راهکارهای خانگی در پاك كردن لكه از روي چرم سفيد

لکه جوهر روی لباس سفید، مبلمان سفید، فرش سفید و کلا هر چیزی که رنگ روشنی داشته باشد مانند کابوس است؛ حال تصور کنید مبلمان چرم سفید رنگی را با هزار دردسر و قیمت بالایش خریداری کرده اید، اکنون لکه ای از جوهر بر روی آن افتاده باشد!! چاره کار کجاست؟ برای پاک کردن لکه جوهر از روی مبلمانی با چرم مصنوعی سفید چه راهکارهای خانگی وجود دارد؟

تميز كردن مبل چرم سفيد همانند پارچه به سادگی انجام نمی شود و برای آنکه نتیجه کار مطلوب باشد نیاز به وسواس بالایی دارد؛ چراکه برای پاك كردن لكه خودكار از روي مبل نمی توانید از هر ماده ای استفاده کنید و استفاده کردن از موادی نامناسب می تواند منجر به آسیب زدن به مبل چرمی شما شود. از این رو در مطلب امروز راهکارهای بی خطر برای پاك كردن لكه از روي چرم سفيد را برای شما آموزش می دهیم؛ لازم است بدانید که راهکارهای معرفی شده را می توانید برای تميز كردن كيف چرمي و یا تميز كردن چرم سفيد به هر طریقی که در وسایل شما بکار برده شده استفاده کنید. 

قبل از هر کاری یادتان باشد لکه‌های جوهر باید به‌سرعت و پس‌ازاینکه بر روی چرم افتادند تمیز شوند، اگر سرعت عمل نداشته باشید، لکه جوهر به بافت‌های چرم واردشده و عملیات سخت و تا حدی نیز غیرممکن خواهد شد. نکته دوم آن است که یادتان باشد لکه جوهر همانند لکه‌های دیگر نیست که به واسط عملیات مالشی پاک شود؛ بنابراین برای پاک کردن آن‌ها باید با روش ضربه‌ای وارد عمل شوید تا نتیجه مؤثر در برداشته باشید.

حال برای پاک‌سازی بر روی دستمال سفید و یا یک‌یک گوش پاک‌کن اسپری تافت مو بریزید و سپس به‌صورت ضربه‌ای بر روی لکه‌ها بزنید؛ این کار را آن‌قدر ادامه دهید تا چرم مصنوعی سفیدرنگ شما عاری از لکه شود. پس‌ازآن بر روی تکه دستمالی دیگر از الکل سفیدرنگ ریخته و بازهم به‌صورت ضربه‌ای بر روی باقیمانده‌های لکه بزنید تا مابقی رنگ آن جذب شود. یادتان باشد الکل باید سفیدرنگ باشد و از استفاده الکل‌ها زردرنگ خودداری کنید. زمانی که لکه به‌خوبی پاک شد برای لطافت چرم از نرم‌کننده چرم استفاده کرده و آن را به حالت اولیه بازگردانید.

 

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه