آربات، معروفترین خیابان مسکو

0 349

مسکو پایتخت روسیه که از جاذبه های گردشگری بسیاری در دل خود بهره می برد؛ مراکز خرید مسکو،شهربازی مسکو، پارک آبی مسکو، کرملین مسکو و … همه از جاذبه های گردشگری این منطقه بوده که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. اما چیزی که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، نه کرملین مسکو است و نه کلیسای جامع سنت باسیل و نه میدان سرخ مسکو، امروز می خواهیم در مورد یک خیابان معروف در دل مسکو با نام آربات صحبت کنیم که گویی نبض زندگی در مسکو به حساب می آید. 

در این خیابان شاهد بناهای تاریخی بسیاری نخواهید بود، اما ویژگی‌های بسیاری وجود دارد که برای گردشگران جذاب بوده و هرساله مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند را به‌سوی این خیابان جذب می‌کند. این محدوده دارای فضایی بسیار سرزنده و متغیر است؛ که از سال ۱۹۸۶ این خیابان فقط مختص عابران پیاده شد و از آن زمان به بعد محلی برای تجمع نقاشان زیادی شد. خیابان آربات محلی است که در آن شاهد کارهای هنری زیبا و وسایلی دست‌ساز خواهید بود که در آن به نمایش گذاشته می‌شود و درواقع مکانی است که می‌توانید مردم روشن‌فکر و صمیمی واقعی موسکو را ببینید.

 

اگر به مسکو سفر کنید و قصد خرید سوغاتی داشته باشید، بی‌شک خیابان آربات منطقه‌ای معروف برای خرید سوغاتی و در واقع یکی از مراکز خرید مسکو به شمار می‌رود و یکی از دلایل مهمی که گردشگران به این خیابان جذب می‌شوند همین خرید سوغاتی است. کاخ کرملین مسکو تا این خیابان حدود ۱۰ دقیقه فاصله داشته و می‌توانید پس از خرید سوغاتی به این کاخ نیز رفته و از آن دیدن کنید.

 

اگر اهل شکم و خوردوخوراک باشید، باید بدانید که در این خیابان هر رستورانی که تصور کنید یافت می‌شود؛ محال است به این خیابان رفته و با شکم خالی به هتل بازگردید! از رستوران‌های روسی گرفته تا رستوران‌های قفقازی، ایتالیایی، ژاپنی و… همگی در سرتاسر این خیابان یافت می‌شوند. لازم است بدانید از اواخر بهار تا اوایل پاییز این خیابان واقعاً دیدنی می‌شود.