اگر به کفش چرم علاقه دارید بخوانید

3,871

همیشه وقتی از کفش چرم زنانه و مردانه حرفی به میان می آمد سکوت می کردم. راستش را بخواهید تا قبل از خرید اولین کفش چرم برای خود علاقه زیادی به کفش چرم نداشتم اما چندی پیش با دیدن تبلیغات کفش های چرم در بیلبوردها توجه بیشتری از من به کفش چرم منعطف شد. وقتی کنجکاوی و علاقه ام به کفش چرم افزایش پیدا کرد که یکی از دوستانم کفش چرم جدیدی از برند سورنا خریداری کرد. راستش را بخواهید با تعریفی که دوستم از کفش خود می کرد من هم دلم می خواست یک کفش چرم داشته باشم!

بگذارید رک و پوست کنده حرف دلم را بگویم! هیچوقت سمت کفش چرم نرفته بودم چون فکر می کردم این کفش ها زیادی گران است. البته این طور بود اما برندی که از آن اولین کفش چرم خودم را خرید کردم قیمت های بسیار مناسبی داشت همچنین که کیفیت خود را برای دوستم ثابت کرده بود! از ماجرای خرید از نمایندگی کفش چرم بیشتر از یک سال می گذرد و سعی کرده ام تجربیاتم را در مورد خرید کفش چرم و مراقبت از آن برایتان به اشتراک بگذارم. در ادامه تجربیات و باید نباید های خرید کفش چرم زنانه و مردانه را خواهید خواند.

خرید کفش چرم زنانه و مردانه – اشتباه یا درست؟!

در بین مردم جهان آمریکایی ها به لباس و کفش چرم علاقه بیشتری دارند. چرا که آن ها همیشه دوست دارند وسیله ای که از آن استفاده می کنند بیشترین عمر ممکن را داشته باشد. پس اگر قصد دارید از کفشتان چند سال استفاده کنید خرید کفش چرم گزینه مناسبی است. اگر دوست دارید که شیک پوش باشید کفش چرم بپوشید! اگر به طرز پوشش سوپرمدل های جهان نگاه بیندازید می بینید که آن ها عموما از لباس ها و کفش های چرم استفاده می کنند. این مد برای یک سال یا دو سال پیش نیست، همیشه چرم بین آن ها مد بوده است.

اگر طولانی مدت از کفش استفاده می کنید هنگام خرید به دنبال فروشگاه های کفش چرم بروید. چرا که چرم به دلیل طبیعی بودن سازگاری کاملی با پوست بدن انسان دارد و ایجاد خارش و حساسیت نمی کند اما محصولات دیگر در صورت استفاده طولانی مدت می تواند برای بدن مضر باشد. به علاوه اینکه کفش چرم به دلیل تهویه هوا در آن بوی بد نمی گیرد – چیزی که همیشه از آن بیزار بودم!- و آخرین دلیلی که مرا به خرید چرم تشویق کرد صرفه اقتصادی آن است. کفش چرم چندین برابر کفش های دیگر عمر مفید دارد و اگر به خوبی از آن استفاده کنید ده سال هم عمر می کند.

اگر دلایل عقلانی بودن خرید انواع کفش چرم را بخواهیم خلاصه کنیم می توان گفت:

  • کفش چرم اگر به خوبی مراقبت شود حتی می تواند بیشتر از ده سال هم برایتان کار کند.
  • کفش چرم هیچگاه از مد نمی افتد.
  • کفش چرم برای استفاده طولانی مدت مناسب است چرا که حساسیت ایجاد نمی کند و بوی بد نمی گیرد.
  • با استفاده از کفش چرم سلامتی ام در خطر قرار نمی گیرد.

اصول مراقبت از کفش چرم برای ده سال

بخواهید یا نخواهید کفش چرم برایتان عمر مفید طولانی خواهند داشت اما راهکارهایی را به شما ارائه می کنم که سبب می شود کفش چرم خریداری شده بیشترین عمر مفید را داشته باشد.

  • واکس بزنید: کفش چرم عاشق واکس است. اگر می خواهید کفش چرمتان عمر زیادی داشته باشد واکس را فراموش نکنید.
  • کفی کفش چرم را هر ۶ ماه تعویض کنید: این کار برای همه کفش ها ضروری است. اگر می خواهید کفشتان همیشه معطر باقی بماند بهتر از کفی آن را هر ۶ ماه تعویض کنید چرا که کفی بوی بد را در خود نگه می دارد.
  • کفش چرم را در مقابل آفتاب مستقیم برای طولانی مدت رها نکنید. به بیان بعضی از چرم کاران، چرم با محیط خود خو می کند و بهتر است به صورت طولانی مدت روبروی تابش مستقیم آفتاب آن را رها نکنید.
  • برای شستشوی کفش چرم کافیست با پارچه ای نمدار خاک روی آن را بردارید و بعد از آن واکس بزنید.
  • کفش چرم خریداری شده را درون لباسشویی نیندازید.

در هنگام خرید کفش چرم به چه چیز دقت کنیم؟

در هنگام خرید کفش چرم باید به چند نکته بسیار توجه کرد. اصلی ترین نکته خرید کفش چرم اصل یا طبیعی است. تمام مزیت هایی که از کفش چرم گفته شد مختص به کفش چرم طبیعی است پس باید به دنبال خرید کفش با چرم طبیعی باشید. یکی از عالی ترین ویژگی های کفش چرم ضدآب بودن آن در کنار جریان داشتن هوا در آن است. چرم به دلیل ذات خود هم از ورود آب به درون کفش جلوگیری می کند و هم هوا در آن به جریان در می آید که سبب می شود پا تعرق نکند.

راهکارهای زیادی برای تشخیص اصل بودن کفش چرم وجود دارد اما بهترین گزینه خرید از فروشنده های معتبر است. اگر فروشنده معتبر کفش چرم در شهرتان می شناسید از او خرید کنید در غیر اینصورت به شما خرید از تولیدی چرم سورنا را پیشنهاد می کنم.

چگونه از فروشنده معتبر کفش چرم خریداری کنم؟!

برای خرید از تولیدی چرم سورنا دو راه وجود دارد. کفشی که سال پیش خریداری کرده ام را از راه اول تهیه کرده ام.

راه اول خرید: می توانید با مراجعه به سایت www.sorenaleather.com و کلیک بر روی کفش چرم، کفش هایشان را به صورت آنلاین مشاهده و خریداری کنید. یکی از مزیت های این روش دریافت هدیه واکس مخصوص چرم است. در صورتی که به مشورت برای خرید نیاز داشته باشید می توانید با شماره تلفن پشتبانیشان که در انتهای سایت درج شده است تماس بگیرید.

روش دوم خرید: روش دوم مراجعه به نمایندگی کفش چرم سورنا است. برای این کار باید به سایت چرم سورنا مراجعه کنید و در انتهای سایت روی گزینه شعب کلیک کنید تا نزدیک ترین شعبه چرم سورنا به خودتان را پیدا کنید در صورتی که نتوانستید شعبه مورد نظر را پیدا کنید می توانید با شماره پشتیبانی ۰۹۳۰۵۳۷۶۸۸۹ تماس بگیرید.