از بین بردن جوش صورت در پوست های چرب

0 637

پوست زیبا همواره یکی از مهمترین قسمت های تکمیل کننده در زیبایی ظاهر بوده و همه به دنبال راههایی برای یافتن آن هستند. وجود جوش در صورت همواره دلایلی مختلف دارد، اما کسانی که پوستی چرب دارند همواره داشتن جوش های ریز و درشت و عفونی بر روی پوست خود را مشاهده کرده اند.  اما از بین بردن جوش صورت به این راحتی ها هم که فکر می کنیم نیست. در مطلب امروز چند روش موثر برای از بین بردن جوش های صورت و تمیز نگه داشتن پوست از چربی و هر گونه آلودگی محیطی را با شما در میان میگذاریم همراه ما با شید.

۱٫ همواره پوست خود را تمیز نگه دارید

صورت خود را در طول روز دو بار با آب ولرم و یا سرد شستشو دهید، به هیچ عنوان با آب داغ این کار را انجام ندهی.  شستشوی مداوم به شما کمک می کند صورتی عاری از هر گونه چربی و آلودگی داشته باشید . اگر تمایل به استفاده از موادی برای شستشو دارید به هیچ عنوان از صابون استفاده نکنید، از مواد ملایم بهداشتی که مخصوص به پوست شما تولید شده اند بهره بگیرید. 

۲٫ جوش هایتان را دستکاری نکنید

زمانیکه جوش صورت را دستکاری می کنید فقط باعث به وجود آمد تعداد بیشتری جوش در صورت خود می شوید، زیرا در هنگام کندن و دستکاری جوش ها دست شما به باکتری آلوده شده و زمانی که دست را به جاهای دیگر صورت می کشید این باکتری را به آن قسمت نیز رسانیده اید.

۳٫ مواد غذایی سالم را فراموش نکنید

برای زیبایی پوست خود از انواع حبوبات، سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید و بدانید که غذاهای چرب و فست فود ها فقط باعث افزایش چربی پوست شده و منجر به جوش های متعدد می شود.

۴٫ گذاشتن یخ روی صورت راه حلی مناسب در بهبود پوست

از کمپرس یخ بر روی صورت استفاده کنید، اینکار در مدت زمانی کم تاثیر خود را گذاشته و شما را شگفت زده می کند. تکه ای یخ بر روی پوست صورت قرار دهید تا از تجمع چربی، چین و چروک در آن جلوگیری کنید. یخ همچنین به کاهش التهابات و قرمزی پوست نیز کمک می کند.

۵٫ استفاده از ماسک عسل بر روی پوست

عسل بهترین درمان در از بین بردن جوش های صورت در پوست های چرب می باشد. همچنین این ماده ارزشمند باعث نرمی و ضدعفونی شدن پوست صورت می شود. مقداری عسل بر روی پوست خود بمالید و سپس آن را بشویید. نه تنها این کار باعث کاهش مشکل جوش های پوستی می شود بلکه پوست را نرم و لطیف می کند.

۶٫ استفاده از لیمو تازه در کاهش جوش های صورت

لیمو ترش یکی از موادی است که همواره بهترین یار شما در آشپزی، سلامتی و زیبایی پوست می باشد. آب یک لیمو را با پنبه به روی جوش های صورت خود زده و نتیجه شگفت آور آن را پس از گذر مدتی کوتاه مشاهده کنید.

۷٫ جوش شیرین و معجزه در پوست

جوش شیرین نیز یکی از آن دسته موادی بوده که در صورت شما معجزه می کند. جوش شیرین یک ماده آمفوتریک است بدین معنی که هم می تواند به عنوان اسید و هم باز عمل کند. این کار به خنثی سازی PH پوست کمک می کند زیرا نامتوازن بودن ph پوست یکی از عومل اصلی جوش است. همچنین جوش شیرین چربی پوست را کاهش داده و مخلوط کردن جوش شیرین با آب می تواند به عنوان یک لایه بردار طبیعی برای پوست عمل کند. کمی جوش شیرین را در آب مخلوط کرده و بر روی جوش صورت خود قرار دهید. در اثر نبود آلرژی به این مخلوط می توانید هفته ای سه بار اینکار را تکرار کنید.