از بین بردن آکنه با ورزش

0 550

قطعا در زمانیکه جوش می زنید، هیچ گاه به ورزش کردن برای از بین بردن جوش هایتان فکر نمی کنید. اما در واقعیت ورزش مداوم می تواند در از بین بردن جوش صورت سریع عمل کرده و دلیل آن هم این است که جوش ها نتیجه ای از التهابات هستند و تمرینات ورزشی مداوم سطح کوتیزول را کاهش می دهند، بنابراین التهابات کاهش یافته و آکنه از بین خواهد رفت. 

ورزشی که دوست دارید بیابید و به صورت مداوم ورزش کنید

اگر به دنبال پوست صاف هستید، اولین هدفتان باید کاهش تورم باشد. هم چون بهبودی هرگونه اختلال تورمی، باید کمتر دچار تورم شوید. ورزش می تواند، استرس از هر نوع که باشد را کاهش دهد و هورمون های استرس هم چون آدرنالین و کورتیزول را کاهش دهد و اندورفین را افزایش دهد (هورمون اندورفین روحیه را بهتر می کند و تصور درد را کاهش می دهد). نوع ورزشی را انتخاب کنید که دوست دارید، به این دلیل که دوست داشتن ورزشی که انجام می دهید بیشتر روحیه تان را بالا می برد، بلکه چون به انجام آن متعهد می شوید.

در آیورودا، برای تعادل بدن دوش های مختلف نیازمند انواع مختلفی از ورزش هستند. برای فردی که واتا در او غالب است، یک یوگای وینیاسای قوی و زمینی مانع از وارد شدن به سیاهی ها می شود. برای کسی که کاپا در او غلبه دارد، می تواند از یک ورزش هوازی قوی هم چون دویدن سود ببرد. اما نکته این است، برای کاهش تورم بدن خود را حرکت دهید.

اگر مدت زمانی است ورزش نکرده اید، به چه نکته ای توجه کنید

اگر مدتی باشد که ورزش نکرده اید یا تازه ورزش را می خواهید شروع کنید، در آغاز جوش مشاهده می کنید. اگر چه ورزش کوتیزول را افزایش می دهد، افرادی که به طور منظم ورزش می کنند به آن عادت می کنند. بنابراین هنگام شروع ورزش جوش زدن متداول است. بنابراین به آن دل بدهید و به طور طبیعی پیشرفت می کنید. هنگامی که در خط روند قرار گرفتید، هات یوگا انتخابی است که آکنه را متلاشی می کند. هات یوگا فواید زیادی دارد هم چون باز کردن منافذ. این نوع یوگا هم یک تمرین است و همزمان بخار دادن به صورت نیز هست.

مراقبت از پوست پس از ورزش

برای داشتن پوستی سالم و صاف مراقبت بعد از ورزش ضروری است. دوش بگیرید و با پروتئین وکربوهیدرات سوخت گیری کنید. بعد از ورزش سریع لباس های خود را عوض کنید و دوش بگیرید. صورتتان را بشویید و در صورت امکان دستمال مرطوب عالی است. سعی کنید قبل از ورزش آرایشتان را پاک کنید، مخصوصا اگر حاوی سلیکون باشد که منافذ پوست را مسدود می کند- سیلیکون ها سدی را ایجاد می کنند (به همین دلیل بعد از سلیکون پرایمر، آرایش شره می کند)، اما من با سلیکون ها هیچ محصول محافظت از پوستی را استفاده نمی کنم چون احساس می کنم پوستم نفس نمی کشد. سلیکون ها برای ترمیم زخم ها عالی هستند چون آنها را مسدود می کنند، اما برای محافظت از کل سلامت پوست آن را نمی پسندم. و اگر از محصولات مو استفاده کنید حاوی سلیکون و روغن های معدنی است، با گیر موها را از جلوی صورت دور کنید.