با مردانی که با جنس مخالف رابطه دارند چه کنیم؟

0 530

همسرم حضوری،پیامکی و تلگرامی با زنان غریبه زیادی رابطه دارد!! چه کنم؟

سوال کاربر

خانمی ۴۳ ساله ام. همسرم ۳ سال از من کوچک تر است. از این بابت مشکلی نداریم. شاید هم فکر می کنم مشکلی نیست. ۲ سال است با عشق و انتخاب خودمان ازدواج کرده ایم. شوهرم آدم خوبی است ولی خصوصیت بدی دارد که بیشتر وقت ها من را دچار دلزدگی می کند. او حضوری، پیامکی یا در شبکه های اجتماعی با زن ها صحبت می کند. خودش قبول نمی کند و سر و صدا راه می اندازد. با این که من بارها دیده ام و کاملا برایم روشن است. دوستش دارم. هر راهی رفتم، محبت، قهر، بی توجهی و … نشد. اصلا برایش کم نمی گذارم اما … . چه کار کنم؟ دارم از دستش خسته می شوم.

 

پاسخ کارشناس

مهم ترین نکته این است که همسر شما باید بپذیرد که این رفتارش برای شما ناراحت کننده است. البته من این گونه متوجه شدم که شما سعی دارید با بحث و قهر به ایشان بفهمانید که کارش اشتباه است و ایشان هم برای دفاع از خودش حرف می‌زند و مکالمه شما به نتیجه ای نمی رسد. بهتر است سعی کنید با یک مکالمه درست در راستای پذیرش همسرتان پیش بروید.

ببینید آیا تصورتان از علاقه زیاد نشات نگرفته است؟

گاهی علاقه و عشق شدید زن و شوهر به یکدیگر، عاملی می شود برای سوءظن. برای مثال چون زنی، شوهرش را خیلی دوست دارد و او را تنها متعلق به خود می داند، از این که با دیگری صحبت کند، عذاب می کشد یا مانع فعالیت های اجتماعی او می شود. در واقع، به نوعی سرکوب کردن حس اعتماد و استقلال در شخصیت مرد صورت می‌گیرد. اینجاست که اگر مرد در نوع سلیقه، رفتار و گفتار در خانه و در اجتماع، مطابق خواسته همسرش عمل نکند، بدگمانی و سوءظن میان آن دو به وجود خواهد آمد.

آسمان و ریسمان نبافید

اگر واقعا یقین پیدا کرده اید که همسرتان به شکلی متفاوت با زنان دیگر حرف می زند، زیاده روی نکنید و این رفتار او را به دیگر جنبه ‌های زندگی‌ تان تعمیم ندهید؛ برای مثال هرگز نگویید او با زنان دیگر حرف می زند، پس مرا دوست ندارد یا اینکه او با دیگران حرف می زند پس حتما رفتار‌های نادرست دیگری را هم انجام می‌دهد که من از آن ها بی‌خبرم یا اینکه حتما من چیزی برای او کم گذاشتم که همسرم به سمت آن ها می رود. درصورت مشاهده چنین رفتاری، سعی کنید بیشتر از قبل مدیریت زندگی‌‌تان را به دست بگیرید.

عملیات انتحاری ممنوع

احتمالا بعد از اینکه احساس کردید همسرتان به شکلی متفاوت به زنان دیگر نگاه می‌کند، دچار خشم زیادی خواهید شد یا احساس ناتوانی خواهید کرد اما قبل از نشان دادن هر واکنشی، باید به ‌خود فرصت دهید تا این خشم را مدیریت کنید و قبل از آنکه عنان ذهنتان را در دست بگیرید، نباید واکنشی نسبت به رفتار او نشان دهید. بعد از فروکش کردن هیجان و خشم‌ تان، بار دیگر آن رفتار را بازبینی کنید. اگر بعد از این بررسی دوباره به این نتیجه رسیدید که رفتار همسرتان صحیح نبوده است، آن را با صراحت با او درمیان بگذارید و نگرانی‌‌هایتان را به همسرتان بگویید.

بچه ‌بازی در نیاورید

هیچ وقت برای انتقام دست به عمل متقابل نزنید یا خشم خود را به ‌صورت یک رفتار منفعلانه (مثلا قهر کردن بدون اینکه دلیلش را به همسرتان بگویید) انجام ندهید. اگر بخواهید برای درس دادن به همسرتان، او را با این شیوه‌ ها مجازات کنید، در نهایت زندگی ‌تان درگیر یک سیکل معیوب عمل و عکس‌ العمل خواهد شد که هیچ گاه پایان نمی ‌یابد و تنها به شما و زندگی ‌تان آسیب می‌ زند.