مجمع‌الجزایر لوفوتن زیباترین منطقه دیدنی نروژ

کشور نروژ برای زندگی آن هم برای ما ایرانیها که همیشه در هوایی گرم و خشک زندگی کرده ایم شاید کمی سخت باشد، چراکه نروژ یک منطقه کوهستانی با هوایی بسیار سرد می باشد که تقریبا به دلیل سرمای هوا حدود 70% از آن خالی از سکنه بوده و هرچه به سوی جنوب آن پیش روی کنیم هم تراکم جمعیت در آن بیشتر می شود و هم از سرمای هوا کاسته می شود. اسلو پایتخت نروژ بوده که دیدنی های اسلو نیز باعث شده تا نروژ کشوری جذابتر بشمار برود.

پریکستولن و ترومسو نروژ از مناطق دیدنی این کشور بوده که در این میان پریکستولن یکی از جاذبه گردشگری مشهوری در فورسند، ریفیلک کشور نروژ به حساب می آید. اما بحث امروزمان در مورد پریکستولن  و ترومسو نروژ و دیدنی های اسلو و مراکز خرید نروژ نیست، امروز می خواهیم از یک مجمع‌الجزایر بسیار دیدنی و مشهور نروژ با نام لوفوتن (Lofoten) صحبت کنیم و اطلاعاتی به شما بدهیم تا در سفر خود به نروژ از این منطقه زیبا نیز دیدن کنید.

لوفوتن در یک مدار قطبی قرارگرفته و به دلیل عرض جغرافیایی که دارد دماهای متفاوتی را در سراسر آن شاهد خواهید بود. این منطقه در شهرستان نوردلند در کشور نروژ واقع‌شده و به‌قدری زیباست که تصور واقعی بودنش کمی سخت است، در زمستان‌ها ماهی‌های روغنی از دریای باران به لوفوتن مهاجرت می‌کنند تا در این مکان تخم‌ریزی آن‌ها انجام شود، ازاین‌رو و برای بیش از هزار سال مرکز اصلی صید ماهی‌های روغنی بوده است. علاوه بر زیبایی‌های بکر و طبیعی این منطقه، شهری بانام واگان نیز در شمال نروژ قرارگرفته که درواقع اولین شهر شمالی آن است. این شهر از دوران وایکینگ‌ها برجای‌مانده و در شمال شرقی لوفوتن واقع است که در آن آثار باستانی بسیاری به چشم می‌خورد.

درگذشته این منطقه بانام جزیره وستواگ شناخته می‌شد که بعدها مجمع‌الجزایر لوفوتن نام گرفت، در لغت لوفوتن به معنای پای گربه است و برخی نیز آن را دیوار لوفوتن می‌نامند؛ اما در واقعیت، این منطقه را با هر نامی که بخوانند فرقی ندارد، لوفوتن با کوه‌های بلند و قله‌های تیز به همراه مناظر بکر طبیعی و آثار باستانی بسیار بی‌شک یکی از بهترین‌های نروژ بشمار می‌رود که در سفر به این کشور خالی از لطف نیست که به آن سفر کنید.

 

 

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه