ادویه ترشی شامل چیست ؟

0 10,058

ادویه ترشی شامل چیست ؟ ادویه ترشی از مخلوط چند ادویه آسیاب شده تهیه می شود. اگر اهل درست کردن انواع اقسام از ترشی ها باشید باید بدانید که اصلی ترین طعم و مزه به ترشی شما را همین ادویه ترشی خواهد داد. بیشتر خانواده های ایرانی ترشی گل کلم و یا هفت بیجار درست می کنند، ترشی هایی که بدون ادویه ترشی هیچ طعم و مزه خوشایندی نخواهد داشت. امروز می خواهیم طرز تهیه ادویه ترشی گل کلم را برای شما آموزش دهیم، ادویه ای که می توانید به عنوان ادویه ترشی هفت بیجار و یا ادویه ترشی مخلوط، لیته و هر نوع ترشی که مد نظر داشتید استفاده کنید. با ما در مجله سبک زندگی آریسته همراه باشید.

مواد لازم ادویه ترشی مخلوط ، هفت بیجار، کلم، لیته و …

گلپر ۱۰ قاشق چایخوری (پودر)
پودر تخم گشنیز ۵ قاشق چایخوری
دارچین ۱ قاشق چایخوری
پودر زیره سبز ۲ قاشق چایخوری
جوز هندی ۱ قاشق چایخوری
فلفل سیاه ۱ قاشق چایخوری
فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری
رازیانه ۱ قاشق چایخوری (پودر)
سبزی ۲ قاشق چایخوری (به نسبت مساوی از مرزه، ترخان، گشنیز و نعنا خشک)

طرز تهیه ادویه ترشی هفت بیجار، مخلوط، کلم و …

ادویه شور

تمامی مواد را به خوبی آسیاب کنید و سپس با یکدیگر مخلوط کنید. از آنجاییکه گلپر عطر ویژه ای دارد آن را از دستور حذف نکنید، اما یادتان باشد مقدار آن از چیزی که در مواد لازم است بیشتر نباشد؛ چراکه هم بر عطر ادویه های دیگر غالب شده و هم برای زنان باردار مضر است. پس از مخلوط کردن ادویه ها لازم است آنها را داخل ماهیتابه ریخته و حدود ۲ دقیقه بر روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از آن مواد را داخل ظرف در دار در جای خشک و تاریک قرار دهید. از این ادویه برای هر نوع ترشی خصوصا ترشی هفت بیجار که با موادی همچون  بادمجان ، سیب زمینی ترشی،  هویج ،  گل کلم متوسط ،  گوجه فرنگی ،  فلفل دلمه ای ،  کلم قرمز کوچک ، سیر ،  سبزیجات ، سه نمک ، سرکه و فلفل درست می شود هم می توانید استفاده کنید.

راز داشتن ترشی های خوشمزه تر

یادتان باشد برای تهیه ادویه بهتر است خودتان دست بکار شوید، چراکه هیچ ادویه آماده ای همانند آن چیزی نیست که خودتان در خانه تهیه می کنید. ادویه ترشی به صورت آماده در عطاری ها موجود است، اما توصیه می کنیم این ادویه را خودتان در خانه دست کنید، چراکه طبیعی تر بوده و اطمینان بیشتری نسبت به ترکیبات آن خواهید داشت، در ضمن ادویه ای که خود تهیه می کنید دارای عطر بسیار بیشتر و خوش تری خواهد بود و در نهایت در طعم و مزه ترشی شما تاثیر بیشتری خواهد گذاشت؛ اگر از طعم ادویه ای خاص بیشتر لذت می برید می توانید کمی در اندازه های مواد دستکاری کنید و این تا کمی سلیقه ای خواهد بود، اما اندازه های استاندارد به شرحی است که در بالا گفته شد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام ورود