خاویار ماده ای مناسب در سلامتی مادران باردار

1,569

همانطور که می دانید برای یک زن باردار در دوران بارداری، عوامل مهمی وجود دارد که می تواند در سلامت جنین و پس از آن مادر تاثیر بسزایی بگذارد. یکی از این عوامل تغذیه در دوران بارداری بوده که در واقع می توان گفت یکی از مهمترین فاکتورهای بارداری به شمار می رود و مادران باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. اما یکی از سوالات مطرح شده این است که آیا خاویار برای زنان باردار و دوران بارداری مناسب است ؟

خاویار یکی از مواد اعجاب انگیزی است که می تواند برای مادر در حکم یک معجزه باشد و بر سلامت او و فرزندش تاثیر بسزایی بگذارد. از جمله خواص خاویار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– خاویار منبع غنی از انواع ویتامین ها و املاح معدنی و پروتئین و چربی می باشد.

– این ماده از ابتلا به بیماری های التهاب مفاصل، دستگاه گوارش و سرطان های مختلف پیشگیری می کند. 

– خاویار سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ بوده و برای درمان بیماری های افسردگی و قلبی ـ عروقی مناسب می باشد.

– این ماده غذایی دارای آهن بسیار بالایی می باشد که برای افراد مبتلا به کم خونی بسیار مفید بوده و ویتامین های موجود در آن می تواند نیروی از دست رفته فرد را در دوره نقاهت بیماری پس از جراحی های بزرگ و بیماری های عفونی به او برگرداند. همچنین این ماده غذایی قادر است تا بی هوشی های ناشی از عمل جراحی را از بین ببرد.

مصرف خاویار در دوران بارداری تحت نظر پزشک هیچ مشکلی نداشته و پزشکان معتقدند که بهترین تغذیه در دوران بارداری مصرف خاویار بوده و خانم های باردار طبق تجویز پزشکان در ماه های ۶ تا ۹ بارداری می توانند از این ماده غذایی سودمند استفاده کنند.