آبرسانی پوست صورت در خانه، ماسک فلفل سیاه و ماست

0 1,438

 

هر چه پوست بیشتر خشک می شود، پیری زودتر به سراغ افراد می آید؛ عموما داشتن پوست خشک برای خانم ها یک معضل به حساب می آید، اما به دور از انواع کرم های آبرسان گران قیمت، ماسک های صورت ی هستند که به واسطه آنها آبرسانی پوست صورت در خانه امکان پذیر می باشد. به جهت اهمیت و مضراتی که پوست خشک دارد تلاش داریم انواع ماسک های آبرسان قوی پوست را برای شما در طی چند پست معرفی کنیم. 

شاید تصور شما هم این باشد که فلفل تنها بر روی پوست ایجاد سوزش و التهاب می کند، اما این یک باور غلط بوده چراکه در فلفل سیاه ویتامین ها و املاح معدنی بسیاری همچون  A،K، و آنتی اکسیدان های مفید وجود دارد که برای درمان خانگی خشکی پوست صورت  می تواند از ترکیبات اصلی یک ماسک صورت برای پوست خشک و حساس باشد. تنها نکته آن است که به جای پودر فلفل سیاه آماده در بازار بهتر است دانه های فلفل را تهیه کرده و خود آسیاب کنید که خالص بوده و تاثیر بیشتری خواهد داشت. 

برای تهیه این ماسک با فلفل یک قاشق فلفل سیاه ، یک عدد سفیده تخم مرغ ، یک قاشق عسل را خوب با هم ترکیب کنید و بعد از شستن و خشک کردن پوست به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی پوستتان قرار دهید. پس از مدتی کوتاه تاثیر آن را بر روی پوستتان مشاهده خواهید کرد.