راهکارهای خانگی در تميز كردن قابلمه سوخته

قطعا برای شما هم پیش آمده که فراموش کرده اید و قابلمه محتوی غذا بر روی شعله زیاد گاز مانده و ته گرفته است؛ در چنین شرایطی تنها چیزی که به فکر می رسد افتادن به جان ظروف با قاشق و کندن ته آنهاست! اما برخی ظروف هستند که برای پاکسازی آنها نمی توانید از سیم ظرفشویی و قاشق استفاده کنید، چراکه در این حالت فاتحه ظرفتان خوانده است! تميز كردن قابلمه سوخته تفلون، تميز كردن قابلمه استيل سوخته و حتی سفید کردن ظروف رويي تماما موضوعاتی هستند که در مطلب امروز به آنها پرداخته ایم؛ پس همرا با ما باشید.

تميز كردن قابلمه استيل سوخته 

در قدم اول یادتان باشد که مهم نیست جنس ظرف شما چیست، تنها چیزی که مهم است با قاشق به جان ظروف خود نیافتید! این کار به‌وسیله شما آسیب‌زده و مهم‌تر از همه خود شما را خسته می‌کند و نتیجه نهایی مورد پسند شما نخواهد بود. در قدم اول مقدار زیادی جوش‌شیرین بر روی قسمت‌های سوخته بریزید تا سطح آن کاملاً گرفته شود، سپس در حدی که جوش‌شیرین خیس بخورد بر روی آن آب بریزید و ظرف را در کناری به مدت چند ساعت قرار دهید تا جوش‌شیرین کار خود را بکند و ظرفی تمیز در اختیار داشته باشید.

راه دوم برای تمیز کردن قابلمه چدن سوخته آن است که مقداری آب بر روی مواد سوخته داخل قابلمه بریزید، سپس چند قطره مایع ظرف‌شویی داخل آن ریخته و یک‌تکه دستمال روغن گیر آشپزخانه بر روی مواد سوخته داخل آشپزخانه قرار دهید؛ اجازه دهید این قابلمه سوخته برای مدت یک ساعت در گوشه‌ای استراحت کند؛ پس از طی زمان مذکور خواهید دید که سوختگی‌ها به‌سادگی پاک‌شده‌اند.

سفيد كردن ظروف رويي و تميز كردن قابلمه سوخته تفلون

راه سوم برای رفع سوختگی قابلمه تفلون است، که می‌توانید مقداری آبجوش و سرکه داخل ظرف ریخته و اجازه دهید تا ۲ ساعت داخل ظرف بمانند، پس‌ازآن قابلمه را شسته و خشک‌کنید. برای پاک‌سازی قابلمه و ظروف از جنس روی نیز که پس از مدت‌زمانی کوتاه سیاه می‌شوند، می‌توانید مقداری آب، نمک و آب‌لیمو را برای ۱۵ دقیقه درون قابلمه ریخته و بجوشانید، سپس آن را با مایع ظرف‌شویی بشویید.

 

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه