توقف روند پیری با تزریق بوتاکس دور چشم !

راه هایی برای توقف روند پیری

970

بوتاکس دور چشم به معنی تزریق موادی جادویی به اطراف چشم شماست که شما را سالها جوانتر می کند و چهره ای جذاب و شاداب به شما می بخشد. اینکه شما از سیاهی دور چشم رنج ببرید کاملاً قابل درک است. سیاهی دور چشم به شدت در زیبایی چهره شما اثر منفی می گذارد و چهره شما را بی روح می کند.

اما برای اینکه بتوانید با خیالی آسوده تر و با اطمینان خاطر بیشتر به سراغ این روش درمانی بروید، لازم است که اطلاعات بیشتری در مورد بوتاکس و اثرات آن داشته باشید. در پایان این مطلب شما اطلاعات جامع و کافی در مورد بوتاکس و اثرات آن در رفع گودی، سیاهی زیر چشم و چین چروک اطراف آن بدست خواهید آورد.

سلامت تزریق بوتاکس

اجازه بدهید اول از همه خیال شما را در مورد رایجترین سوال درباره انواع روشهای درمانی راحت کنم. علیرغم آنچه ممکن است در مورد تزریق ژل و بوتاکس به دور چشم شنیده باشید، این روش یک روش کاملاً امن و تایید شده است. در تایید این روش همین کافیست که بگوییم تزریق بوتاکس توسط سازمان دارو و غذای آمریکا، به عنوان یک نهاد کاملاً شناخته شده، مورد تایید قرار گرفته است.

استفاده از بوتاکس حتی برای درمان بعضی بیماری ها استفاه می شود و شما حتماً بارها نام این روش را در درمان سردردهای مزمن یا کنترل تعرق بیش از حد شنیده اید. بنابراین می توانید با خیال راحت از تزریق بوتاکس استفاده کنید.

نحوه انجام کار

تزریق بوتاکس یک روش درمانی بسیار ساده است. در این روش پزشک و تکنسین بوتاکس را در دوز مورد نظر به نواحی از پیش تعیین شده تزریق می کنند. دوز تزریق کاملاً بسته به موارد درمان متفاوت است. این روش یک روش تقریبا بدون درد است، اما پزشک شما ممکن است از بی حسی موضعی نیز قبل از تزریق استفاده کند.

مدت زمان درمان

خوشبختانه تزریق بوتاکس به ناحیه دور چشم یک روش درمان سریع و سرپایی است. مدت زمان تزریق بوتاکس با در نظر گرفتن آمادگی های پیش از تزریق، حداکثر ۳۰ دقیقه از شما زمان خواهد گرفت.

برای این روش دوره نقاهت خاصی وجود ندارد و شما می توانید سریعا به زندگی عادی برگشته و فعالیت روزانه را از سر بگیرید و خبر خوب این است که نیازی نیست برای دیدن نتایج تزریق بوتاکس خیلی منتظر بمانید. معمولاً بعد از یک هفته کم کم شاهد اثرات آن خواهید بود.

نحوه تاثیرگذاری

بوتاکس از موادی تشکیل شده است که روی حرکت عضلات چشم شما تاثیر می گذارد. در واقع بهتر است اینگونه بگوییم که بوتاکس حرکت بعضی از عضلات را متوقف می کند. به همین خاطر است که برای درمان چین و چروک اطراف چشم از بوتاکس استفاده می کنند، زیرا تزریق بوتاکس باعث می شود که عضلات در این ناحیه فلج شوند و حرکت آنها باعث ایجاد چین و چروک در این ناحیه نشود.

ماندگاری تزریق بوتاکس

ماندگاری تزریق بوتاکس کاملاً وابسته است به اینکه شما بوتاکس را برای چه مواردی استفاده کرده اید. برای مثال اگر جهت رفع چین و چروک اطراف چشم بوتاکس بکنید، بین ۴ تا ۶ ماه نیاز به مراجعه مجدد ندارید، اما این قضیه برای رفع سیاهی و گودی زیر چشم صدق نمی کند.

نمی توان برای رفع سیاهی چشم زمان دقیقی را به عنوان ماندگاری این روش در نظر گرفت، زیرا این مورد کاملاً به میزان سیاهی زیر چشم و شرایط بیمار بستگی دارد. عامل تاثیرگذار دیگر نیز میزان و حجم تزریق ژل است. هر چه این دوز بالاتر باشد، سیاهی چشم سریعتر و با ماندگاری بیشتری رفع می شود اما باید در نظر داشته باشید که تزریق بیش از اندازه خطراتی را نیز با خود به همراه دارد.

عوارض تزریق بوتاکس

همانطور که گفتیم این روش یک روش امن و کم خطر است. اما هر روش درمانی ممکن است عوارضی هر چند ناچیز با خود داشته باشد. عوارضی که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس رخ دهد عبارتند از:

 • تورم و کبودی
 • ضعف عضلانی
 • افتادگی پلک و مشکل در بستن چشمها
 • بی حسی اطراف چشم
 • سرگیجه و سردرد
 • اندکی درد در محل تزریق

معمولاً این موارد حتی اگر رخ بدهند بسیار سطحی و زود گذرند. اما اگر عوارضی خارج از این چارچوب رخ داد و یا عوارض بالا شدت و ماندگاری بیشتری داشتند، حتماً باید با پزشک خود تماس بگیرید.

توصیه اکید ما به شما این است که بعد از تزریق بوتاکس به هیچ عنوان دراز نکشید و از دست زدن به محل تزریق به شدت خودداری کنید. اینگونه شما شاهد اثرگذاری بیشتر درمان خواهید بود. در کنار این مورد نباید مراقبتهای بعد از تزریق را نادیده بگیرید. به همین منظور چند توصیه را برای شما در نظر گرفته ایم. رعایت این موارد شما را در یک تجربه دلچسب از تزریق بوتاکس یاری می کند.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

مراقبتهای بعد از تزریق چندان پیچیده و دشوار نبوده و شامل تمامی موارد زیر می‌باشد:

عدم استحمام

بعد از تزریق مواد بوتاکس به هیچ وجه به حمام نروید. همچنین استفاده از وان و به استخر رفتن نیز می تواند روند اثر بخشی بوتاکس را مختل کند. لذا تا ۲۴ ساعت از انجام این موارد خودداری کنید.

پرهیز از مصرف الکل و دخانیات

نه تنها بعد از تزریق، حتی قبل ار آن هم نباید از دخانیات و انواع نوشیدنی های الکلی استفاده کنید. این مورد را تا ۲۴ ساعت قبل و بعد از تزریق در نظر بگیرید. ممکن است استفاده از دخانیات به پوست و ناحیه تزریق آسیب بزند.

اجتناب از انجام فعالیتهای فیزیکی سنگین

اگر ورزشکار هستید و انجام حرکات سنگین ورزشی جزیی از برنامه روزانه شماست یا بخشی از فعالیتهای کاری شما مربوط به جابجایی اجناس سنگین است، توصیه می کنیم ک یک روز کامل به خود استراحت دهید. هر حرکتی که فشار زیادی به شما وارد کند، مانند جابجایی اجسام سنگین، می تواند در نتیجه کار اثر منفی بگذارد. علت این است که این گونه فعالیت ها موجب خواهد شد که ماده تزریق شده در زیر پوست شما حرکت کند.

مراقبت های مخصوص ورم بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس در نواحی مختلف از جمله دور چشم، یکی از عوارضی که ممکن است شاهد آن باشیم، کبودی و تورم است. برای جلوگیری از این مساله چند راهکار وجود دارد که به بعضی از آنها از جمله، عدم مصرف الکل و دخانیات و همچنین اجتناب از حرکات سنگین ورزشی اشاره کردیم. موارد دیگر که رعایت آنها به مهار ورم و کبودی کمک می کند موارد زیر هستند:

 • اجتناب از مصرف انواع داروهایی که به رقیق کردن خون کمک می کنند، که معروفترین آنها آسپرین است.
 • بالا بردن ارتفاع سر بخصوص در هنگام خواب شبانگاهی
 • استفاده از کمپرس سرد بر روی ناحیه متورم بصورت غیر مستقیم و بخصوص طی ۲۴ ساعت بعد از تزریق
 • استفاده از دارو برای کاهش تورم و کبودی با مشورت پزشک

سخن پایانی

سادگی روش تزریق گاهی این تفکر را در بیماران ایجاد می کند که برای انجام این عملیات نیازی به مراجعه به پزشک ندارند و خود فرد می تواند این کار را در خانه انجام دهد. اما این باور غلطی است که می تواند اثرات زیان باری برای شما بگذارد. این تزریق باید در کلینیک های معتبر و به کمک پزشک متبحر انجام شود. تزریق اشتباه گاهی اثرات غیر قابل جبرانی بر روی سلامتی شما می گذارد.

ضمن آنکه در کلینیکهای صاحب اعتبار و شهرت از موادی مرغوب، استاندارد و با کیفیت استفاده می شود که می تواند سلامتی شما در حین تزریق و بعد از آن را تضمین کند.

کلینیک خانه سفید با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای توانسته است در تمامی سالهای فعالیت خود رضایت مشتریان را جذب کند. بگونه ای که امروزه این کلینیک به قطبی در انجام انواع فعالیت و خدمات زیبایی از تزریق بوتاکس تا کاشت مو بدل شود. امید است که شما نیز تجربه ای شیرین با ما در زیبایی هر چه بیشتر چهره خود داشته باشید.

انجام تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی مو و زیبایی خانه سفید، بسته به میزان تزریق بوتاکس و برند مواد مصرفی متغیر است. اما به صورت میانگین این میزان را می توان بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان تخمین زد. برای تخمین دقیقتر می توانید طی یک جلسه مشاوره ضمن دریافت اطلاعات بیشتر، از پزشک خود بخواهید برآوردی دقیقتر از هزینه تزریق بوتاکس داشته باشد.

 • تلفن تماس : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • واتس اپ : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱