بهترین همسر دنیا باشید و بمانید!

ویژگی های بهترین همسر

بهترین همسر دنیا از دید روانشناسان
842

روزهای نیمه‌ی دوم سال این قدر شلوغ و پر اتفاق است که کم‌تر کسی در طول روز وقت سر خاراندن دارد. فرقی هم نمی‌کند کارمند و شاغل باشید یا خانه‌دار و روز و شب‌تان به امورات خانه و بچه‌ها بگذرد، یا اصلا مجرد باشید و مشغول درس و دانشگاه. این روزهای خسته‌کننده خیلی وقت‌ها در کنار یک نفر دیگر به‌شدت قابل تحمل می‌شود. کسی که دوستش دارید و همه‌ی تلاش‌تان را می‌کنید تا همسر خوبی برایش باشید. کسی که بعد از تمام شدن یک روز پرمشغله در آغوشش آرام بگیرید و به این فکر کنید که خوشحالی همین است که در کنار همسرتان باشید. اما راستش را بخواهید برای رسیدن به این آرامش باید کمی زحمت بکشید و اگر ازدواج کردید، مهارت‌های بهترین همسر دنیا را بیاموزید و اگر در گیر و دار یک رابطه‌ی عاشقانه و انتخاب همسر هستید، چشم و گوشتان را خوب باز کنید.

بهترین همسر دنیا چه کسی است
ویژگی های بهترین همسر دنیا

 

پذیرفتن تفاوت یک‌دیگر، اولین قدم برای تبدیل شدن به یک همسر ایده آل

به اندازه‌ی همه‌ی انسان‌های روی کره‌ی زمین مقاله و کتاب درباره‌ی ویژگی‌های بهترین همسر دنیا از دید روانشناسان وجود دارد. اما درنهایت در همه‌ی این کتاب‌ها و مقاله‌ها روانشناسان یک توصیه‌ی مهم به همه‌ی زوج‌ها دارند و آن هم این‌که تفاهم مهم‌ترین ویژگی و برگ برنده‌ی هر رابطه‌‌ای است. البته تفاهم با نظر مشابه داشتن بسیار متفاوت است. بسیاری از زوج‌ها وقتی با مسئله‌ی عدم تفاهم به مشاور مراجعه می‌کنند، تازه متوجه‌ی این موضوع می‌شود که مسئله‌ی آن‌ها اصلا تفاهم نداشتن نیست، بلکه آن‌ها مانند هر دو موجود زنده‌ی دیگر نظرهای متفاوت از هم دارند. اما رابطه وقتی به هم گره می‌خورد که زوج‌ها نمی‌خواهند نظرات هم‌دیگر را بشنوند و تلاش می‌کنند تا دیگری را مشابه خود کنند. این دقیقا نقطه‌ی عطف بسیاری از رابطه‌های ناخوشایند است. بسیار از روانشناسان معتقد هستند که پذیرفتن طرف مقابل با همه‌ی خصوصیات مثبت و منفی، با هر سلیقه و نظری یکی از مهم‌ترین قدم‌ها داشتن یک ازدواج و رابطه‌ی سالم است.

خوشبختی یعنی همسر خوب داشتن
برای همسر خوب بودت، همواره پذیرای تفاوت های یکدیگر باشیم!

 

رویاهایت را به شریک زندگی‌ات بسپار!

اگر به دنبال ویژگی‌های بهترین همسر دنیا می‌گردید، باید این نکته را در نظر بگیرد که بهترین شریکتان در زندگی کسی است که رویاهای شما برایش اهمیت داشته باشد و از آن‌ها حمایت کند. این حمایت خیلی وقت‌ها به انجام دادن کاری ختم نمی‌شود و این‌طور نیست که او باید به‌عنوان حمایت از همسرش کوه قاف را فتح کند، فقط کافی است شما را تایید کند.

در مسیر رسیدن به رویاهای‌تان سنگی جلوی‌ پای‌تان نیندازد و درنهایت به شما و ایده‌آل‌هایتان احترام بگذارد. این نکته را در نظر بگیرید که خیلی از زوج‌ها در شروع زندگی مشترکشان در برابر رویاها یا ایده‌آل‌های یک‌دیگر جبهه می‌گیرند و آن‌ها را بی‌ارزش می‌دانند. حمایت کردن از همسر در واقع همان توجه و کمک کردن به هم‌دیگر در طول یک رابطه است. خیلی وقت‌ها این حمایت همان معنی فداکاری در زندگی مشترک را می‌دهد. اما نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که در شروع زندگی معمولا هر دو طرف رویاهای متفاوت از هم دارند که به مرور زمان و به هم نزدیک می‌شوند. آن وقت است که حمایت و ازرشمند بودن طرف مقابل خودش را نشان می‌دهد. اگر نتوانید شخص حمایت‌گری برای طرف مقابل‌تان باشید، زندگی روی خوشش را به‌تان نشان نمی‌دهد. اما اگر جایگاه پشتیبان و کمک‌کننده را به میزان لازم داشته باشید، کم کم هدف‌هایتان به هم نزدیک می‌شود و به خودتان می‌آیید و می‌بینید بدون هیچ جنگ و دعوایی در کنار همسرتان در یک مسیر قرار گرفتید و زندگی چه قدر به کام‌تان شیرین و دلچسب است.

حمایت کردن از رویاهای همسرتان شما را ایده آل می کند!
حامی احساسات و روریاهای همسرتان باشید!

 

همراه بودن، بارزترین ویژگی یک همسر ایده آل

بسیاری از روانشناسنان به این دلیل با شباهت و تفاهم بین همسران موافقند که این سبک زوج ها بهتر می­توانند یکدیگر را در فراز و نشیب های زندگی همراهی کنند. البته این بدان معنا نیست که زوج هایی که با هم در بسیاری از موارد متفاوند نمی توانند زندگی ایده آلی داشته باشند، قطعا این زوج ها در صورتی که تفاوت های یکدیگر را بپذیرند و تلاش برای تغییر یکدیگر نکنند، می توانند زندگی آرامی را تجربه کنند. اما نکته حائز اهمیت اینجاست که همراه بودن در تفریحات، سفرها، مسائل کاری، تحصیل، معاشرت ها، مشکلات و سختی های زندگی بهترین راه برای ایجاد حس خوشبختی در همسر شماست.

بهترین همسر کیست؟
ایجاد خاطرات شیرین مشترک از راه های بهترین همسر شدن است

 

رازهایی برای بهترین همسر دنیا شدن

به نظر خیلی از خانم‌ها زن بودن، سخت‌ترین و پیچیده‌ترین کار جهان است. با خواندن این جمله ممکن است شما هم ته‌ دلتان بگویید که «بله، دقیقان همین طور است!» اما فراموش نکنید که آدم‌ها، زن یا مرد فرقی نمی‌کند، پیچیدگی‌های شخصیتی‌شان را خودشان به وجود می‌آورند. گذاشتن محدودهای فراوان، سبک و سنگین کردن‌های بی‌وقفه، مراعات‌ کردن‌های بی‌مورد و خیلی موارد دیگر است که زن بودن را سخت و دشوار می‌کند. «تونی گرنت» در کتاب «زن بودن» مفصل توضیح می‌دهد که با برداشتن چه حصارهایی می‌‌شود رها بودن و زن بودن را به‌خوبی در هر جامعه‌ای تجربه کرد.

از طرفی خیلی خوب می‌دانیم که مرد بودن هم در این روزگار کار چندان راحتی نیست. مسئولیت‌های اجتماعی و اقتصادی که در جوامع سنتی و حتی مدرن، متوجه‌ی مردها است زندگی را برای آن‌ها هم سخت کرده است. پس بهتر است زنان و مردان در کنار هم تلاش کنند تا با اهمیت دادن به ویژگی‌های فردی و ظاهری خود زندگی را به کام خود و همسرشان شیرین کنند.

موقر بودن، رفتارهای سنجیده و حساب‌شده در خلوت دو نفره و در جمع‌های خانوادگی و دوستانه، فکر کردن و بعد نظر یا ایده‌ای را بیان کردن و از همه مهم‌تر مهربان بودن از مهم‌ترین ویژگی‌های شخصیتی است که زوج‌ها مدام باید رعایت آن‌ها را به خود گوش‌زد کنند. برای همسر جذابی بودن، فقط کافی است کمی برای خود وقت بگذارید. ظاهر آراسته، لباس‌های خوش‌رنگ و تا حدی به روز، اندام مناسب و استفاده از عطر‌ مجموعه‌ای از دم‌دست‌ترین کارها برای این است که همسر یا شوهرتان از شما به‌عنوان فوق‌العاده‌ترین شریک زندگی در دنیا یاد کند.

زیبا، شیک و آراسته باشید.
زیبایی، آراستگی از جذابیت های همسر ایده آل بودن است.

 

خوشحالی یعنی داشتن بهترین همسر دنیا

فرقی نمی‌کند شریک زندگی‌تان را به سنتی‌ترین شکل و با خواستگاری‌های مادرتان یا به امروزی‌ترین شکل و در مراکز همسریابی انتخاب کردید. بهترین همسر دنیا از نظر زنان و مردان گزاره‌های چندان متفاوتی از هم ندارند. همسرداری یک مهارت اکتسابی است و ما آدم‌ها در طول زندگی اجتماعی‌مان به مرور زمان آن را به دست می‌آوریم. بسیاری از روانشناس‌ها و کارشناس‌ها معتقدد همسرداری چیزی جز یک معاشرت دوستانه و نزدیک نیست و کسانی که این معاشرت را در لایه‌های سطحی‌تر در طول زندگی اجتماعی‌شان تجربه کردند، رابطه‌ی درست‌تری هم با شریک زندگی‌شان برقرار می‌کنند.

لحظات عاشقانه من و شوهرم
خوشحالی یعنی داشتن بهترین همسر دنیا

در واقع این‌طور به نظر می‌رسد که تنها راز بهترین همسر دنیا شدن، از سر گذراندن تجربه‌های اجتماعی تلخ و شیرین در کنار هم است. گوش‌دادن به صحبت‌های طرف مقابل و ابراز محبت کردن در کلام و رفتار شما را به راحتی به بهترین همسر دنیا تبدیل می‌کند. این‌که آگاه باشید که خیلی وقت‌ها همسرتان می‌خواهد شما به او گوش دهید تا صحبت کنید، یا این‌که متوجه‌ی این نکته باشید که او دوست دارد برایش هدیه‌ای بخرید، کارهای ساده‌ و تا حدی پیش پا افتاده است که در شلوغی زندگی روزمره گم می‌شود. پس فقط کمی هشیاری نسبت به رابطه‌‌تان می‌تواند نجات‌دهنده‌ی یک زندگی سراسر عاشقانه باشد.