چگونه لکه جوهر را از روی فرش پاک کنیم

برای خرید فرش زمان زیادی را صرف می کنیم، بارها و بارها به مغازه های فرش فروشی مراجعه کرده و پس از دیدن تعداد زیادی از فرش ها با طرح و نقوش متفاوت یکی را انتخاب می کنیم؛ خب این تمام کار نیست، از این به بعد راه سخت تری در پیش دارید؛ فرش ها یکی از جزییات اصلی هر خانه ای بشمار می روند و به دکوراسیون روح می دهند، حال روحی را تصور کنید که کثیف و آلوده و پر از لک است!! رسیدگی به فرش ها دقیقا از خرید آنها کار مهم تری است، اگر فرزند کوچکی در خانه داشته باشید پس باید بدانید که کارتان سخت تر است! از بین بردن لکه جوهر از روی فرش کار ساده ای نیست، اما اگر در لحظه های اولیه که لکه جوهر بر روی فرش افتاده اقدام کنید نیمی از راه موفقیت را طی کرده اید!

یک نکته را فراموش نکنید، استفاده از انواع پاک کننده های صنعتی، الکل و استون ها به سادگی می توانند رنگ فرش شما را تغییر دهند، این مسئله به خصوص در فرش های دستباف مهم بوده و می تواند به سادگی ظاهر فرشتان را از بین ببرد. بنابراین برای پاک کردن لکه ها قبل از هر چیزی به فکر استفاده از شوینده های ملایم باشید.

 

به یک دستمال حوله ای به همراه مقداری آب گرم و شامپو بچه برای پاک کردن لکه جوهر از روی فرش نیاز دارید. قبل از هر کاری دستمال حوله ای را بر روی لکه قرار دهید، مقداری فشار دهید تا جوهر اضافی به خوبی از روی فرش جذب دستمال شود.

سپس مقداری از شامپو بر روی لکه ریخته و اجازه دهید مقداری بر روی لکه باقی بماند.

پس از آن مجددا دستمال را بر روی لکه قرار دهید تا جوهر اضافی آن جذب شود.

پس از جذب مقدار زیادی از جوهر توسط دستمال از آب گرم کمک بگیرید بر روی نقطه مورد نظر پاشیده و عملیات را مجددا انجام دهید تا لکه جوهر به خوبی از بین برود.

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه