خوردنی های غیر مجاز در بارداری

3,668

تغذیه در دوران بارداری دارای اهمیت بالاییست و به سادگی و با خوردن ماده ای غذایی می توانید خود و جنین داخل شکمتان را با مشکل ایجاد کنید. لذا در مطلب امروز لیستی از مواد غذایی برای شما تهیه کرده ایم که توسط آن مواد غذایی غیر مجاز در دوران بارداری را بشناسید تا به این واسطه از مشکلات بعدی در امان بمانید.

خوردن پنیرهای کپکی ممنوع

برخی از پنیر ها حاصل فعالیت های نوعی از کپک هستند، همانند: brie و camembert و roquefort و همچنین پنیرهایی که پاستوریزه نیستند به دلیل داشتن باکتری لیستریا مناسب برای خانم های باردار نیستند و در اکثر مواقع به جنین نیز آسیب می زنند.

خوردن تخم مرغ شل ممنوع

تخم مرغ خام و یا تخم مرغی که زرده و سفیده آن شل هستند به هیچ عنوان مناسب برای دوران بارداری نیستند، این نوع از تخم مرغ ها ممکن است دارای باکتری سالمونلا باشند که منجر به بیماری خواهند شد. از این رو اگر تمایل به خوردن تخم مرغ دارید باید سفیده و زرده آن کاملا پخته و سفت باشند. همچنین از خوردن دسر هایی که داخل آنها از زرده و یا سفیده خام تخم مرغ استفاده می شود نیز باید جدا پرهیز کنید، همچنین سس مایونز و بستنی های خانگی نیز دارای همین مشکل هستند و تنها مجاز به خوردن بستنی های کارخانه ای هستید چراکه در کارخانه ها از تخم مرغ پاستوریزه استفاده می کنند. 

خوردن برخی از انواع گوشت ممنوع

جگر در دوران بارداری به هیچ عنوان مناسب نیست. زیرا دارای مقادیر زیادی از ویتامین A  بوده که برای جنین ضرر دارد. گوشت های دیگر به شرط اینکه کاملا پخته شده باشند و هیچ گونه لخته خون و یا رنگ صورتی در آنها باقی نمانده باشد مشکلی ندارد. 

خوردن برخی از ماهی ها ممنوع

– ماهی خام و صدف ممنوع

– سالمون دودی و از قبل فریز شده منع مصرف ندارد

– بیش از دو بار مای مصرف نکنید در طی هفته

– کوسه، مارلین و اره ماهی ممنوع، این سه ماهی دارای جیوه بالایی هستند

-مصرف تن ماهی بیش از ۴ قوطی در هفته توصیه نمی شود

نوشیدنی های غیر مجاز

– کافئین در طول روز به اندازه دو ماگ قهوه فوری، یک ماگ قهوه جوشانده، دو ماگ چای یا ۵ قوطی نوشابه در روز مجاز است.

– مصرف الکل در بارداری ممنوع

– مصرف کافئین بالا منجر به سقط جنین خواهد شد

– مصرف نوشابه ممنوع