ترفند های دکوراسیون اتاق نوجوان دختر

2,185

اگر از دختران جوانی هستید که نیازمند یک تغییر بزرگ در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود هستید، و یا مادری مهربان هستید که می خواهید ترفند های تزیین اتاق نوجوان با وسایل ساده را بیاموزید، پیشنهاد می کنیم تا ادامه مطلب امروز همراه ما باشید و از ایده هایی نو در تزیین و دکوراسیون اتاق نوجوان دختر بهره گرفته و دکوراسیون اتاق خواب دخترانه شیک و زیبایی برای خود و یا دختر عزیزتان درست کنید.

کارت‌ پستال و یادداشت‌های خود را بر روی بردی که خود ساخته‌اید نصب کنید

 محال است دختر باشید و برای خود کارت پستال و یاداشت های زیبا نداشته باشید! یک‌صفحه‌ای از جنس فوم، مقوا، چوب و یا فلزی تهیه کنید و به‌اندازه‌ای که مدنظرتان است و با ابعاد دیوارتان هماهنگی دارد برش دهید. برای آن‌یک روکش مناسب از پارچه و یا کاغذهای کادو در نظر بگیرید و به دور آن چهارچوبی مناسب از وسایلی همچون روبان، پارچه‌های رنگی و شاد و … ایجاد کنید، سپس بر روی آن یادداشت‌های روزانه و یا عکس‌های موردعلاقه و کارت‌پستال‌هایتان را نصب کنید.

ساخت جعبه‌های زیبای نظم دهی

 به فکر نظم دهی اتاق با وسایلی ساده باشید، وسایلی که در عین سادگی می توانند زیبایی زیادی را به فضای شما بدهند. اگر قصد خرج هزینه‌های بالا را ندارید، جعبه و یا سبدهای داخل خانه که هیچ استفاده‌ای ندارند را جمع کنید. توسط تکه‌هایی از پارچه برای آن دیوارهایی زیبا و طرح دار بدوزید و آن‌ها را با هر وسیله‌ای که دوست دارید دکور کنید. سپس از آن‌ها برای نگهداری وسایل در بالای کمد، زیر تخت و یا حتی داخل کمد استفاده کنید و زیبایی زیادی را به فضای خود بدهید.

یک تابلو وایت برد بسازید

به‌جای آنکه هزینه کنید و یک تابلو وایت برد برای نوشتن بخرید، تکه شیشه‌ای تهیه کنید و دور آن را به سلیقه خود دکور کنید. سپس برگه‌ای سفیدرنگ در زیر آن قرار دهید تا محتویاتی که بر رویش می‌نویسید خوانا باشند. سعی کنید شیشه انتخابی بزرگ نباشد. می‌خواهید با استفاده از این شیشه سخنان زیبا و یا شعرهای مدنظر را خود را هرروز بنویسید و از دیدن آن لذت ببرید.

تغییر روکش‌های صندلی

خودتان دست بکار شوید، عوض کردن صندلی و یا مبلمان اتاق‌خواب کار پرهزینه‌ای است؛ اما می‌توانید به‌سادگی با استفاده از پارچه‌هایی شاد و رنگی به‌سادگی رویه‌های صندلی اتاق‌خواب را تعویض کنید و جلوه‌ای تازه به اتاق دهید.

یک دیوار پر از تابلوهای عکس ایجاد کنید

بر روی یک دیوار از عکس‌ها و تابلوهای زیبایی که با آن‌ها خاطرات خوش دارید استفاده کنید و آن‌ها را در کنار هم و به‌صورت نامنظم نصب کنید. این تابلوها و عکس‌های شخصی می‌توانند به زیبایی دیواری متفاوت ایجاد کنند که از دیدن آن‌ها لذت ببرید.