ترفند های نظم دهی و دکوراسیون اتاق خواب‌های بدون کمد

1,455

کمد یکی از آن دسته وسایلی است که حضورش در هر خانه ای یکی از الزامات به شمار می رود. اما برخی آپارتمان های کوچک فاقد این این جز کاربردی هستند. از این رو نظم دهی و جاسازی وسایل در این نوع از خانه ها و دکوراسیون اتاق خواب ها به شدت کار دشواری بوده و اکثرا موجب سر درگمی افراد می شود. در مطلب امروز راهکارهای ساده اما کاربردی در چیدمان وسایل در اتاق خواب های بدون کمد را برای شما بازگو میکنیم، همراه ما باشید.

 

گاهی اوقات استفاده از وسایلی ساده به طرزی شگفت آور می تواند در زیبایی دکوراسیون شما تاثیر داشته باشد، و در عین حال تبدیل به قسمتی کاربردی در منزل شود. می توانید از شاخه های ضخیم یک درخت خشک استفاده کرده و از آن میله ای برای آویزان کردن لباسهایتان درست کنید. با اینکار به طرز هنرمندانه ای هم باعث زیبایی اتاق خواب و ایجاد حسی شگرف می شوید، از طرفی هم به خوبی جایگاهی برای آویزان کردن لباسهایتان ساخته اید. نردبان های قدیمی نیز به خوبی می توانند یاور شما باشند، دو نردبان را به یکدیگر توسط تکه چوب هایی وصل کرده و از آنها برای آویز لباسها و قرار دادن وسایل دیگر بهره بگیرید.

 

استفاده از فضای پشتی تخت خواب می تواند کمک بسیار زیادی به شما کند. به همین منظور از انواع قفسه ها و شلف های دیواری استفاده کنید و این فضای بلا استفاده را به بهترین نحو برای نظم دهی به وسایلتان بکار بگیرید.

 

فضای زیر تخت نیز می تواند یاور شما در نظم دهی وسایل باشد. به این منظور از تخت های جک دار استفاده کرده و یا اگر فضای زیر تختتان بزرگ است با استفاده از سبد های زیبا وسایل را جاسازی کنید.

 

اگر فضای اتاق شما به نحوی باشد که بتوانید برای آن یک کمد تهیه کنید که کار راحت است، اما اگر تمایلی به خرید کمد ندارید می توانید از پرده و یا مقسم های فضا یک تکه از فضای اتاق خواب را جدا کرده و در پشت آن رگالی از لباس ها و سبدهای دیگر وسایل تهیه کنید. از گوشه های دیوار استفاده کرده قفسه بندی کنید یا میله ای نصب کنید و برای جاسازی لباس ها، کیف و … استفاده کنید.