عوارض ویار بارداری چیست؟

ویار بارداری چیست؟ ویار حاملگی عبارت است از هوس خوردن یک نوع غذای خاص در دوران بارداری. حدود 85 درصد از خانم‌ها حداقل یک‌بار، ولع و هوس خوردن یک غذای خاص را می‌کنند. تغییرات شدید هورمونی در طی بارداری روی طعم و بوی غذاها تأثیرگذار است. اما در ویار بارداری چه تمایلی به خوردن غذاهای مختلف داشته باشید و چه هیچ تمایلی برای خوردن نداشته باشید و از بوی غذاها دچار استفراغ و حالت تهوع شوید با خود عوارضی نیز همراه خواهد داشت که در این دوران بدون تجویز پزشک هیچ دارویی نباید مصرف کنید. 

سوء تغذیه یکی از عوارض ویار در زنان باردار است، تعادل، تنوع و پرهیز از پرخوری سه نکته مهم در تغذیه است. وضعیت غذایی زن باردار در روند حاملگی او تاثیرگذار است، تغذیه نامناسب مادر در دوران بارداری نه تنها منجر به کاهش وزن جنین می‌شود، بلکه به مرگ و میر نوزاد و ابتلا به بیماری‌های دوران نوزادی نیز منجر می‌شود.دوران بارداری و رشد جنین با مصرف مواد مغذی شامل آهن، روی و ویتامین‌های A و D همراه است که در تولید انرژی، سنتز سلولی و تنظیم فرآیندهای بدن دخالت دارد.اغلب زنان در دوران بارداری رژیم غذایی خود را تغییر می‌دهند، برخی از این تغییرات طبق توصیه پزشک و برخی دیگر به عقاید شخصی، سنتی یا تغییر در اشتهای غذایی مرتبط است. ویار، تمایل به خوردن مواد نامناسبی مانند تمایل به خوردن گل و خاک، نشاسته، یخ و کاغذ است که ارزش غذایی ندارد و می‌تواند منجر به سوء تغذیه شود.تعادل، تنوع و پرهیز از پرخوری سه نکته مهم در تغذیه است. زنان باردار باید توجه داشته باشند که آن‌ها برای دو نفر غذا می‌خورند، نه به اندازه دو نفر.

برچسب‌ها
محتوای بیشتر در این بخش: « اثر تخم شربتی روی جنین

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه