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می شود.