آریسته

اثر تخم شربتی روی جنین

0 2,633

وقتی بحث بارداری به میان باشد، تغذیه دوران بارداری هفته به هفته نیز برای مادران بسیار مهم می باشد. در دوارن بارداری بسیاری از مادران دوست دارند به جای مکمل های دارویی از مواد طبیعی استفاده کنند. یکی از سوالاتی که همیشه مادران باردار دارند در مورد مصرف تخم شربتی می باشد.

همانطور که می دانید تخم شربتی در واقع دانه گیاه ریحان است، دانه ای که در آن مقادیر بسیار زیادی از پروتئین، آهن، پتاسیم و کلسیم یاقت می شود. اما همانطور که در مورد مکمل های دارویی توصیه می شود که حد تعادل را رعایت کنید باید در مقدار مصرف تخمه شربتی نیز تعادل را رعایت کرد. تخم شربتی دانه های سیاه رنگ و حدود یک میلیمتری بوده که دارای شکلی بیضی مانند هستند، این دانه ها در اثر مجاورت با آب به سرعت آن را جذب کرده و تا ۱۲ برابر از جثه خود بزرگ می شوند، در نتیجه این امر دانه ای ژلاتینی و نرم در اخیار دارید که می تواند به میزان قابل توجهی آب اندام های مختلف بدن را تامین کنند.

اثرتخم شربتی روی جنین / تغذیه دوران بارداری برای زیبایی نوزاد

گفته شده است در دوران بارداری مصرف روزانه ۱۰گرم تخم شربتی برای تقویت قلب و صحت مزاج و خوشرنگی و زیبایی طفل بسیار مفید است،مصرف تخم شربتی در دوره شیردهی، سبب ازدیاد شیر مادر می شود ولی در مصرف آن زیاده روی نشود.

موارد منع مصرف

-اشخاص مبتلا به کرم معده نباید از تخم شربتی استفاده کنند.
-زیاده روی در مصرف تخـم شربتی موجب ایجاد سر گیجه و همچنین بروز اختلال در حس بینایی می شود.
-مصرف این دانه‌ها برای افرادی که داروهای ضد انعقاد می‌خورند نیز توصیه نمی‌شود.
-توجه داشته باشید که این دانه‌های ریز حاوی گلوتن هستند و اگر شما جزو افراد حساس به این ترکیب هستید در مصرف آن دقت کنید.
-اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید نیز بهتر است قبل از مصرف تخم شربتی با پزشک خود مشورت کنید.
-تخم شربتی همچنین باعث کاهش فشارخون می‌شود برای همین سالمندانی که داروی ضدفشار مصرف می‌کنند باید حواسشان به مصرف آن باشد.

دانه های تخم شربتی دارای خواصی به شرح زیر هستند:

سرشار از مواد معدنی
تخـم شربتی دارای مقدار فراوانی پروتئین، آهن، پتاسیم و کلسیم است و در عین حال آنهایی که در جذب کلسیم مشکل دارند بدانند یک ماده معدنی به نام بورون در تخـم شربتی باعث انتقال کلسیم به استخوان‌ها می‌شود.

مقاله‌ مرتبط

کنترل فشار خون
معمولاً بعد از خوردن غذا به‌ویژه غذاهای پر نشاسته، فشارخون بالا می‌رود و اگر تخـم شربتی همراه غذا خورده شود مواد نشاسته‌ای به تدریج شکر موجود در خود را آزاد می‌کنند و به این ترتیب شما به طور تدریجی انرژی متعادل در طول روز خواهید داشت.

تقویت اعصاب
روزانه یک یا دو بار تخـم شربتی را در عرق بادرنجبویه مخلوط کنید و آن را با عسل شیرین کنید و بنوشید.

درمان عفونت
از روغنی که با خرد کردن تخم‌های شربت به دست می‌آید، برای درمان عفونت‌هایی مانند زخم، بریدگی، عفونت مثانه، عفونت پوست و… استفاده می‌شود.

کاهش وزن
استفاده از تخم شربت در محلول آب یکی از بهترین مواد برای کم کردن وزن است. دانه‌ های ژلاتینی تخم شربتی بدون آنکه کالری داشته باشد تا مدت‌ ها فرد را سیر نگه می‌ دارد و به جای خوردن داروهای زیان آور برای کم کردن اشتها، می‌توان از تخـم شربتی استفاده کرد.

ارزش غذایی تخم شربتی :

بر اساس اطلاعات بدست آمده در هر ۱۰۰ گرم از تخم شربتی می توان ارزش غذایی را به شکل ریز دسته بندی کرد:

انرژی ۲٫۰۳۴ کیلوژول
کربوهیدرات ها ۴۲٫۱۲ گرم
فیبر ۳۴٫۴ گرم
چربی ۳۰٫۷۴ گرم
چربی های اشباع شده ۳٫۳۳۰
چربی های تک اشباع نشده ۲٫۳۰۹
چربی های چند اشباع نشده ۲۳٫۶۶۵
پروتئین ۱۶٫۵۴ گرم
ویتامین آ ۵۴ میکروگرم
کلسیم ۶۳۱ میلی گرم
آهن ۷٫۷۲ میلی گرم
منیزیم ۳۳۵ میلی گرم
منگنز ۲٫۷۲۳ میلی گرم
فسفر ۸۶۰ میلی گرم
پتاسیم ۴۰۷ میلی گرم
سدیم ۱۶ میلی گرم
روی ۴٫۵۸ میلی گرم

یادتان باشد تخم شربتی با تخم چیا کاملا متفاوت است و هر دو از گیاهان متفاوتی بدست خواهند آمد، و منظور از تخم شربتی همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم تخم ریحان است. بر طبق گزارشات بدست آمده تخم چیا دارای مقادیر بسیار بالاتری از مواد معدنی بوده و از ارزش غذای بالاتری برخوردار است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.