چگونه برای عروسی برنامه ریزی کنیم ؟

3,185

در مطالب گذشته به شما آموختیم که چگونه چک لیست جهیزیه عروس همراه با تمام جزییات را آماده کنید. در مطلب امروز می خواهیم درباره نوشتن چک لیست کارهای عروسی نکاتی را برای شما بگوییم تا به واسطه آن بتوانید برنامه ریزی موفقی برای جشن عروسی خود و عزیزانتان بدون سر در گمی داشته باشید.

خوشحالی یعنی برنامه ریزی برای عروسی !

انواع اپلیکیشن برنامه ریزی عروسی
چک لیست برنامه ریزی کارهای عروسی

یکی از زیباترین قسمت های زندگی شما قطعا برنامه ریزی روز عروسی است، این برنامه ریزی پر از استرس اما بسیار شیرین و شادی آور است. توصیه می کنیم برنامه ریزی شب عروسی را از چند ماه قبل آغاز کنید به این شکل دیگر درگیر سر در گمی و استرس نخواهید شد و همه چیز به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

برای این کار می توانید از نرم افزار برنامه ریزی عروسی همچون Weddingwire , Wedding Happy استفاده کنید و یا خودتان یک دفتر برنامه ریزی عروسی تهیه کنید. در این دفتر کلیه کارهایی که باید برای شب عروسی انجام دهید را یادداشت کنید، این موراد همچون رزرو آرایشگاه عروسی، رزرو تشریفات عروسی، رزرو تالار عروسی، انتخاب مدل لباس عروس و کرایه آن، آرایشگاه مردانه، انتخاب دسته گل عروس، انتخاب مدل تزیین ماشین عروس می باشد.

راهنمای برنامه ریزی مراسم عروسی

  • برای انتخاب تالار عروسی خود از ۶ ماه قبل وارد عمل شوید، خصوصا اگر تصمیم دارید تا روز عروسی شما در اعیاد خاصی قرار بگیرد. پس از انتخاب تالار باید آتلیه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس به دنبال آرایشگاه مناسب بروید. برای این کار نزدیکترین آرایشگاه به آتلیه و تالار را انتخاب کنید تا در شب عروسی خود در ترافیک قرار نگیرید و عمده وقت شما داخل ترافیک نگذرد. این قسمت از انتخاب های شما مهم ترین های آنها خواهد بود.

 

  • به خاطر داشته باشید قیمت ها عموما هر ۶ ماه یکبار تغییر خواهد کرد آن هم با آمدن فصل بهار و بعد از عید و شروع پاییز خواهد بود. بنابراین اگر قصد رزرو دارید بهتر است از چند ماه قبل این کار را انجام دهید تا در هزینه های خود صرفه جویی کرده باشید. یادتان باشد برای اینکار حتما تضمین از آرایشگاه یا آتلیه خود بگیرید که با شروع فصل جدید قرار نیست هزینه های اضافی پرداخت کنید و بر طبق همان قراردادی که بسته اید پول را پرداخت کنید.

 

  • از آنجایی که انتخاب لباس عروس یکی از زمان بر ترین و سخت ترین کارهای عروسی خواهد بود توصیه می کنیم از حداقل ۴ ماه قبل از عروسی به دنبال لباس باشید تا سر فرصت بتوانید به انتخاب و پرو بپردازید. برای این کار می توانید به خیابان امیر اکرم تهران، نازی آباد و یا بازار یافت آباد مراجعه کنید.
نحوه برنامه ریزی برای عروسی داداشت، خوشحالی یعنی برنامه ریزی برای عروسی خواهرت
کتابچه راهنمای برنامه ریزی عروسی
  • اگر قرار است تا وزن خود را کم کنید بهترین زمان برای این کار از ۶ ماه قبل از عروسی خواهد بود، به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و طبق برنامه غذاییکه به شما داده می شود وارد عمل شوید. یادتان باشد این کار را به صورت خودسرانه جلو نبرید تا با یک رژیم غذایی نا مناسب به پوست خود آسیب نزنید.

 

  • دو ماه قبل از عروسی شما بهترین زمان برای خرید اکسسوری هایی همچون سرویس طلا، ساعت و کت و شلوار داماد به همراه آرایشگاه آقا داماد خواهد بود.

 

  • یک ماه قبل از عروسی بهترین زمان برای انتخاب و رزرو ماشین عروس و تزیینات دسته گل عروس خواهد بود. اگر ماشین خاصی مد نظر شماست حتما از یک ماه قبل اقدام کنید تا در روز عروسی خود با مشکل مواجه نشوید. در این یک ماه سری به شیرینی فروشی های نزدیک تالار بزنید و از میان انواع مدل کیک های عروسی مدلی مناسب را انتخاب کنید.

 

  • بهترین زمان برای فرستادن و دریافت کارت های عروسی دو هفته قبل از عروسی خواهد بود. در این فاصله زمان مناسبی دارید تا برای فامیل های دور خود کارت ها ارسال کنید.

 

  • می توانید برای فامیل های دور خود حتی از کارت دعوت عروسی اینترنتی نیز استفاده کنید و این گونه از هزینه های اضافی خود صرفه جویی کنید. فراموش نکنید بهتر است دو هفته قبل از عروسی و قبل از ارسال کارت های دعوت بزرگتر خانواده شما با فامیل ها تماس گرفته و علاوه بر دعوت کلامی از آنها بپرسد که در این جشن شرکت خواهند کرد یا خیر، در نهایت با این کار می توانید به خوبی لیست مهمان ها را ساماندهی کرده و در هزینه های اضافی خود صرفه جویی کنید.

 

  • دو تا چهار روز قبل از عروسی با آرایشگاه، تالار، تشریفات، گل فروشی، آرایشگاه و … برای هماهنگی های نهایی صحبت کنید تا در روز عروسی با هیچ مشکلی مواجه نشوید.