۵ نکته مهم که در هنگام خرید پالت سایه باید به آن توجه کنید!

3,497

پالت سایه یکی از مهم‌ترین وسایل در کیف لوازم‌آرایش خانم‌ها است. با توجه به تعدد مدل‌های موجود ، شاید شما هم در انتخاب پالت سایه مناسب دچار سردرگمی شده باشید. با ما همراه باشید تا در پایان این مقاله بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

رنگ‌ها تصمیم می‌گیرند

اولین و مهم‌ترین کار پیش از خرید یک پالت سایه، فکر کردن درباره‌ی رنگ‌ها است. شما چه رنگ‌هایی را بیشتر در سایه خود استفاده می‌کنید؟ رنگ‌های روشن، تناژهای صورتی یا رنگ‌های نوود؟
اگر در انتخاب رنگ‌ها نیز مردد هستید بهتر است پالت سایه‌ای را انتخاب کنید که رنگ‌های زیر را در خود جای‌داده باشد:

  • چند رنگ روشن به‌عنوان هایلایت برای درشت‌تر نشان دادن چشم و گوشه‌ی داخلی آن
  • رنگی نه‌چندان تیره به‌عنوان ترنزیشن سایه که بهتر است جلوه مات داشته باشد
  • رنگ‌های کاملاً تیره برای استفاده در گوشه خارجی چشم
  • و در آخر چند رنگ زیبا که با استایل و سلیقه شما جور هستند

رنگ‌دانه‌های غنی، نشان از کیفیت پالت سایه

پیگمنت یا همان رنگ‌دانه، یکی از فاکتورهای مهم برای تعیین کیفیت پالت سایه هستند که در هنگام خرید حتماً باید به آن توجه کنید. پیگمنت بالا یکی از ویژگی‌های کلیدی یک پالت سایه خوب است و اگر سایه‌ای با پیگمنت پایین خریداری کنید در حقیقت پول خود را هدر داده‌اید.
به‌عنوان مثال در عکس زیر که تست رنگ پالت سایه رولوشن مدل ساف ایکس است متوجه پیگمنت بالای رنگ‌های آن خواهید شد.

قیمت مناسب نسبت به کیفیت پالت سایه

قیمت پالت سایه نیز فاکتور مهمی است. منظور از قیمت مناسب، لزوماً پایین بودن آن نیست؛ قیمت پالت سایه باید متناسب باکیفیت آن باشد. بهتر است از برندهایی خرید کنید که قبلاً امتحان خود را پس داده‌اند و قیمتی معقول در کنار کیفیت بالا را ارائه می‌دهند.
خرید از یک فروشگاه معتبر نیز با توجه به زیادشدن نمونه‌های تقلبی در بازار یک نکته بسیار مهم است. فروشگاه اینترنتی مدیاژ، شما را در خرید لوازم‌آرایشی اصل یاری می‌کند.

بسته‌بندی را فراموش نکنید!

بسته‌بندی زیبا باعث افزایش جذابیت پالت سایه می‌شود و برای بسیاری از خانم‌ها نیز مهم است. اما نکته مهم‌تر از زیبایی استقامت بسته‌بندی است. زیرا اگر بخواهید پالت سایه را با خود بیرون از منزل ببرید، یک بسته‌بندی ضعیف باعث شکستن و از بین رفتن آن و هدر رفتن پول شما می‌شود. بهترین نوع بسته‌بندی ، یک بسته‌بندی محکم از جنس فلز، پلاستیک فشرده و یا مقوای چندلایه و فشرده است.

نظرات کاربران دیگر را بخوانید

با خواندن نظرات استفاده‌کنندگان یک پالت سایه درباره کیفیت آن بیشتر خواهید دانست. اگرچه برخی از نظرات درست و واقعی نیستند اما با خواندن اکثر آن‌ها عموماً به یک جمع‌بندی کلی و درست خواهید رسید که شمارا در خرید یک پالت سایه خوب یاری خواهد کرد. هم‌چنین اکثر وب‌سایت‌های معتبر فروش لوازم‌آرایشی، مانند فروشگاه اینترنتی مدیاژ، برای محصولات متفاوت آپشن رأی‌گیری دارند که امتیاز کلی محصول بیانگر کیفیت آن است.