پاهای قوی با ذهن قوی پیوند دارند

یک مطالعه 10 ساله بریتانیایی، چنین نتیجه گرفت که توان پا، پیوندی قوی با سالخوردگی سالم مغز دارد. به علاوه، تیم کینگز کالج لندن گفت که یافته‌ها نشان می‌دهند بیشتر راه رفتن جهت افزایش سرعت و قدرت پا به تنها می‌تواند عملکرد مغز را در طول افزایش سن، پایدار نگه دارد.

به گزارش آریسته، این مطالعه شامل 324 دوقلوی زن سالم 43 تا 73 ساله در انگلستان بود. تفکر، یادگیری و حافظه آنها در اول و آخر مطالعه مورد آزمایش قرار گرفت.


محققان دریافتند که توان پا بیشتر از هر عامل دیگری از سبک زندگی که در مطالعه بررسی شد، با سلامت مغز در ارتباط است. به طور کل، در بین دوقلو، آن کسی که توان پای بیشتری در آغاز مطالعه داشت، توان ذهنی‌اش را بیشتر از دیگری حفظ کرد و نسبت به او تغییرات مغزی مربوط به سالخوردگی کمتری داشت.


مؤلف راهبر مطالعه، کلیر استیوز، سخنران ارشد تحقیق بر دوقلوها، در یک نشست خبری گفت: «همه می‌خواهند بدانند که چه‌طور می‌شود مغز را در حین سالخوردگی سالم نگه داشت. دوقلوهای همسان، مقایسه مفیدی را فراهم می‌کنند چرا که ژنتیک و شرایط ابتدایی زندگی در آنها یکسان است.

اینکه چنین تغییراتی را در ساختار مغز و شناخت دوقلوهای همسانی می‌بینیم که 10 سال پیش، قدرت پاهای‌شان تفاوت داشت، بسیار عجیب است. این نشان می‌دهد که تغییرات ساده در سبک زندگی جهت افزایش فعالیت جسمانی ممکن است به سالم نگه داشتن مغز و بدن ما کمک کند.»

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه