راحت ترین لباس/ پارچه برای پوشیدن چیست؟

7,556

اهمیت جنس لباس در افزایش راحتی بدن

فصل های زمستان و تابستان که می آید اولین چیزی که به ذهن می رسد واقعا این است که چه جنس لباسی برای پوشیدن در این فصول مناسب است و در واقع بدن با آنها احساس راحتی بیشتری دارد؟ بسیاری از افراد در تابستان و زمستان با استفاده از جنس های متفاوت از لباس سعی دارند تا در این فصول بسته به آب و هوای پیش رو جوی راحت برای بدن خود ایجاد کنند، اما بسیاری از پارچه هایی که ما برای لباس انتخاب می کنیم شاید در نگاه اول مناسب برای ما باشند اما هر یک دارای معایبی هستند که همواره در فصول مختلف با آنها دست و پنجه نرم می کنیم. مثلا پارچه هایی از جنس ویسکوز بسیار نرم و لطیف و نازک هستند، و اکثر افراد تصور می کنند این پارچه ها بسیار مناسب برای تابستان هستند، در صورتی که پارچه های ویسکوز به دلیل آنکه عرق را درخود نگه می دارند اصلا مناسب برای تابستان نخواهند بود. یا بسیاری از ما در فصل زمستان برای ایجاد گرمای مورد نیاز چندین لباس را بر روی یکدیگر می پوشیم، یادتان باشد برای آنکه در فصل زمستان گرمای مورد نیاز را بدست آورید باید پارچه مناسب این فصل را بشناسید.

(برای مشاهده مطالب بیشتر به پورتال سبک زندگی آریسته مراجعه فرمایید.)

بهترین پارچه برای مانتو تابستانی

در تابستان به دلیل گرمای زیاد و حرارت خورشید انواع پارچه های خنک تابستانی کتان، پنبه و نخ هستند. در این فصل پوشیدن لباس هایی که دارای الیاف مصنوعی و پلاستیکی هستند به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چراکه این چنین از پارچه ها قدرت انتقال هوا را نداشته و منجر به نگهداشتن گرما در خود شده و از این طریق تعریق و در ادامه گرمازدگی را در شما بیشتر می کنند، به علاوه اینکه لباس هایی که از جنس پلاستیکی هستند به دلیل اینکه عرق را در خود نگه می دارند به شدت بوی بد خواهند گرفت و محلی برای رشد قارچ هستند. بهتر است خانم ها در فصل تابستان مانتو هایی گشاد از جنس کتان، پنبه و نخ استفاده کنند و ترجیحا این لباس ها را در رنگ های روشن انتخاب کنند. پارچه های مانتویی باید از لایه ای نازک دوخته شده باشند و در آنها از الیاف مصنوعی استفاده نشده باشد. در این فصل خنک ترین پارچه برای شال و روسری همان شال های نازک نخی بوده و بهتر است شال هایی از جنس شرمن، ابریشمی و لیز را کنار بگذارید.

 بهترین پارچه های زمستانی

بر خلاف تابستان، در زمستان ها سعی کنید لباس هایی که حرارت بدن شما را به بیرون منتقل می کند استفاده نکنید، مثلا پارچه های پنبه و نخ و کتان برای این فصل مناسب نیستند. اما از دسته پارچه های مناسب برای زمستان می توان به فاستونی، چرم، انواع مخمل، خز طبیعی، خز مصنوعی، ابریشم و پلار اشاره کرد.

حرف آخر

یادتان باشد تنها چیزی که منجر به راحتی شما و بدنتان در طول روز و در فصول مختلف می شود تنها انتخاب های شما هستند، لباسی را انتخاب کنید که از لحاظ مدل در آن احساس راحتی کنید و هم از لحاظ نوع پارچه… در فصل تابستان از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید و تا حد امکان لباس هایی گشاد بپوشید که هوا در زیر لباس جریان داشته باشد، این کار حتی کمک می کند در فصول گرم که میزان تعریق بدن زیاد است لباس شما در اثر خیس شدن ظاهری ناپسند به خود نگیرد.