اصول فنگ‌شویی اتاق خواب

1,389

نور مهم‌ترین ماده مغذی برای بدن و به گفته برخی داروی آینده است. استفاده از نور طبیعی در روشنایی محیط و همچنین آغاز یک روز پرانرژی اثر به سزایی دارد. مسلماً در شب و زمان استراحت اتاق‌خواب باید تاریک باشد ولی در طول روز از نور طبیعی حداکثر استفاده را کنید. بهترین نور برای اتاق‌خواب نور شمع است. شمع روشنایی را به همراه عنصر آتش فنگ شویی را به همراه دارد. اگر برای نور اتاق مجبور به استفاده از چراغ‌های و روشنایی لامپ هستید هوشمندانه انتخاب کنید و نور اتاق را به ۳ لایه تقسیم کنید و از نورهای گرم استفاده کنید. انتخاب دیگر برای روشنایی اتاق استفاده از لامپ‌های داخل سنگ‌های نمک است. از قدرت التیام بخشی این سنگ‌ها حتماً استفاده کنید. این لامپ‌ها هوای اتاق را نیز تصفیه می‌کنند.

 

از شلوغی و به‌هم‌ریختگی پرهیز کنید.

درهم و به رهی دشمن فنگ شویی است. خلاص شدن از وسایلی که هیچ هماهنگی با محیط ندارند و باعث بی‌نظمی و شلوغی اتاق‌خواب شما می‌شود بزرگ‌ترین قدم برای داشتن یک اتاق برای استراحت و آرامش شماست. تمیز و مرتب نگه‌داشتن کمد و کشو‌ها را فراموش نکنید. اینکه داخل کمد دیده نمی‌شود دلیل بر بی‌تأثیر بودن آن در محیط نیست.(در عکس زیر به خالی بودن زیر تخت توجه کنید) داشتن اتاقی مرتب بدین معنا نیست که از وسایل و مبلمان کمی استفاده کنید. ما انسان هستیم و به‌تبع آن وسایل موردنیاز فراوانی داریم ولی اطمینان از اینکه تمام وسایل جای مشخصی دارند باعث حذف وسایل اضافی می‌شود. اگر وسایلی دارید که نمی‌توانید آن‌ها را از هم جدا کنید ولی درنهایت باعث بی‌نظمی اتاق می‌شود، می‌توانید آن‌ها را با پارتیشن بپوشانید.

از رنگ‌ها استفاده کنید.

استفاده ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد برای فنگ شویی اتاق‌خواب توصیه می‌شود. برای مثال رنگ‌های قهوه‌ای مایل به زرد، زرد و طلایی رنگ‌های آرامش‌بخش را بارنگ‌های آبی روشن و سبز تسکین‌دهنده ترکیب کنید.

بهترین جا را برای تخت خواب انتخاب کنید.

بهترین محل برای تخت خواب کنار دیوار روبه‌روی در و پنجره است، قرار داشتن تخت در این نقطه امکان دید در ورودی بدون آنکه مستقیماً روبه روی آن باشید را فراهم می‌کند. بر اساس نظریه فنگ شویی قرار دادن تخت زیر پنجره نیز جریان انرژی را مختل می‌کند زیرا انرژی از طریق پنجره از محیط خارج می‌شود. استفاده از سایبان و پرده‌های کنار تخت برای پنهان کردن پنکه‌های سقفی و در ورودی برای متوازن کردن فضای اتاق بسیار مؤثر است.

از وسایل جفت استفاده کنید.

یکی از بهترین راه‌های ایجاد توازن در اتاق استفاده از مبلمان و وسایل جفت است.

از مبلمان با لبه‌های گرد استفاده کنید.

بر اساس فنگشویی، لبه‌های تیز حس آرامش را از بین می‌برند این در حالی است که نمی‌توان از وسایل و مبلمان مربع و مستطیلی شکل استفاده نکرد. ولی با اضافه کردن اشکال منحنی و گرد می‌توان هارمونی را در اتاق ایجاد کرد. برای مثال در اتاق زیر میزگرد کنار تخت هماهنگی زیبایی با لبه‌ی منحنی شکل تخت خواب دارد.

صداهای اضافه را از بین ببرید.

اگر در ورودی اتاق در زمان ورود و خروج جیرجیر یا سروصدا می‌کند حتماً برای رفع آن اقدام کنید. در اولین و آخرین چیزی است در هنگام ورود و خروج از اتاق با آن سروکار دارید. اگر در صدای ناخوشایندی را ایجاد کند بر احساسات شما تأثیر منفی دارد. برخی از افراد به این صدا عادت کرده و حتی دیگر متوجه آن نیستند. لولاهای در را روغن‌کاری کنید تا در هنگام ورود و خروج به اتاق انرژی مثبت ایجاد کنید. بهتر است تمام درهای خانه را روغن‌کاری کنید.

تلویزیون داخل اتاق‌خواب را بپوشانید.

ممکن است دچار اختلال در خواب باشید و یا حتی نه ولی بهتر است تلویزیون خود را درزمانی که از آن استفاده نمی‌کنید بپوشانید. انرژی تلویزیون و الکتریسیته آن اثر مخرب بر روی انرژی مثبت و آرامش‌بخش اتاق‌خواب در زمان خواب دارد.

شیشه‌ی پنجره‌ها را تمیز نگه‌دارید.

چندتکه روزنامه و باکمی آب و سرکه را بردارید و شیشه‌های پنجره‌ها را تمیز کنید تا آنچه در دنیا اتفاق می‌افتد را ببینید.

به استقبال انرژی جدید بروید.

در آخر نیز کمی با ادویه‌ها و اسانس‌ها هوای خانه را تصفیه کنید. اتاق‌خواب و خانه‌ی ما اثر انرژی ساکنین آن را به خود جذب می‌کند. بهتر است هر از چند گاهی کمی وقت را برای سوزاندن انرژی قدیمی و ورود انرژی جدید صرف کنید. می‌توانید کمی اسانس روغن پرتقال را به همراه آب به فضا اسپری کنید. روغن پرتقال برای ایجاد حس خوشایند و مثبت عالی است. در زمان انجام این کار تصور کنید که فضا را باانرژی مثبت و آرزوهایتان برای آینده پر می‌کنید.