مردانی که در ازدواج با آنها بدبخت می شوید! (2)

در مطلب گذشته در مورد سری اول از مردان نامناسب برای ازدواج برای شما صحبت کردیم، در مطلب امروز نمونه های بیشتر از اختلالات شخصیتی در مردان را بازگو می کنیم که ازدواج با این نوع از مردان با اختلالات شخصیتی به شدت می تواند کیفیت زندگی شما را پایین آورده و در آخر منجر به طلاق شما شود. همراه ما باشید.

مردانی با اعتماد به نفس پایین

این نوع از مردان همیشه نیازمند این هستند که از سوی دیگران مراقبت شوند، آنها عموما در یک جمع نظر مخالفی ندارند و برای داشتن افراد در کنارشان همیشه موافق آنها هستند! این نوع از افراد اغلب دارای ظاهری مهربان و خوب هستند که هیچ گاه حتی برای کوچکترین تصمیم ها نیز خود نمی توانند وارد عمل شوند و همیشه نیاز دارند کسی برای آنها تصمیم بگیرد و یا مهر تاییدی بر روی تصمیمات آنها بزند. این نوع از افراد اگر حمایت دیگران را از دست بدهند به شدت دچار اضطراب و ناراحتی می شوند و برای جلب نظر دیگران همیشه در هر تصمیمی می گویند " هرچه بقیه بگویند" !

مردان وابسته

مردهای وابسته و در اصطلاح چسبی، از آن دسته مردانی هستند که آنقدر به همسر خود می چسبند که او حتی نفس هم نتواند بکشد!  اینگونه از افراد قبل از همسر نسبت به مادر و پدر خود این احساس را داشته اند و اجازه نمی دهند که شخص مقابلشان حریم شخصی داشته باشد. اینگونه از افراد همیشه در ترس و نگرانی از این هستند که همسرشان آنها را ترک کند و یا از آنها فاصله بگیرد. نیاز به توجه و محبت همواره در این فرد وجود دارد و گاهی اوقات فردی كه در زندگی مشترك با این اینها قرار می‌گیرد، دچار این احساس می‌شود كه در حال فرزندداری است نه همسرداری... این نوع از افراد همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند و همیشه در زمان آشنایی افرادی مناسب جلوه می کنند، اما پس از مدتی به دلیل توقعات زیاد زندگی و ارتباط داشتن با آنها طاقت فرسا خواهد شد، در این‌ مورد هم دخترانی كه شخصیت حامی و ناجی دارند، بیشتر جذب چنین فردی می‌شوند.

مردان نمایشی

مردان نمایشی همیشه علاقه دارند که محور توجه دیگران باشند، آنها همیشه حساسیت بالایی در ظاهر خود نشان می دهند، فروشگاه و آرایشگاه را فراموش نمی کنند و اغلب دوست دارند به مهمانی بروند و با لباسها و رفتاری، خود را نشان دیگران بدهند.  این نوع از مردان در عین این‌كه رابطه عاطفی را دوست دارند و خیلی سریع هم عاشق می‌شوند ولی نوع افكار و رفتارشان برخی اوقات ابلهانه به نظر می‌رسد. آنها خیلی زود صمیمی می‌شوند طوری كه گمان می‌كنید مدت‌هاست شما را می‌شناسند. آن‌ها افكار شخصی كمی دارند و بیشتر به این فكر می‌كنند كه چطور بقیه را تحت‌تاثیر قرار دهند. مرد نمایشی به‌شدت تلقین‌پذیر است، او به سرعت به دیگران اعتماد می‌كند و همچنین سریع تغییر عقیده می‌دهد. زندگی با این فرد از طرفی می‌تواند جالب باشد زیرا واقعا به شما وابسته می‌شود اما در عین حال همواره در حال جلب توجه است. به‌خصوص برای جنس مخالف او در ابتدای ارتباط بسیار صمیمی است ولی در عین حال هیجانی و زودرنج است. چیزی كه نمی‌تواند آن را تحمل كند، بی‌توجهی است. دخترانی جذب این افراد می‌شوند كه فقط به ازدواج فكر می‌كنند و به كیفیت و غنای آن فكر نمی‌كنند.

در این بین مردانی دیگر که دارای خصوصیات اخلاقی همچون هوش اجتماعی و هیجانی پایین، کسانی که کنترل مناسب بر روی هیجانات خود ندارند، مردانی كه دچار اختلال خوردن هستند، مردانی با شخصیت افسرده یا مایوس، مردانی با شخصیت منفعل_مهاجم می باشند نیز مناسب برای ازدواج نبوده اند و نتیجه ازدواج با آنها کاملا مایوس کننده خواهد بود، لذا برای شناخت چنین افرادی لازم است قبل از ازدواج به منظور شناخت کمی در ارتباط با یکدیگر باشید و بهتر است دختر و پسر در تناسب‌های ظاهری، سنی، تحصیلی، مذهبی، قومی، فرهنگی، اقتصادی و خانوادگی، تناسب و تشابه قابل‌قبولی داشته باشند، در عین حال توجه به سن ازدواج در كنار رشد عقلی، شناختی و هیجانی و همچنین اهمیت به موضوع تحقیق در مورد فرد و خانواده‌اش از منابع موثق هم حائز اهمیت فراوانی است.

 

 

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه