بهترین رنگ اتاق خواب/ ۵ ایده رنگی

2,974

تا به حال به اتاق خواب خود نگاهی انداخته اید و از خود پرسیده اید که بهترین رنگ اتاق خواب چیست؟ و واقعا ترکیبات رنگی متفاوت چه تاثیری می توانند بر روح و روان و دکوراسیون اتاق خواب شما داشته باشند؟ عموما استفاده از ترکیبات رنگی در میان افراد جایگاه ویژه ای ندارد، به صورتی که استفاده از ترکیبات رنگی این روزها منجر به ترس افراد شده، ترس و نگرانی که آنها را پشیمان می کند از ایجاد یک تغییر خوشایند! اما باید بدانید که ترکیبات رنگی به شدت می توانند تغییرات زیادی را برای شما و دکوراسیون داخلیتان ایجاد کنند. استفاده از ترکیبات رنگی مختلف تا حد زیادی به ابعاد اتاق، نورگیری و حتی ویو آنها دارد. مثلا اتاق خواب هایی که نور کمی دارند باید از رنگ های روشن در آنها اسنفاده کنید، و یا آن اتاق خواب هایی که ویو مناسبی ندارند باید با ترکیب رنگ های هیجان انگیز شور و هیاهو را به اتاق خواب ببرید. در مطلب امروز ترکیبات رنگی مختلفی را برای شما معرفی می کنیم که هم به عنوان رنگ اتاق خواب بزرگسال می توانند ظاهر شوند هم کودکان. همراه ما باشید. 

طیف های مختلف از آبی سرد در دکوراسیون اتاق خواب

 

طیف های مختلف از رنگ آبی یادآور دریا و آسمان هستند. این نوع از رنگ ها در عین سرد بودن خود دارای آرامش زیادی هستند و می توانند اتاق خوابی بسیار زیبا تحویل شما بدهند. اگر تمایل به استفاده از این نوع رنگ ها در کنار رنگ سفید و یا دیگر رنگ های سرد و خنثی را دارید باید بدانید که بهتر است برای جلوگیری از سردی بیش از حد اتاق خواب آن را در مناطقی استفاده کنید که در طول روز دما و نور زیادی وارد اتاق می شود. به این شکل سردی رنگ ها گرمای هوا و نور را متعادل تر نشان خواهند داد.

رنگ بنفش برای اتاق خواب/ اسطوخودوسی و بنفش یاسی در دکوراسیون داخلی

 

اسطوخودوسی و یاسی از ترکیبات روشن بنفش هستند؛ همانطور که در مطالب گذشته نیز بازگو کردیم، طیف های مختلف از رنگ بنفش قادرند تا استرس در افراد را کاهش دهند؛ از این رو به کسانیکه در زندگی و کار خود استرس زیادی را متحمل هستند توصیه می شود حتی یک گلدان سنبل بنفش در نزدیکی خود نگهداری کنند. استفاده از رنگ های بنفش می توانند به حد زیادی آرامش را به فضای شما وارد کنند؛ این مسئله زمانی پر رنگتر می شود که از خانه ای پر نور نیز بهره ببرید. تنها نکته آن است که اگر در منطقه ای حضور دارید که هوای آن همیشه ابریست این رنگ منجر به دلگیری فضای شما خواهد شد.

ترکیب رنگی نارنجی و کرم خاکی در دکوراسیون داخلی

 

نارنجی رنگی است که هیجان و شادابی را در افراد ایجاد می کند. این رنگ مناسب برای هر فضایی است و اگر به صورت نقطه ای در دکوراسیون در کنار رنگ های خنثی استفاده شود زیبایی دو چندانی به محیط خواهد بخشید. برای کسانیکه عموما بعد از خواب حالتی افسرده دارند توصیه می شود تا سقف اتاق خواب خود را با نارنجی رنگ آمیزی کنند. استفاده از رنگ نارنجی گرمای زیادی به فضا می دهد بنابراین باید برای استفاده از این رنگ دنبال مکملی خوب بگردید تا کمی از گرمای فضای شما را کاهش دهد. یکی از رنگ های توصیه شده سفید و کرم خاکی است.

سبز ملایم در دکوراسیون اتاق خواب

 

سبز ملایم برای آن دسته از کسانی مناسب است که به دنبال رنگی شاداب و هیجان انگیز هستند اما تمایلی به استفاده از رنگ نارنجی نیز از خود نشان نمی دهند. رنگ سبز هماهنگی بسیاری با طبیعت داشته و از دسته رنگ های دلچسب برای هر شخصی به حساب می آید. این رنگ می تواند بر روی دیوارها و یا حتی سقف قرار گرفته و گرمای زیادی به محیط بدهد و یا حتی می تواند در میان رنگ هایی خنثی به صورت نقطه ای مورد استفاده قرار بگیرد.

ترکیبات رنگی آبی گرمسیری و خاکستری مایل به سبز در دکوراسیون اتاق خواب

 

آبی گرمسیری دقیقا رنگی است که در آن نشانه هایی از آب وجود دارد؛ گزینه ای به شدت زیبا و با کلاس برای اتاق خواب که می تواند بر روی کل دیوارها و یا یک دیوار کانونی قرار گرفته و در کنار رنگ های دیگر خود را به زیبایی نشان دهد؛ یکی از رنگ هایی که می تواند در کنار آبی گرمسیری خود نمایی کند خاکستری ملایم مایل به سبز است که به شدت مناسب برای سقف و یا جزییات داخل اتاق خواب بوده و هماهنگی بسیار زیبایی با محیط شما برقرار خواهد کرد.