ایده ای جالب برای طراحی داخلی و دکوراسیون اتاق کودک پسر و دختر

برای طراحی اتاق کودک، زمانیکه فضای کوچکی در اختیار داریم راههای مختلفی وجود دارد که کافیست کمی هوشمندانه عمل کرده و تصمیماتی برای طراحی اخذ گردد که از ذره ذره فضای اتاق بتوان استفاده کرد. امروزه طراحان اروپایی برای طراحی اتاق کودک ایده هایی جالبی داده اند، که به واسطه آنها می توانید دکوراسیون اتاق کودک پسر و یا دکوراسیون اتاق کودک دختر خود را به سادگی طراحی کرده و همه آنچه را که می خواهید در فضایی محدود پیاده سازی کنید.  

در طراحی‌های این‌چنینی سعی می‌شود تا فضا به‌گونه‌ای باشد که به احساسات کودک پاسخی مثبت داده شود، به‌طور مثال برای کودکان که علاقه‌مند به داشتن فضاهایی دنج هستند می‌توان با قرار دادن پله‌هایی امن فضایی زیبا و دنج در بالاترین قسمت قرارداد تا کودک حس ماجراجویی و انرژی زیاد خود را تخلیه کند. در طراحی امروز مهم‌ترین نکته فضایی کوچک بوده که طراح با در نظر گرفتن محدودیت فضا اقدام به ساخت سازه‌ای کرده که تمام نیازهای کودک همه در یک محیط جمع شده باشد.

 

این نوع از طراحی یک تیر و چند نشان بوده که توسط آن و در فضایی محدود، تخت خواب، کتابخانه، کمدها و فضاهای بازی کاملاً در کنار یکدیگر و به زیبایی جای گرفته‌اند. در این نوع از طراحی باید یادتان باشد که نهایت امنیت برای کودک فراهم شود، قفسه‌هایی بازشو و بی‌خطر به همراه پله‌های نرم و با ارتفاع کم و فضایی امن برای قرارگیری تخت خواب باید در نظر گرفته شود، چراکه تخت بافاصله‌ای از زمین قرار داده‌شده و باید خیالتان راحت باشد که کودک در اثر حرکت در خواب به زمین نمی‌افتد. درنهایت برای قرار دادن وسایل کودک می‌توانید قفسه‌هایی در بالا و پایین ایجاد کرده و تمامی وسایل وی را سامان‌دهی کنید.

 

استفاده از رنگ چوب همواره صمیمت و آرامش بسیاری را برای افراد ایجاد می‌کند و در کنار رنگ‌های دیگر در محیط به‌خوبی خواهد نشست، ازاین‌رو در کودک شما تعادل بصری ایجاد کرده و منجر به آرامش بیشتر او خواهد شد. در کنار رنگ چوب بکار برده شده، سعی کنید از رنگ‌های شاد به‌صورت تکه‌ای بهره بگیرید و مابقی فضا را بارنگ‌های خنثی رنگ‌آمیزی کنید و جلوه‌ای بسیار با آرامش و زیبا به اتاق کودک خود هدیه کنید.

مجله سبک زندگی آریسته

پرتال آریسته از دی ماه 1395 با هدف پوشش مطالب آموزشی اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است. آریسته سعی دارد تا تمامی مطالب مرتبط با بانوان همچون مد و زیبایی(آرایش صورت، طراحی ناخن، رنگ مو، مدل مو و شینیون) ، آشپزی (غذاهای اصلی، دسر کیک و شیرینی، ترشی و مربا، غذاهای رژیمی )، سلامت(تغذیه دوران بارداری، تناسب اندام، بیماری ها) ، دکوراسیون(دکوراسیون منزل، دکوراسیون اتاق خواب) و روابط عاطفی(دانستنی های جنسی، ازدواج، آئین همسرداری، بارداری و زایمان و روابط والدین و فرزند) را پوشش دهد .
عضویت در خبرنامه