بهترین رنگ لباس برای هر رنگ پوست چیست؟

4,601

چه رنگ لباس با چه رنگ پوستی بیشتر همخوانی دارد؟

تا حالا دقت کرده اید بسیاری از افراد بیشتر به سراغ لباس هایی به رنگ خنثی رفته و یا برخی نیز تنها به پوشیدن دو رنگ سفید و سیاه بسنده می کنند؟ این اتفاق به این دلیل می افتد که بسیاری از افراد تصور می کنند که رنگ های دیگر به چهره آنها نمی آید، اما واقعیت چیز دیگری است و در واقع افراد با چهره ای متفاوت و رنگ پوست های مختلف برای آنکه بتوانند لباسی مناسب برای خود انتخاب کنند باید ابتدا بدانند رنگ پوستشان چیست و چه رنگ هایی در کنار پوست آنها می تواند جلوه ای زیباتر به آنها بدهد. بنابراین این حرف که لباس رنگی به من نمی آید کاملا اشتباه است! اینکه مدل لباس شما چگونه باشد بسیار مهم است، اما یادتان باشد قبل از مدل، رنگ لباسی که انتخاب می کنید بسیار حائز اهمیت خواهد بود…

رنگ لباس مناسب پوست سبزه تیره

اگر پوست شما تیره است، رنگ هایی انتخاب کنید که با تیرگی مغایرت داشت باشد؛ این تغییر باعث می شود شما از یکنواختی نجات پیدا کنید. برای کسانیکه پوست های تیره ای دارند رنگ های مشکی اصلا توصیه نمی شود، بنابرین برای این افراد رنگ‌های سفید، صورتی، آبی روشن، خاکستری روشن و خاکی بهترین انتخاب خواهد بود. یادتان باشد هرچه شما رنگ پوست، مو و چشم و ابرویی تیره تر دارید باید رنگ هایی روشنتر انتخاب کنید. تا حد ممکن از رنگ هایی همچون مشکی، قهوه ای و سرمه ای استفاده نکرده و به پالت رنگی خود قرمز، فیروزه‌ای و سبز نعنایی را اضافه کنید.

رنگ مناسب پوست گندمی

پوست های گندمی از سبزه های روشن رنگ پوست روشن تری دارند، برای این گونه افراد لباس هایی مناسب است که در آنها رنگ مشکی، صورتی، زرشکی، بژ، سرمه‌ای و لاجوردی استفاده شده باشد. یادتان باشد برای پوست شما بسیاری از رنگ ها همخوانی داشته و شما به سادگی می توانید از رنگ هایی همچون خاکی استفاده کنید. کسانیکه دارای رنگ پوست گندمی هستند بهتر است تا از رنگ های سبز پسته‌ای، بنفش مات و کم رنگ، قهوه‌ای تیره دوری کنند.

رنگ لباس برای پوست روشن / چه رنگ لباسی به پوست سفید میاد

پوست های روشن و یا سفید پوستان همان هایی هستند که رنگ پوست سفید دارند و چشمانی رنگی در آنها نمایان است، این افراد دارای رنگ موی روشنی نیز هستند و باید رنگ هایی استفاده کنند که با پوستشان در تداخل است. رنگ های مناسب این گروه شامل آبی ملایم، قهوه ای بژ، آبی سیر و هر رنگی غیر از سفید است. بر اساس تصور غلط بسیاری از افراد برای کسانیکه که پوست روشنی دارند استفاده از رنگ های قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و ارغوانی بسیار اشتباه است. اگر خیلی سفید هستید، رنگ سفید و آبی روشن را کنار بگذارید. افرادی که پوست روشن دارند معمولا موهایشان قرمز یا بلوند است. بهتر است از رنگ‌های خیلی روشن و تند که در تضاد با پوست آن‌ها است مانند رنگ بنفش، قرمز، نارنجی یا زرد خودداری کنند.

رنگ لباس مناسب پوست معمولی

اگر شما دارای پوست معمولی هستید، یعنی نه تیره هستید و نه روشن، باید بگویم بسیار خوش شانس بوده و از هر رنگی می توانید استفاده کنید؛ رنگ های مناسب این گروه عبارتند از بژ، آبی، سورمه ای، گندمی، مشکی و صورتی و رنگ های نامناسب این افراد مغز پسته ای، بنفش، قهوه ای تیره و قرمز است. لباس هایی که به رنگ پوستتان شبیه است استفاده نکنید.

(برای مشاهده مطالب بیشتر به پورتال سبک زندگی آریسته مراجعه فرمایید.)

رنگ لباس مناسب پوست هایی با رنگ گرم

اگر رنگ پوست شما ته مایه گرم همچون زرد دارد، بهتر است رنگ هایی انتخاب کنید که مکمل رنگ پوستتان باشد؛ یعنی قرمز و یا نارنجی برای شا بسیار زیبا خواهند بود. برای خانم‌هایی که رنگ موهایشان زیتونی و چشم‌‌هایشان قهوه‌ای است، بهترین رنگ، نارنجی پرتقالی و انبه‌ای است. رنگ‌های نارنجی را می‌توانید با قهوه‌ای شکلاتی و سفید هماهنگ کنید و با کفش‌هایی به رنگ نقره‌ای به آنها جلوه ای زیباتر بدهید. برای این دسته از افراد استفاده از رنگ قرمز اگر ته مایه رنگ ارغوانی و یا شرابی داشته باشد بهتر است.

رنگ لباس مناسب برای پوست هایی با رنگ سرد

اگر پوست شما ته مایه سرد دارد، رنگ هایی همچون زرد لیمویی و سبز نعنایی بسیار برایتان مناسب خواهد بود. این رنگ ها می توانند با شکلاتی و خاکی هماهنگ شده و ترکیبی چشمگیر را برای شما ایجاد کنند. اگر طرفدار رنگ سبز هستید، بهتر است از سبزهای تیره و قوی مثل سبز نعناعی برای بارانی یا شالتان استفاده کنید.

هیچ گاه خود را محدود به رنگی خاص نکنید، همیشه کمی پایتان را فراتر بگذارید و رنگ را به زندگی خود اضافه کنید. مطمئن باشید از اضافه کردن رنگ های متفاوت به زندگیتان روحی سر زنده به خود اهدا کرده اید. این بار به جای پوشیدن رنگ های مشکی و تیره به خود ببالید و رنگ های شاد دیگر را مطابق با رنگ پوستتان انتخاب کنید. تغییر را از جای جای زندگی خود آغاز کنید…. شاید بهتر باشد شروع این تغییر در رنگ لباس هایی باشد که هم اکنون می پوشید…