دیابتی‌ها روزانه پنج کیلومتر پیباده‌روی کنند

ورزش کلید کنترل قند خون است و این را استادیار بالینی غدد درونریز دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا می‌گوید.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از everydayhealth، این در حالی است که انجمن دیابت آمریکا نیز اعلام کرده که در کنار رژیم غذایی مفید، مصرف به موقع داروها و ... یکی از مهمترین راه‌های مدیریت دیابت نوع 2، ورزش است.


در برنامه‌های پیشگیری از دیابت نیز تاکید شده که انجام 150 دقیقه ورزش در هفته و از دست دادن 7 درصد از وزن بدن، به طور قابل توجهی شانس ابتلا به این بیماری را کاهش می‌دهد.


اما در صورت ابتلا به دیابت نوع 2، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، راه رفتن است و آن هم تقریباً برابر با 5 کیلومتر در روز.


کارشناسان انجمن دیابت آمریکا اعلام می‌کنند به 6 دلیل، پیاده روی عمده‌ترین راه مدیریت دیابت نوع 2 محسوب می‌شود: کنترل بهتر قند خون، کنترل وزن، بهبود سلامت قلب، رهایی از استرس، خواب بهتر، عوارض کمتر بیماری.

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه