انواع مدل لباس ساقدوش عروس ۲۰۱۹

0 1,938

زمانیکه در حال برنامه ریزی برای عروسی خود هستید و می خواهید همه چیز عالی و در واقع شیک برگزار گردد، باید نکات ریز بسیاری را مد نظر قرار دهید. یکی از این نکات ریز که به زیباتر شدن جشن شما و در نهایت عکس های بر جای مانده کمک خواهد کرد انتخاب ساقدوش عروس و ساقدوش داماد خواهد بود. در این مطلب می خواهیم تمامی نکاتی که شما برای انتخاب ساقدوش عروس ایرانی به آن نیاز دارید را برایتان بازگو کنیم و در ادامه ایده های بسیار زیبا و جدید از انواع مدل لباس ساقدوش عروس دخترانه، پوشیده، بلند، پرنسسی، پفی، ماکسی، اسپرت و … را برای شما به نمایش بگذاریم. پس تا انتها با ما باشید.

انواع مدل لباس ساقدوش عروس ایرانی با قد بلند

ساقدوش چیست؟ انتخاب ساقدوش عروس و داماد یکی از رسوم قدیمی است که از گذشته تا به امروز در میان ایرانی ها و دیگر ملل وجود داشته و همچنان ادامه دارد. اما انتخاب ساقدوش ها قوانین خاص خود را داشته که در صورت رعایت نکردن آنها قطعا نتیجه نهایی دلچسب عروس و داماد نخواهد بود. ساقدوش ها عموما از میان دوستان نزدیک و یا فامیل های درجه یک عروس و داماد انتخاب می شوند. این افراد از ابتدای شروع روز عروسی همراه با عروس داماد بوده و به آنها برای هماهنگ کردن کارهای روز عروسی کمک خواهند کرد.

مدل لباس ساقدوش عروس 2017
مدل لباس ساقدوش عروس خوشگل
مدل لباس ساقدوش عروس اینستاگرام
مدل لباس ساقدوش عروس 2018
جدیدترین مدل لباس ساقدوش عروس پوشیده
مدل لباس ساقدوش دخترانه
خرید لباس ساقدوش ارزان
نحوه اجاره لباس ساقدوش عروس
مدل لباس ساقدوش عروس 2019
لباس ساقدوش عروس آبی رنگ
مدل لباس ساقدوش عروس با قد بلند
لباس ساقدوش عروس بنفش
جدیدترین مدل های لباس ساقدوش بلند خاص
لباس ساقدوش عروس بلند
مدل لباس ساقدوش بدون آستین
لباس ساقدوش عروس پفی به رنگ آبی
لباس مجلسی دخترانه ساقدوش عروس
مدل لباس گروهی برای عروسی 

در گذشته یکی از عواملی که بر انتخاب ساقدوش ها تاثیر گذار بود تعداد میهمانانی بود که برای جشن دعوت می شدند. به این شکل که به ازای هر 40 نفر مهمان می بایست یک زوج را به عنوان ساقدوش عروس و داماد انتخاب می کردند. اما اکنون از چنین قاعده ای پیروی نشده و هر عروس و دامادی بسته به سلیقه خود تعداد زوج ها را انتخاب خواهند کرد. در واقع بهتر است بیش 3 جفت ساقدوش برای خود انتخاب نکنید و از شلوغ شدن بیش از حد مراسم خود بپرهیزید.

جدیدترین مدل لباس ساقدوش عروس پوشیده

پارچه های متفاوتی برای دوخت لباس شب، لباس مجلسی و در واقع لباس ساقدوش عروسی وجود دارد. در کنار آن مدل های متفاوتی پیش روی شما قرار دارد که می توانید آنها را بسته با جثه و نوع فرهنگ خود و میهمانانتان انتخاب کنید. لباس ساقدوش عروس پوشیده ایرانی یکی از دسته مدل های زیبا و خاصی است که می توانید با استفاده از ترکیب پارچه های مختلف همچون گیپور، توری، دانتل و … طراحی های بی نظیری را داشته باشید. در چنین لباس هایی ساقدوش ها احساس راحتی بیشتری داشته و طرح های خلاقانه بیشتری را می توانید پیاده سازی کنید.

مدل لباس ساقدوش عروس 2017
عکس لباس ساقدوش عروس دخترانه و زنانه
مدل لباس ساقدوش عروس و داماد
مدل لباس ساقدوش عروس 2016
مدل لباس ساقدوش عروس ۲۰۱۸
مدل لباس برای ساقدوش عروس
مدل لباس ساقدوش عروس دخترانه
مدل لباس ساقدوش عروس در ایران
مدل لباس ساقدوش عروس جدید
مدل لباس ساقدوش عروس دخترانه
مدل لباس برای ساقدوش عروس 2015
مدل لباس گروهی ساقدوش ها
انواع مدل لباس شب برای ساقدوش
مدل لباس مجلسی مناسب برای ساقدوش عروس  

گالری انواع مدل لباس ساقدوش عروس کوتاه

لباس ساقدوش عروس را می توانید در مدل های متفاوت با قد بلند، کوتاه، ماکسی، پفی، پرنسسی و یا ساده و زیبا انتخاب کنید. یکی از مدل هایی که در کنار لباس عروس می تواند تصویری خاص و شیک در عکس های شما ایجاد کند، لباس مجلسی کوتاه برای ساقدوش ها می باشد. حتما به استایل و جثه ساقدوش ها توجه کنید. سعی کنید اگر مدل های خاصی همچون لباس شب کوتاه را انتخاب می کنید تمامی ساقدوش ها از جثه یک شکلی برخوردار باشند تا در نهایت عکس های بر جای مانده زیبا باشند.

مدل لباس کوتاه ساقدوش عروس 2016
مدل لباس کوتاه برای ساقدوش عروس
ژست عکس ساقدوش عروس
لباس ساقدوش قرمز
لباس ساقدوش با رنگ بنفش و قد کوتاه
لباس برای ساقدوش عروس
مدل لباس ساقدوش عروسی 2019
لباس ساقدوش ساده و زیبا 2019
جدیدترین مدل های لباس ساقدوش توری
انواع لباس ساقدوش عروسی توری
ساده ترین مدل های لباس ساقدوش عروسی
مدل لباس ساتن ساده ساقدوش عروس
مدل لباس مجلسی مناسب نامزدی و حنابندان
مدل لباس شیک و خاص ساقدوش عروس
جدیدترین مدل های لباس شب 2019
آرایش ساقدوش عروس

خانم هایی را انتخاب کنید که با شما و با یکدیگر تفاوت قد زیادی نداشته باشند، در این صورت می توانید تصمیم بهتری برای خرید لباس ساقدوش کوتاه داشته باشید. اگر ساقدوش ها همگی دارای قد کوتاهی هستند می توانید از لباس ساقدوش کوتاهی استفاده کنید که بالای زانو ها قرار دارند. اما اگر ساقدوش های شما قد متوسط و یا بلندی دارند می توانید از مدل های کوتاه که قد آنها تا زیر زاتو هستند استفاده کنید.

مدل لباس ساقدوش عروس بچه گانه خاص و زیبا

اگر تمایلی به انتخاب دختران جوان به عنوان ساقدوس عروس ندارید می توانید از کودکان زیبای فامیل خود استفاده کنید. این کودکان تنها در زمان ورود عروس و داماد به سالن آنها را همراهی کرده و در طول مراسم همراه آنها نخواهند بود. در ادامه می توانید چند مدل لباس ساقدوش عروس 2019 دخترانه و بچگانه را مشاهده کنید.

ساقدوش عروس و داماد بچه
لباس ساقدوش عروس بچه
مدل لباس عروس بچه گانه پرنسسی کوتاه
مدل لباس ساقدوش بچه گانه
لباس عروس بچه گانه از کجا بخرم
لباس عروس بچه گانه جدید
مدل لباس ساتن بچه گانه
انواع ایده از لباس ساقدوش کودک
مدل لباس ساقدوش کودکانه
لباس ساقدوش عروس بچه گانه صورتی
لباس توری ساقدوش بچه گانه
مدل لباس بچه گانه برای ساقدوش عروسی 

نکات مهم در انتخاب ساقدوش عروس و داماد

 • به جثه افراد دقت کافی داشته باشید. کسانی را انتخاب کنید که با یکدیگر و با شما از لحاظ جثه تفاوت چندانی ندارند.
 • به جزییات دقت کنید. وجود یک تاج ساده و یک دسته گل کوچک که هماهنگ با دسته گل عروس انتخاب شده است کمک شایانی به زیبایی مراسم و عکس های عروسی خواهد کرد.
 • لباس ساقدوش ها را هماهنگ با تم عروسی خود انتخاب کنید. اگر رنگ خاصی را برای تشریفات مراسم انتخاب کرده اید حتما آن را در لباس ساقدوش ها اعمال کنید.
 • رنگ لباس ساقدوش ها متناسب با تم عروسی می تواند تغییر کند و دست شما برای انتخاب رنگ و مدل لباس کاملا باز خواهد بود. از آنجا که لباس عروس از دسته رنگ های خنثی به شمار می رود شما می توانید به سادگی از رنگ های مختلفی همچون سفید، طلایی، سبز، بنفش، ابی و حتی مشکی نیز استفاده کنید.
 • سعی کنید لباس ساقدوش ها کمی ساده تر از لباس عروس انتخاب شود. چراکه در شب عروسی تنها عروس و داماد هستند که باید بدرخشند نه ساقدوش هایشان!
ایده ژست عکس ساقدوش
ست ساقدوش عروس
 • تمامی افراد را از رنگ پوستی یکسان انتخاب کنید. اینکار به شما کمک می کند تا انتخاب نوع آرایش و رنگ آن برای شما ساده تر باشد. چراکه رنگ های مختلف در آرایش برای هر رنگ پوستی نتیجه ای متفاوت داشته و قطعا نوع آرایش و رنگی که با پوست های برنزه هماهنگ بوده برای افرادی با پوست روشن مناسب نخواهد بود.
 • لباس ساقدوش ها می تواند در جزییاتی با یکدیگر متفاوت باشد. حتی می توانید بالاتنه های متفاوتی را بسته به جثه افراد برای آنها انتخاب کنید اما یادتان باشد این لباس ها زمانی زیبا هستند که از نظر رنگ بین آنها هارمونی وجود داشته باشد.
 • هزینه خرید لباس ساقدوش ها بر عهده عروس و داماد خواهد بود. اما اگر بودجه ای برای این کار ندارید مجبور هستید تا به دوستان ساقدوش خود این اجازه را بدهید که لباس های مد نظر خود را پوشیده و تنها رنگ لباس آنها با یکدیگر هماهنگ باشد.
 • به یاد داشته باشید انتخاب ساقدوش تنها منتهی به روز عروسی نبوده و شما برای مراسم عقد، نامزدی و حنابندون نیز می توانید برای خود ساقدوش انتخاب کنید. که در این حالت تعداد آنها بیش از دو نفر نباید باشد.

 ساقدوش عروس و داماد چه وظایفی دارند؟

 • شما می توانید ساقدوش های متفاوتی برای خود انتخاب کنید، به طور مثال ساقدوش شیرینی، ساقدوش تالار، ساقدوش آتلیه، ساقدوش رقص عروس و … انواع مدلی از ساقدوش ها هستند که می توان آنها را انتخاب کرد و به هر کس وظیفه ای خاص را داد. در چنین شرایطی کارهای عروسی میان ساقدوش ها به طور مساوی تقسیم شده و در نهایت با تیمی خسته و گرفتار مواجه نخواهید شد.
 • ساقدوش های شما از ابتدای روز عروسی باید در کنار شما باشند و در هماهنگ کردن کارهای روز عروسی کمک حالتان باشند.
 • ساقدوش ها باید زودتر از عروس و داماد حاضر باشند و در مکان مورد نظر حضور داشته باشند.
 • ساقدوش ها وظیفه ی دادن شور و هیجان به عروسی را دارند. بنابراین در تمامی حالات از رقص عروس و داماد، بریدن کیک، جمع کردن شاباش ها و …. باید همراه عروس و داماد باشند.
لباس ساقدوش عروس پولکی با قد بلند
لباس مجلسی ساقدوش عروسارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام ورود