جاذبه های گردشگری سوئد

0 280

سوئد برای زندگی کشوری ایده آل به حساب می آید، این کشور هر ساله به دلیل سنجش کیفیت زندگی و شادی رتبه بالایی کسب کرده که از این رو منجر شده تا محلی مناسب برای زندگی بشمار بیاید. آب و هوای کشور سوئد به دلیل قرار گیری در شمال اروپا به شدت سرد است، در این کشور تابستان های گرم و کوتاه مدت و زمستان های سرد و طولانی شاهد خواهید بود. حال می پرسید پایتخت سوئد کجاست؟ پایتخت سوئد شهر استکهلم بوده که در آن جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد. 

جاذبه های گردشگری استکهلم، مجمع‌الجزایر استکهلم

 

مجمع‌الجزایر استکهلم مجموعه‌ای از جزیره‌های کوچکی است که دورتادور پایتخت استکهلم را احاطه کرده است؛ و مسافران و گردشگران می‌توانند به‌راحتی توسط کشتی‌های مسافربری به این هزار جزیره سفرکرده و تجربه‌ای لذت‌بخش را داشته باشند. در این منطقه برخی از جزایر خالی از سکنه بوده و تنها مکانی برای سکونت حیوانات وحشی می‌باشند، این نوع از مناطق به‌شدت برای قایقرانی و پیاده‌روی توصیه می‌شوند و برخلاف دیگران که از مسافرخانه‌ها و رستوران‌های مجلل این منطقه صحبت می‌کنند، می‌توانید زیبایی‌های بی‌حدوحصر منطقه را با چشم دیده و سفری زویایی برای خود رقم بزنید.

اسکانه

 

اسکانه در جنوب سوئد قرارگرفته؛ شهری است که بر روی حاصلخیزترین خاک‌های جهان قرارگرفته و دارای زمین‌های زراعی زیبا، جنگل‌ها و دریاچه‌های بسیاری است. در اسکانه شاهد ۳۰۰ قلعه و باغ متعلق به قرون ۱۲ تا ۱۹ خواهید بود که می‌توانند سفری هیجان‌انگیز را برای شما به وجود بیاورند. در این منطقه شاهد کشتزارهای فراوان، گل‌هایی بسیار زیبا و نشسته بر روی دشت‌ها، سواحلی آرام و رستوران‌های محلی هستید که در آن سبزی‌ها و میوه‌های تازه به همراه گوشت غاز، مارماهی، قارچ و مارچوبه برایتان سرو خواهند شد. توصیه ما برای شما پس از خوردن غذایی لذیذ در اسکانه این است که به قلعه سوفیرو رفته و در اسکانلدن تریل پیاده‌روی بی‌نظیری را تجربه کنید.

جاکموک (Jokkmokk)

 

جاکموک درواقع شهری زویایی در لاپلند به شمار می‌رود. لاپلند از ایالات شمالی سوئد است که در آن مسابقه‌های گوزن‌های شمالی دایر می‌شود. در این منطقه بازار زیبای زمستانی نیز دایر است که کار خود را هرساله در فوریه و در میان انبوهی از برف و دمایی بسیار سرد شروع می‌کند. در این منطقه خوراک‌های محلی وجود دارد که توصیه می‌کنیم از آن‌ها نوش جان کرده و سپس به گوزن‌ها غذا بدهید. در این بازار رقص‌های محلی را دیده و در شادی مردم دیگر ملل سهیم شوید. درواقع جاکموک نقطه‌ای اصلی برای دسترسی به ۴ پارک ملی در منطقه میراث جهانی لاپونیا بشمار می‌رود و در آن باید شاهد روزهای تمام‌نشدنی تابستان و تاریکی طولانی زمستان باشید؛ چراکه این شهر دقیقاً در بالای مدار قطب شمال قرار دارد.

پارک ملی زیردریایی کوسترهیوت (Kosterhavet)

 

کوسترهیوت اولین پارک زیردریایی ملی در سوئد است که در آن شاهد ۲۰۰ گونه مختلف از حیوانات و گیاهان دریای خواهید بود، این پارک زیردریایی در جزایر کستر در غرب سوئد قرارگرفته و گردشگران می‌توانند در آن و در فصل تابستان شنا کرده، پیاده‌روی کنند و از ماهیگیری و دیدن پرنده‌ها لذت ببرند. در این پارک ملی همچنین گردشگران می‌توانند همراه با خوک‌های آبی و گرازهای دریایی درزمانی مشخص از سال به قایق‌رانی بپردازند.

آر (Åre)

 

از جاذبه‌های آر دامنه‌های اسکی معروف آن است که در سرتاسر جهان از امتیازات بالایی برخوردار است. در این شهر شاهد طیف وسیعی از رستوران‌ها و مراکز خرید و تفریحی خواهید بود، اما عمده دلیلی که گردشگران به این منطقه سفر می‌کنند تنها به دلیل اسکی و قله‌های پربرف آن است. برای کسانیکه از ماجراجویی لذت می‌برند می‌توانیم توصیه کنیم که به آرسکوتان (Åreskutan) عمودی‌ترین نقطه شمال اروپا در این منطقه سفرکرده؛ و در زمستان از سفری در شب‌های روشن و دیدن شفق‌های شمالی لذت ببرند.

ویسبی (Visby)، جزیره گاتلند (Gotland)

ویسبی یک شهر تاریخی و مرتبط با قرون وسطا است. شهری که لقب مروارید دریای بالتیک را به خود اختصاص داده و به گفته کارشناسان دیوارهای آن دارای ۷۰۰ سال قدمت می‌باشند. جالب است بدانید که شهر ویسبی پوشیده از رزهای وحشی و خرابه‌های چند صدساله است و در آن ۹۰ کلیسای قدیمی وجود دارد که مربوط به قرن ۱۲ می‌باشند. در این شهر، خانه‌های مجلل و چوبی ۱۰۰ ساله در کنار خیابان‌های پرپیچ‌وخم سنگفرش شده‌ای قرار دارند و می‌توانند لذت سفر به یک شهر قدیمی و تاریخی را برای شما دوچندان کنند.

پارک ملی آبیسکو (Abisko)

 

پارک ملی آبیسکو در شمال لاپلند قرارگرفته و مخصوص برای اردوگاه‌های کاوش شفق‌های قطبی است. در کوه نولجا کوهی که ۹۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است در منطقه‌ای به‌شدت سیاه ایستگاه آسمان سپیده‌دم قرار گرفت که یکی از بهترین مناطق گردشگری در دنیا به‌حساب می‌آید. اگر در تابستان به این منطقه سفر کنید می‌توانید در جنگل‌های سرسبز به پیاده‌روی‌های طولانی پرداخته و یا در دریاچه ترولسجون راه بروید. در زمستان هم می‌توانید به اسکی پرداخته و یا سوار بر سورتمه سگ‌ها شده و یا گرفتن ماهی‌های یخی را تجربه کنید. در این منطقه و در ایستگاه کوه آبیسکو خانه‌های کوهستانی وجود دارد که از یک قرن پیش مورداستفاده قرار می‌گرفته، که توصیه می‌کنیم شب‌هنگام یکی از آن‌ها را گرفته و زمان خود را در این خانه‌های کوهستانی بگذرانید.

جوگاردن (Djurgården)

 

جوگاردن نام یک جزیره است؛ جزیره‌ای که از مرکز استکهلم کمی دور بوده اما در خود مکان‌های سبز، موزه‌ها و دیگر گزینه‌های تفریحی بسیاری را جای‌داده است. پس از سفر به این منطقه می‌توانید در آبریز جوگاردانسبران پیاده‌روی بی‌نظیری را تجربه کرده و یا سری به موزه آبا (The Abba Museum)، موزه اتنوگرافی (The Museum of Ethnography)، موزه وسا (The Vasa Museum)، موزه و باغ‌وحش روباز، پارک تفریحی و … بزنید. اگر از کسانی هستید که از خوردن غذا لذت می‌برند، باید بدانید که این منطقه دارای کافه و رستوران‌های متعددی بوده و می‌توانید یک روز خوشمزه را در آن به‌راحتی بگذرانید!

آبریز گوتا The Göta Canal

 

کانال گوتا یکی از شاهکارهای مهندسی سوئد نامیده می‌شود، این کانال راه‌آبی ۱۹۰ کیلومتری بوده که متعلق به قرن ۱۹ است. درواقع این کانال آبی منجر به آن شده تا استکهلم در شمال سوئد به‌سادگی به گوتنبرگ در جنوب غربی متصل شود. حال می‌پرسید جاذبه‌های گردشگری این منطقه چیست؟ شما می‌توانید پس از سفر به منطقه سواری آرام‌بخش در کشتی مسافربری را تجربه کنید، حتی می‌توانید قایق اجاره کرده و خود گردشگری با لذتتان را آغاز کنید. در این منطقه حتی می‌توانید راهی ارزان‌تر را انتخاب کرده و دوچرخه کرایه کنید، سپس برای دیدن منطقه بومی بی‌نظیر آن سفر خود را همراه با یک راهنما آغاز کنید. نکته مهمی که باید در مورد این آبریز بدانید آن است که این منطقه از ماه می تا سپتامبر آماده پذیرایی از توریست‌ها است.

سیگتونا (Sigtuna)

 

سیگتونا قدیمی ترین شهر سوئد است و درواقع یکی از تفرجگاه‌های تاریخی آن بشمار می‌رود. این شهر قدیمی در دریاچه مالارن اوپلاند در حدود سال ۹۸۰ بعد از میلاد مسیح کشف شد. در مرکز این شهر تاریخی و قرون وسطایی شاهد مغازه‌های هنری، رستوران‌های محلی، کافه‌های فریبنده و مغازه‌های لباس‌فروشی خواهید بود. گردش در کلیساهای قرون وسطایی، خرابه‌ها و سنگ‌های طلسم شده اطراف این شهر یکی از علاقه‌مندی‌های توریست‌های سفرکرده به این منطقه است.