معیارهای انتخاب دکتر پوست خوب برای زیبایی و سلامتی پوست

123

پوست و موی زیبا از فاکتورهای مهم محسوب شده و کمک می کند تا چهره افراد، سالم تر و شاداب تر به نظر برسد. برای داشتن پوست و موی زیبا لازم است که از متخصص پوست، مو و زیبایی کمک بگیرید. اما با معیارهای انتخاب دکتر پوست خوب برای زیبایی و سلامتی پوست آشنایی دارید؟ در ادامه به برخی از ویژگی های دکتر پوست خوب می پردازیم.

اهمیت مراجعه به دکتر پوست و مو

زیبایی همیشه در همه دوران های تاریخ جزء دغدغه انسان ها بوده و انسان همواره تلاش می کرده، تا در نگاه اول مخاطبان، زیبا به نظر برسد. پس جزء اولین المان ‌هایی است که در ارتباط چشمی مخاطب به آن توجه می کند.

لازم است تا افراد برای داشتن پوست سالم و بدون لک و جوش و موهای کاملا شاداب تلاش بیشتری کنند که در نتیجه سلامتی کل بدن را نیز تضمین می نمایند. زیرا همه پزشکان معتقدند که پوست سالم آینه سلامت بدن است.

پوست در بدن جزء مهم ترین بخش ها بوده و باید از آن به درستی مراقبت شود. زیرا پوست به عنوان یک لایه محافظتی از کل بدن در برابر آسیب های محیطی، عفونت ها و باکتری ها محافظت کرده و همچنین با دریافت نور خورشید، ویتامین D مورد نظر بدن را نیز تأمین می کند.

مراجعه به دکتر پوست و مو اهمیت زیادی دارد و برخی از دلایل این هم اهمیت شامل موارد ذیل است:

سلامت پوست و مو

مراقبت کردن از پوست و مو و دریافت مشاوره و راهنمایی از پزشک متخصص برای استفاده درست و اصولی از مواد شوینده و مواد مراقبتی و تغذیه کننده اولین دلیل مراجعه به پزشک متخصص پوست است.

درمان عارضه های ایجاد شده بر روی پوست و مو

شاید بر اثر برخی از عوامل داخلی در بدن یا عوامل خارجی برای پوست و مو مشکلاتی به وجود بیاید. از مهم‌ترین مشکلات می توان به آکنه یا ریزش شدید مو، تاسی های منطقه‌ ای و بسیاری از موارد دیگر اشاره نمود.

پیشگیری از ایجاد عارضه های جدید

افرادی که با برخی از مشکلات پوستی یا مشکلات برای مو مواجه هستند، باید با مراجعه به پزشک متخصص از ایجاد عارضه های جدیدتر یا پیشرونده جلوگیری نمایند. به عنوان مثال در بیماری پوستی پسوریازیس یا بیماری های قارچی باید از پزشک کمک گرفته شود تا در ابتدا جلوی پیش روندگی آنها و در نهایت به درمان کمک کنند.

پیشگیری از سرطان پوست

قرار گرفتن در معرض برخی از امواج یا نور شدید آفتاب ممکن است که به مرور زمان، سرطان های پوست به وجود آورد. با مراجعه به پزشک و مراقبت های لازم در حین کار و شرایط مختلفی که به اجبار باید در محیط های پرخطر حضور پیدا کنید، می توانید از ایجاد سرطان پوست جلوگیری نمایید.

ویژگی های دکتر پوست خوب

همه افراد برای انتخاب دکتر پوست خوب مردد هستند و مدام در حال پرس و جو برای یافتن بهترین دکتر می ‌باشند.
برای اینکه بهترین دکتر پوست را پیدا کنید، لازم است که با برخی از ویژگی های یک دکتر خوب آشنا باشید. در چنین شرایطی با بررسی این ویژگی ‌ها و مطابقت دادن آن با شرایط پزشک مورد نظر می توانید تصمیمات منطقی تری بگیرید.
در اینجا به چند ویژگی خاص دکتر پوست خوب اشاره می کنیم:

مدرک تحصیلی

اولین کار بررسی مدرک متخصص پوست است، با مراجعه به وبسایت ها یا مطب پزشکان می توانید آن ها را مشاهده نمایید. حتماً پزشکان تحصیل کرده در زمینه پوست و مو را به صورت تخصصی انتخاب کنید، زیرا آن ها اطلاعات بیشتری در این زمینه دارند.

زمان گذاشتن برای بیمار

یک متخصص پوست نباید ساعت را نگاه کرده، بلکه باید بر روی مشکل و سوالات بیمار تمرکز کرده و با بررسی دقیق پوست و مو روند زیبایی یا درمانی را پیگیری نماید.

تجویز کردن داروهای خاص

پزشک متخصص پوست به هیچ عنوان نباید داروهای خاص که بازاریاب ها معرفی کرده اند را به اجبار تجویز کند، اگر در چنین شرایطی قرار گرفتید در انتخاب خود تجدید نظر نمایید.

در اختیار گذاشتن نمونه محصولات درمانی

پزشکانی که نمونه داروهای مختلف را در مطب به بیماران نشان می دهند تا بهترین را برای هر پوست انتخاب کنند، می توانند جزء پزشکان خوب در این حوزه قرار بگیرند.

چه زمانی باید به دکتر پوست و زیبایی مراجعه کنیم؟

در شرایط حال حاضر که هر روز بیماری های مختلفی به وجود می ‌آیند و سرطان‌ هایی که بر روی پوست شناسایی شده اند، لازم است که به صورت روتین مراجعه به متخصص پوست و مو را در برنامه ‌های خود قرار دهید.

اما چه زمانی باید به دکتر پوست و زیبایی مراجعه کنیم؟ در پاسخ کلی به این سوال باید گفت هر زمان که مشکلی برای پوست به وجود آمد که از حالت طبیعی خارج بوده و برای بیمار درد یا مشکلات ظاهری پدید آورده، باید از متخصص پوست کمک بگیرد.
در اینجا به چند مورد از مشکلات مهم که باید به دکتر پوست مراجعه شود اشاره می ‌نماییم:

حساس شدن ناگهانی پوست به نور خورشید

اگر با قرار گرفتن در معرض آفتاب حساسیتی نداشته ‌اید؛ اما در حال حاضر با دردهای عضلانی یا خستگی شدید روبرو می شوید باید به دکتر پوست مراجعه کنید.

خارش مداوم پوست

در صورت خارش مداوم بیش از ۷ روز مراجعه به پزشک نیاز است.

مشاهده ناگهانی لکه های قهوه ای ناگهانی بر روی پوست

پس از مشاهده لکه های قهوه ای بر روی پوست در صورت برطرف نشدن پس از دو هفته، نیاز به دریافت درمان دارید.

شوره سر همراه التهاب

شوره سر همراه التهاب، نشانه بیماری های مختلفی مانند پسوریازیس کف ‌سر یا بیماری قارچی و مشکلات دیگر است.

ریزش مداوم مو

ریزش مداوم مو بیشتر از ۱۰۰ تار مو در روز، نیاز به درمان دارد.

قرمز شدن شدید پوست

بیماری پسوریازیس می تواند بر پوست و مفاصل تأثیر بگذارد، پس در صورت بروز علائم آن به پزشک مراجعه کنید.

دکتر مناسب در شهر خود را چگونه پیدا کنیم؟

در سال‌ های گذشته پیدا کردن یک شماره یا آدرس از پزشک مورد نظر کاری بسیار سخت و زمانبر بود. اما در حال حاضر تنها با یک سرچ در اینترنت می توانید با انبوهی از آدرس و شماره تلفن رو به رو شوید. اما در بین این تنوع بالای آدرس ها و شماره های تلفن پزشکان متخصص در شهرهای مختلف، انتخاب دکتر مناسب چگونه صورت می گیرد.

در چنین شرایطی که به دنبال دکتر پوست مناسب در شهر خود هستید می توانید از طریق سایت های معتبر که تأیید شده بوده، اقدام به شناسایی پزشکان برتر نمایید.

نحوه بررسی و شناخت این پزشکان نیز بدین صورت است که با مراجعه به سایت و خواندن نظر کاربران در مورد نحوه ویزیت، اخلاق و رفتار پزشک، نحوه نوبت دهی و موارد مختلف دیگر می ‌توانید تصمیم گیری منطقی تر انجام دهید.
یکی دیگر از کارهایی که می ‌توانید در شناخت پزشک مناسب شهر خود انجام دهید، پرس و جو از همکاران، فامیل ها و همسایگان قابل اعتماد است.

هر زمان که بیمار با هر کدام از مشکلات پوستی مواجه شد، برای درمان ضروری است که به دکتر متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه کند. با توجه به حیطه‌ی فعالیت‌های متخصص زیبایی، برای داشتن پوستی زیبا و سالم بهتر است برای مراقبت‌های پوستی و مشاوره‌ی زیبایی به متخصصین این رشته مراجعه شود.

توقعات مراجعه کنندگان از دکتر پوست و مو

مراجعه کنندگان با انتخاب متخصص پوست، مو و زیبایی و مراجعه به این پزشکان به دنبال پیدا کردن مشکلات خود و رفع آنها به طور کامل می باشند. توقعات مراجعه کنندگان از دکتر پوست و مو زیاد نیست؛ اما لازم است که همین توقعات کم‌ نیز تأمین شود، تا رضایت بیمار حاصل گردد.

از مهمترین توقعات مراجعه کننده از دکتر پوست، مو و زیبایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •  اجبار نکردن بیمار برای خرید داروهای خاص و گران
  •  پیدا کردن ریشه مشکل و درمان کلی آن به جای درمان های مقطعی
  •  آشنا بودن پزشک به شیوه های درمانی نوین و استفاده از آنها در صورت نیاز
  •  اخلاق مداری و صبور بودن پزشک برای گوش دادن به مشکلات و نگرانی های بیمار

گاهی اوقات هم توقعات مراجعه کننده نسبت به دریافت خدماتی که قرار است از پزشک دریافت کند، بیشتر بوده که در چنین شرایطی نیاز است که پزشک با صبر و حوصله از این چالش ها نیز عبور کند.
ساده‌ترین راه برای نوبت گیری از بهترین دکتر پوست و مو و زیبایی ، سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان دکترتو می‌باشد.

تخصص پوست و مو و زیبایی در دکترتو متشکل از پزشکان پوست و مو در شهرهای مختلف است. شما می توانید با مراجعه به لیست پزشکان پوست و مو و زیبایی یک دکتر پوست خوب بیابید و علاوه بر نوبت گیری اینترنتی آدرس و تلفن مطب دکتر پوست و مو و زیبایی خود را مشاهده کنید. (doctoreto.com)