نکاتی که برای آرایش صورت گرد باید بدانید!

3,212

چه آرایشی به صورت گرد میاد؟ همانطور که می دانید صورت همه افراد دارای شکل هندسی یکسانی نبوده و همین تفاوت در شکل هندسی صورتهاست که باعث شده در سال های اخیر شاهد زیرسازی و کانتورینگ حرفه ای صورت قبل از آرایش باشیم، روشی که در آنها باعث می شود عیوب صورت به سادگی برطرف شده و از طرفی نقاط مثبت برجسته تر نشان داده شود.

نکات مهم ارایش برای صورت گرد

به گفته متخصصان زیبایی کمپانی هدی بیوتی (hudabeauty) یکی از ویژگی های برجسته در زیبایی چهره داشتن گونه هایی خوش فرم و یک فک برش خورده زیباست. بسیاری از افراد از این نعمت برخوردار نیستند، چراکه اگر دقت کرده باشید اغلب صورت هایی که به چشم میبینیم گرد هستند، اما این به این معنا نیست که با ترفند های خاص نمی توان صورت ها های گرد را به گونه ای آرایش کرد که گونه های کشیده و زاویه فک زیبایی داشته باشند! اگر دارای صورت گردی هستید و در عین حال علاقمند به داشتن ساختار صورت استخوانی تری می باشید در این آموزش یاد می گیرید که چگونه با استفاده از یک آرایش برجسته و یک کانتور اصولی چهره ای پر زرق و برق تر داشته و برای تقویت زیبایی طبیعی باید بر روی چه ویژگی هایی در صورت مانور بدهید.

مدل ارایش برای صورت های گرد 2020
مدل آرایش صورت گرد و گندمی

صورت های گرد همگی دارای گونه هایی درشت و چانه های گردی هستند که عموما این افراد جوان تر از بقیه به چشم می آیند. در واقع صورت گرد ها از دسته افراد خوشبخت جامعه هستند که به دلیل فرم خاص صورت خود مدت زمان طولانی تر از عمر خود را جوان به نظر می رسند! این دست از فرم های رایج اغلب ساختار خاص و زاویه مشخصی در خود ندارد و ممکن است در آنها خط مو به شکل منحنی مشخص باشد.

مدل آرایش صورت و کانتورینگ صورت گرد

کانتور صورت یکی از مهم ترین قسمت های ارایش برای صورت گرد است که اگر به خوبی آن را پیاده سازی کنید باعث می شود تا خطوط و منحنی های اضافه شده در صورت ساختار کلی آن را شکل دهند. برای این منظور باید مطابق شکل زیر اطراف صورت خود را به گونه ای محاصره کنید که این خطوط تا زیر گونه آمده و پس از آن مجدد به عقب رانده شده و در کناره های چانه رها شوند. دقت داشته باشید در کانتور صورت گرد کاری به چانه نداشته و تنها کاری که باید انجام دهید خط اندازی در اطراف چانه و دادن زاویه به گوشه های آن است. این کار منجر می شود تا از درشتی و پهنی چانه کاسته شده و در نهایت شکل بیضی در اختیار داشته باشید.

ارایش برای صورت گرد و تپل همراه با کانتورینگ
آموزش آرایش صورت گرد با استفاده از کانتور

بهترین رنگ برای استفاده در کانتورینگ صورت رنگ هاییست که تا دو درجه تیره تر از رنگ پایه و کرم پودر مورد استفاده شما هستند. در برخی از نقاط حتی برای ایجاد نمای چشمگیر تر می توانید کمی پا را فراتر گذاشته و تا حدود ۳ درجه تیره نیز پیش بروید. بهتر است سایه های استفاده شده رو به رنگ های خنک و با ته مایه رنگ های خاکستری باشد. اگر از دسته افرادی هستید که به تازگی قدم در راه آرایش صورت گرد و سبزه، گندمی و یا تپل کرده اید بهتر است یک پالت کانتور برای خود تهیه کرده و با بازی با سایه های مختلف در نهایت رنگ های مختص چهره خود را پیدا کنید.

اگر کمی حرفه ای تر هستید و برای آرایش صورت عروس اقدام کرده اید به خاطر بسپارید که یکی از نکاتی که در آرایش عروس با صورت گرد باید رعایت کنید این است که خط روی گونه را به شکل یک خط صاف و باریک نکشید، بهتر است مقداری ضخامت را در نزدیکی گوش اضافه کنید تا یک مثلث ایجاد شود، این کار باعث ایجاد ظاهری زاویه ای تر خواهد شد.

آموزش آرایش صورت به صورت تصویری
نحوه آرایش صورت لاغر و گرد

طرز آرایش صورت گرد برای ابروها

ابروهایی که دارای یک قوس بلند هستند و حالت شکسته و ۸ دارند برای استفاده در صورت های گرد بسیار مناسب هستند. چنین ابروهایی کمک می کنند با ایجاد یک نقطه قوس عمودی در نهایت خطای دید ایجاد شده منجر به ایجاد صورتی کشیده تر شود. برای این دسته از افراد ابروهایی گرد و به حالت نیم دایره به هیچ عنوان مناسب نیست چراکه صورت را بیش از پیش پهن نشان خواهد داد. بهتر است برای آرایش ابرو ابتدا توسط یک مسواک ابرو ها را به سمت بالا شانه کرده و سپس از سایه های تیره داخل ابروها و خصوصا در قوس ابرو استفاده کرده و آنها را مشخص تر کنید. برای برجسته تر نشان دادن ابروها بهتر است سایه های روشن در زیر استخوان ابروها استفاده شود. به این شکل ابروها ظاهر کلی خود را بیشتر حفظ خواهند کرد و تاکید زیادی روی قوس عمودی خواهند داشت.

عکس آرایش عروس صورت گرد
عکس مدل آرایش صورت گرد

نحوه آرایش صورت گرد برای گونه ها

اینکه گونه ها در صورتهای گرد را به خوبی توسط رژگونه رنگ کنید یکی از مهم ترین نکات است. برای رژگونه در صورت گرد باید از قسمت پر گونه خود براش رژگونه را به آرامی تا سمت گوش خود بکشید. باید مابین خط کانتور خود را با رنگی ملایم برجسته تر کنید. این کار باعث می شود صورت شما استخوانی تر شده و در عین حال با رنگی گرم در نهایت یک آرایش صورت ملایم در اختیار داشته باشید.

آرایش لب در صورتهای گرد

اگر لب های درشتی دارید برای آنکه تمرکز بر روی چشمان شما باشد بهتر است از رژلب های ملایم استفاده کرده و سعی کنید تا تمرکز آرایش صورت شما بر روی نیمه بالایی صورتتان باشد. با این کار پهنای صورت شما مخفی شده و صورتی استخوانی تر و متعادل تر در اختیار خواهید داشت.