هر مدل انگشتر طلا را در کدام انگشت بپوشیم؟

142

از گذشته تا امروز جواهرات به عنوان نمادی از ثروت، موقعیت در جامعه یا وضعیت تاهل در نظر گرفته شده‌اند. نوع انگشتر طلا یا حلقه‌ای که زنان و مردان به دست می‌کنند می تواند یک پیام غیر مستقیم را برای مخاطب به همراه داشته باشد. همچنین معنی انگشتر در هر انگشت نیز خود یک تفسیر جداگانه دارد. به عنوان مثال یک انگشتری طلا در انگشت چهارم دست چپ در اکثر کشورهای دنیا به معنی تاهل و ازدواج است. اما همیشه هم اینگونه نیست، بسیاری از سنت‌های خاص فرهنگی در این رابطه وجود دارد که می‌تواند تاثیرگذار باشد، به طور مثال در آمریکا نیز فرهنگ حلقه ازدواج در انگشت چهارم وجود دارد، اما اگر زوجی در یک کلیسای ارتدکس ازدواج کنند باید حلقه را در دست راست بی‌اندازند. اما در نهایت این سلیقه شما و استایل انگشتان شماست که تعیین کننده نوع انگشتری است که می‌پوشید. در نتیجه در این مطلب شما را با خرید انگشتر طلا مناسب هر انگشت آشنا می‌کنیم.

انگشتر مناسب انگشت اشاره

برخی معتقدند انگشتر مناسب انگشت اشاره برای بانوان جوان باید یک انگشتر طلا ظریف و ساده باشد. اما برای خانم‌های مسن‌تر به دلیل وجود چین و چروک، انگشتر با سایز بزرگ‌تر بهتر است. از دیگر نکاتی که باید در انتخاب انگشتر به آن توجه کرد، فرم انگشتان است. اگر انگشتان قلمی دارید باید خرید انگشتر نگین‌دار طلا جدید که حلقه‌هایی پهن ولی نگین‌هایی کوچک دارند را انتخاب کنید و برای انگشت‌های پهن انگشترهایی با نگین‌های درشت توصیه می‌شود.

انگشتر مناسب انگشت چهارم یا حلقه

انگشت حلقه که چهارمین انگشت دست چپ است، عمومی‌ترین و معروف‌ترین ایده‌ی نمادین پذیرفته شده در مورد پوشیدن انگشتر است. هر چند بسته به فرهنگ یک جامعه گاهی ممکن است که این انگشت تغییر کرده یا فرهنگ پوشیدن حلقه رعایت نشود. با این حال شکل رایج پوشیدن یک رینگ ساده یا انگشتر نگین‌دار طلا در چهارمین انگشت دست چپ، نمادی از متاهل بودن است.

انگشتر مناسب انگشت کوچک

انداختن انگشتر طلا در انگشت کوچک، در بسیای از فرهنگ‌ها با مغهوم قدرت‌های کاریزماتیک گره‌خورده است و می‌توان چنین افرادی را دارای روحیه همدلی قابل توجه برشمرد، فردی که می‌تواند از قدرت ذهن و کلام خود، برای مرور ارزشمندترین اطلاعات و خاطرات استفاده کند. انتخاب انگشتر برای این انگشت بسیار دشوار است و معمولا انتظار می‌رود که یک انگشتر ظریف و ساده استفاده شود، اما بسیاری از افراد برای جلب توجه از انگشتر نگین‌دار طلا که یک نگین درشت دارد، استفاده می‌نمایند.

انگشتر مناسب انگشت وسط

انگشتر در انگشت وسط نماد مسئولیت‌پذیری،تعادل و جستجوی روحی است. پیشنهاد ما برای مدل انگشتر مناسب انگشت وسطی، انگشترهایی با درشت‌ترین نگین و سنگین‌ترین وزن می‌باشد. سنگ‌های قیمتی خاصی مانند مرجان، آکوامارین و رزکوارتز ایده‌های مناسبی برای این مدل انگشتر محسوب می‌شوند. شما می‌توانید مدل‌های مختلف این سبک انگشتر طلا را در کالکشن‌های متنوع گالری روبی ببینید.

انگشت شست و انگشتر مناسب آن

در بیشتر جوامع، انگشت شست برای افراد، نشانه ثروت یا نفوذ است و انگشترهایی که برای شست انتخاب می‌شوند اغلب پهن و بزرگ هستند. چنین انگشترهایی به راحتی بر روی انگشت شست قرار می‌گیرند. حرکات انگشت شست با تعامل و دوستی همراه است و معمولا افراد انگشتری را که بیشتر دوست دارند و می‌خواهند بقیه هم آن را ببینند در انگشت شست خود استفاده می‌کنند. بهتر است برای این انگشت از انگشتر طلا بزرگ و پهن، با طراحی فوق العاده خاص استفاده کنید.

عوامل تعیین کننده مدل انگشتر

انتخاب انگشتر علاوه بر مواردی که گفته شد به عوامل دیگری مانند سایز انگشتان و اندازه دست نیز بستگی دارد. اگر انگشتان کوتاهی دارید باید از انگشترهایی استفاده کنید که دست را کشیده‌تر می‌کنند، مانند حلقه‌های باریک و نازک با پهنای کم یا انگشترهایی با نگین گلابی و بیضی شکل، اما اگر انگشتان کشیده و بلندی دارید باید بدانید همه مدل انگشتر به دست شما می‌آید. برای انگشتان پهن و تو پر بهتر است ازانگشترهایی که نگین آن‌ها پهن و بزرگ و بیضوی، تخم مرغی، مستطیلی یا زمردی است، استفاده شود. برای دستان بزرگ انگشترهای درشت و پر جزئیات استفاده کنید ولی برای دستان کوچک بهتر است از انگشترهای مینیمال و کوچک استفاده نمائید.

کلام آخر

همانطور که دیدید برای هر انگشت می‌توان یک مدل انگشترطلا خاص انتخاب کرد، اما در کل باید دقت نمائید که سلیقه فردی و فرهنگ جامعه می‌تواند در این انتخاب‌ها تاثیر بسزایی داشته باشد.