ترفندهای کاهش استرس در روز خواستگاری

0 490

جلسه خواستگاری یک مراسم بسیار جدی و در واقع اولین ملاقات خانواده دختر و پسر قبل از ازدواج می باشد، روزی پر از استرس که هم برای دختر و هم برای پسر علاوه بر احساسات زیبا همراه با فشار روانی و استرس بالایی میباشد، از این رو برخی از آقایان در جلسه خواستگاری برای غلبه بر استرس سکوت پیشه کرده و اجازه می دهند تا خانواده آنها صحبت کنند. اما توجه داشته باشید این راه تنها راه مقابله با استرس نبوده و برای اینکار ترفند های دیگری نیز وجود دارد که ما امروز برای شما بازگو خواهیم کرد.

انتخاب صحیح همسر

فشارهای روانی و استرس های شب خواستگاری اغلب منجر می شود تا بسیاری از صحبت ها ناگفته باقی بمانند، از این رو انتخاب صحیح و معیارهای مناسب برای انتخاب همسر اولین مبحثی است که می تواند در کاهش استرس شما تاثیر داشته باشد. اگر انتخاب صحیحی از همسر آینده و معیارهای خود نداشته باشید، دست آخر خواستگاری ناموفقی را تجربه خواهید کرد که از این پس همین امر سبب می شود تا در خواستگاری های بعدی نیز دچار استرس شدیدی شوید، از این رو فرد انتخابی را از قبل با برسی های متفاوت بشناسید تا در زمان خواستگاری دچار ضربه روحی نشوید تا در ملاقات های بعدی دچار استرس شدید و فشار های روانی نشوید. 

قبل از روز مراسم خواستگاری همه جوانب را در نظر بگیرید و سر وقت در مراسم حاضر شوید

قبل از مراسم خواستگاری همه چیز را به طور کلی بررسی کنید، از مسیر رفت و آمد به خانه عروس خانم گرفته تا گل و شیرینی را روز قبل پیگیری کنید تا روز خواستگاری با کمبود وقت مواجه نشوید، یادتان باشد سر وقت حاضر شدن به شدت در ملاقات اولیه تاثیر دارد، و دیر رسیدن به مراسم فقط منجر به استرس بالای شما خواهد شد. اگر ازدواج شما به صورت امروزی انجام می شود،  از قبل با دختر مورد علاقه تان در مورد حساسیت های خانواده او صحبت کنید، این کار به شناخت بیشتر شما از خانواده وی کمک کرده و باعث می شود با حرکت و یا برخوردی از سوی شما ناراحتی و سو تفاهم ایجاد نشود. اگر هم به صورت سنتی ازدواج می کنید، خانواده پسر با تحقیقات می توانند برخی اطلاعات از خصوصیات اخلاقی خانواده عروس را دریابند.

استرس خود را مدیریت کنید

آخرین چیزی که مهم است، مدیریت استرس شماست، تمرین آرمیدگی یکی از روش هایسست که به واسطه آن می توانید استرس خود را کنترل کنید. از این رو  همان طور که نشسته‌اید، اعضای بدنتان را از حالت تنیدگی خارج کنید و آرام بنشینید. چند نفس عمیق بکشید و سعی کنید دم و بازدم را با ریتمی یکسان انجام دهید. به تنفستان فکر کنید. از جابجاشدن و حرکت تند پا یا دست خودداری کنید. بعد از ۵ دقیقه تاثیر آن برای شما کاملا واضح مشخص خواهد شد و خواهید دید که دیگر خبری از استرس در شما نیست. روش دوم روشی است که باید ذهنتان را متوجه یکی از اشیای داخل خانه کنید، به این شکل ذهن شما از مسئله ای که موجب استرستان شده دور خواهد شد و پس از آن دیگر خبری از استرس قبلیتان نخواهد بود.