بالیاژ مو و آمبره مو چیست و روش انجام آن چگونه است؟

94

آیا می خواهید رنگ مویی را داشته باشید که نتایج درخشانی را در برابر آفتاب ارائه دهد؟ Balayage یک کلمه فرانسوی است که به معنای “نقاشی کردن” است و یک تکنیک دست آزاد است که به متخصصان رنگ موی اجازه می دهد تا با قرار دادن رنگ دقیقاً در جایی که می خواهید، رنگ موی متناسب را ارائه دهند. تکنیک رنگ‌آمیزی موی امبره و بالیاژ روی موهای کوتاه، متوسط و بلند فوق‌العاده به نظر می ‌رسد و تیم رنگ ‌سازان متخصص جدیدترین رنگ ‌های موی بالیاژ و امبر از جمله بالیاژ رنگی مد و آمبره ‌های سرد و دودی را پیشنهاد می ‌کنند. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با بالیاژ مو و آمبره مو لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

همه چیز درباره بالیاژ مو و آمبره مو

رنگ مو بلوند BALAYAGE

یک رنگ موی محبوب بالیاژ، بلوند خاکستری با رنگ های کاراملی، رنگ موهای بلوند سرد یخی و رنگ های وانیلی است. برای داشتن ظاهری واقعاً زیبا، مدل های مختلف را امتحان کنید. آیا به دنبال تجدید رنگ موی بالیاژ فعلی خود هستید؟ یک بالیاژ رنگی یا یک آمبره نقره ای تا خاکستری با ریشه تیره تر را انتخاب کنید. اگرچه ممکن است در مورد هر دو روش رنگ کردن مو ombre و balayage شنیده باشید، اما آیا واقعاً می دانید تفاوت آنها چیست؟

در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو باید بدانید که بالایاژ برای افزودن هایلایت های ظریف استفاده می شود که در موهای طبیعی شما وجود دارد تا رنگ موی واضح تری را به سمت انتهای آن ایجاد کند. امبره زمانی تعریف می شود که رنگ موی شما به تدریج از یک رنگ به رنگ دیگر ترکیب می شود و راهی عالی برای لذت بردن از رنگ موهایتان است.

اگر به دنبال رنگ موی کم نگهدارنده هستید، از فرایند آب کردن رنگ استفاده نکنید. کشش ریشه و ذوب رنگ تکنیک هایی هستند که برای ترکیب ملایم رنگ ریشه طبیعی با رنگ روشن تر به سمت انتهای آن استفاده می شوند. ما می‌توانیم رنگ ریشه‌تان را «کشش» یا «لکه‌سازی» کنیم و سایه ‌های چند بعدی اضافه کنیم، تا نوک موهایتان روشن ‌تر شود تا رنگ موی مد روز داشته باشید. در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو باید بدانید که بالیاژ یک تکنیک پیچیده رنگ آمیزی مو است که بهتر است به متخصصان واگذار شود.

ما مهارت ها و دانش را داریم تا عدم تعادل تونال مو را برطرف کنیم، رنگ موهای صاف و تیره را بلند کنیم و موهای شما را تازه کنیم تا آنها را دوباره زنده کنیم. سایر مشکلات رایج رنگ مو عبارتند از موهایی که به دلیل استفاده نادرست سفید یا زرد شده اند، رنگ های گرم ناخواسته در موها، و رنگ موهایی که بیش از حد تیره شده است.

آیا اغلب از خود می پرسید که تفاوت بین balayage و ombre چیست؟ هر دو یکی از داغ ترین ترندهای مو برای زنان روزمره و افراد مشهور هستند. بالیاژ و ombre با تغییر تدریجی رنگ از تیره به روشن، رنگ ‌هایی با قابلیت نگهداری کم و ماندگار به شما می ‌دهند. اگر خواهان هایلایت هستید، اما مطمئن نیستید که چه چیزی را در سالن بخواهید، دانستن تفاوت بین balayage و ombre مهم است.

آشنایی با بالیاژ مو

Balayage یک کلمه فرانسوی به معنای “رنگ آمیزی” است. از ریشه تا انتها رنگی ملایم و فراگیر را ارائه می دهد. از نظر فنی یک تکنیک برجسته سازی است اما نباید با نکات برجسته گذشته اشتباه گرفته شود. روزهایی که در سالن زیر گرما با یک فویل در موهایتان نشسته اید تا بلوند شوید، گذشته است.

امروزه بالیاژ به عنوان روشی جدید برای روشن کردن و بالیاژ موهای کوتاه شما است که هایلایت های سنتی فویل شده را به خود اختصاص داده است. بالیاژ شامل رنگ ‌آمیزی مو است که با دست موهای نرم را از ریشه‌ ها رنگ می‌ کند که به تدریج تا انتها اشباع ‌تر می ‌شوند. از آنجایی که هایلایت ها در ریشه بسیار ملایم تر هستند، خطوط رشد مجدد مو کمتر به چشم می آیند، و برای کسانی که می خواهند هر دو تا چهار هفته یکبار ظاهری بدون مراقبت داشته باشند، انتخاب مناسبی است.

این روند چگونه به نظر می‌رسد: شما می ‌خواهید عکس ‌هایی الهام ‌بخش برای ظاهر موهای ایده‌آل خود بیاورید، زیرا هر آرایشگر می ‌داند تا چه اندازه موهای شما را برجسته کند یا خیر. اگر رنگ زنده را دوست دارید، می ‌توانید ظاهر «ریشه‌ای» را درخواست کنید، به این معنی که آن ‌ها چند سانت پایین‌تر از ریشه شما شروع به رنگ می‌ کنند. روش دیگر، آرایشگر می‌ تواند هایلایت ‌ها را بیشتر کند تا مستقیماً رنگ را در ریشه قرار دهد تا حالتی تازه‌تر داشته باشد. از فویل استفاده نمی شود.

  • بهترین راه برای متمایز کردن آن از ombre؟ این یک نگاه برجسته است.

ایده آل برای: کسانی که خواهان هایلایت های سفارشی شده بدون خطوط هستند. همچنین برای سبزه هایی که می خواهند یک بلوند طبیعی به نظر برسند، ایده آل است.

موی امبره چیست؟

Ombre کلمه فرانسوی به معنای “سایه زدن” است. Ombre یک تکنیک رنگ‌آمیزی مو است که در آن رنگ‌ ساز موها را از ریشه تا قسمت میانی، تیره ‌تر نگه می‌دارد و سپس از قسمت میانی تا انتها روشن ‌تر می‌ کند. احتمالاً Ombre همان روندی بود که ابتدا درباره آن شنیدید و می توان آن را O.G در نظر گرفت. تکنیک رنگ آمیزی با دست بهترین راه برای تغییر رنگ موی به بلوند برای زنان جسور است که رنگ موی شاداب را بدون اینکه ریشه‌ های شما را اشباع کند و احتمالاً بر رنگ پوست شما غلبه کند، تغییر دهد. Ombre شامل فویل نمی شود و ظاهری عالی به شما می دهد.

  • فرآیند به نظر می رسد:

این فرآیند شامل رنگ آمیزی از ریشه های تیره تا انتهای اشباع و روشن مو است. اگر موها از قبل رنگ شده یا هایلایت شده اند، آرایشگر ممکن است روی ریشه هایی از مو در پایه کار کند که با رنگ طبیعی موهای شما مطابقت دارد.

ایده آل برای: کسانی که می خواهند موهای بلوند فوق العاده اشباع شده اما بدون نگهداری زیاد داشته باشند. همچنین در میان کسانی که موهای رنگ ‌شده ‌تری دارند (مانند سبز، بنفش یا نقره‌ای) بسیار محبوب است که این روند را به روشی ملایم‌ تر با اجازه دادن به ریشه‌ ها برای باقی ماندن یک رنگ طبیعی تغییر دهند.

Balayage vs Ombre

در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو باید بدانید که به راحتی می توان ombre و balayage را با هم اشتباه گرفت، زیرا آنها دو ظاهر کم رنگ هستند که از تیره به روشن می روند. حتی ممکن است فکر کنید: آیا ombre و balayage یکسان هستند؟ هنگام مقایسه کنار هم، تفاوت های ظریف اما مهمی برای هر یک وجود دارد. Ombre اولین تکنیکی بود که ظاهر A-lister را به خود اختصاص داد و راه را برای سایر تکنیک های نقاشی مانند balayage باز کرد. Ombre ما را از فویل ها دور کرد و به سمت روش های خلاقانه تر و مدرن تر برد.

با این حال، بالیاژ به سرعت محبوبیت خود را به دست آورد و به دلیل ظاهر طبیعی تر، ombre را رها کرد. از آنجایی که آرایشگر می‌تواند انتخاب کند که کجا رنگ را با دست رنگ کند، تکنیک بالیاژ می‌تواند چهره را به روشی سفارشی ‌تر کادربندی کند، زیرا رنگ ‌ساز مکان ‌هایی را که نور خورشید به طور طبیعی به آن برخورد می ‌کند برجسته می‌ کند.

موارد حائز در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو

در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو باید بدانید که هر دو Ombre و Balayage روندهای رنگ آمیزی مو مدرن هستند که شامل ترکیب دو (یا چند) رنگ در موهای شما هستند. این تکنیک ها بر روی اشباع انتهای موهای شما به یک رنگ (اغلب روشن تر) و ترکیب شدن به سمت ریشه تمرکز می کنند. بنابراین، اغلب در بالیاژ یا امبره، موها در نزدیکی ریشه تیره ترین رنگ هستند. این بدان معناست که هر دو نگهداری پایینی دارند و نیازی به بازگشت مکرر به سالن برای انجام کارهای لمسی ندارند.

  • کدام برای شما مناسب است؟

اگر به این فکر می کنید که ombre یا بالیاژ تهیه کنید، یک سوال از خود بپرسید. دوست دارید رنگتان چقدر ظریف یا دراماتیک باشد؟

۱ . بالیاژ

اگر می خواهید رنگ موهایتان تا حد امکان ظریف و طبیعی باشد، بالیاژ بهترین گزینه برای شماست. با این تکنیک، رنگ‌آمیز شما، هایلایت ‌ها را مستقیماً روی جلوی تارهای مو رنگ می‌ کند و به‌طور نامحسوس آن را به سمت ریشه ترکیب می ‌کند. این باعث می شود موهای شما طوری به نظر برسد که گویی به طور طبیعی توسط خورشید روشن شده اند.

۲. Ombre

از سوی دیگر، هایلایت Ombre شامل روشن کردن تمام تارهای مو و ایجاد یک بخش از رنگ روشن تر در قسمت پایین مو است. رنگ آمیزی Ombre ظاهر قوی تری نسبت به Balayage ایجاد می کند.

سخن پایانی

در مجموع در بررسی بالیاژ مو و آمبره مو باید بدانید که انتخاب این روش ها می تواند بسته به سلیقه و انتخاب هر فردی متغیر باشد، سعی کنید از متخصصین و کارشناسان این حوزه برای انتخاب رنگ مناسب کمک بخواهید.